درباره وظایف مسئول فنی در قرارداد استخدام مسئول فنی بیمارستان چه می‌دانید؟

قرارداد استخدام مسئول فنی بیمارستان

فعالیت در هر عرصه و پیش بردن امور به نحو احسن، نیاز به شخصی مسئولیت‌پذیر دارد. افرادی که در بیمارستان فعالیت دارند نیز باید اشخاصی مسئول باشند. علاوه بر مسئولیت‌پذیری، افراد و کارکنان بیمارستان باید به‌طور کامل بر وظایف خود واقف باشند. یکی از افرادی که در بیمارستان‌ها بر کارکنان جهت انجام وظایف در چهارچوب قانونی و درمانی نظارت دارد، مسئول فنی بیمارستان است. در این مطلب سعی داریم درمورد وظایف اصلی مسئول فنی در قرارداد استخدام مسئول فنی بیمارستان صحبت کنیم.

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

چرا استخدام مسئول فنی در بیمارستان ضروری است؟

مرکز درمانی، افرادی را به عنوان مسئول فنی استخدام می‌کند. از وظایف مسئول فنی، نظارت بر امور فنی و فراهم آوردن تجهیزات فنی برای مراکز درمانی است. همچنین باید به این نکته توجه داشته باشید که مسئول فنی تنها باید در یک مرکز درمانی فعالیت نماید و اجازه فعالیت در مراکز و بیمارستان‌های درمانی دیگر را ندارد.  وجود فردی برای نظارت بر تجهیزات پزشکی و نحوه فعالیت پرسنل بیمارستان‌ها و اطمینان جهت ارائه خدمت به بیماران، ضروری و دارای اهمیت است. فردی که مسئولیت نظارت و کنترل بر تجهیزات پزشکی و رسیدگی به بیمار‌ها را دارد، مسئول فنی بیمارستان است. اگر قصد استخدام مسئول فنی را دارید می‌توانید از قرارداد استخدام مسئول فنی بیمارستان استفاده نمایید!

 

وظایف مسئول فنی در قرارداد استخدام مسئول فنی بیمارستان

  • مسئول فنی، در ساعات مشخص‌شده به انجام وظایف خود می‌پردازد.
  • همانطور که از نام این شغل مشخص است، از وظایف اصلی مسئول فنی در قرارداد استخدام مسئول فنی بیمارستان رسیدگی به اشکالات فنی دستگاه‌ها و گزارش آن‌ها است.
  • در صورت وجود انتقادات و شکایات توسط بیماران، باید به آن‌ها رسیدگی نماید.
  • نظارت بر تجهیزات پزشکی و همچنین اگر بیمارستان یا مرکز درمانی، نیاز به تعویض تجهیزات و یا افزایش تعداد تجهیزات دارد، باید به آن رسیدگی نماید.
  •  در چهارچوب قوانین، اصول اخلاقی و همچنین بر اساس دستورالعمل وزارت، فعالیت نماید.
  • هماهنگی بخش‌ها و جلسات بر عهده مسئول فنی است.
  • عدم ترک مسئولیت در زمان ساعات کاری و در صورت لزوم، فرد قابل اطمینانی را در ساعات عدم حضور خود، انتخاب نماید.
  • کنترل و نظارت دقیق بر ارائه خدمات صحیح و به موقع برای بیماران
  • نظارت بر پرسنل، تعداد پرسنل و نوع فعالیت پرسنل دارای اهمیت است. در صورت کمبود پرسنل و عدم رسیدگی به موقع به بیمار امکان شکایت از طرف بیمار وجود دارد.
  • جلوگیری از بدرفتاری پرسنل با بیماران
  • مسئول فنی باید از آگاه بودن تمام پرسنل بیمارستان بر وظایف خود و از توانایی و مهارت آن‌ها در انجام امور درمانی اطمینان یابد.
  • در صورت کمبود تجهیزات دارویی و پزشکی لازم است پزشک‌ها به مسئول فنی گزارش دهند و مسئول فنی نیز وظیفه دارد بر این امور کنترل و نظارت داشته باشد و وسایل و تجهیزات ضروری را فراهم آورد.
  • نظارت بر فعالیت پزشک‌ها در چهارچوب پزشکی و جلوگیری از فعالیت آن‌ها خارج از چهارچوب پزشکی و علمی از وظایف مسئول فنی است.
  • اگر مسئول فنی دارای مشکل شخصی مانند بیماری باشد و یا قصد مرخصی داشته باشد، باید فردی را که مورد اطمینان است به عنوان جایگزین خود انتخاب نماید.

 

 قرارداد استخدام مسئول فنی بیمارستان

 

قرارداد استخدام مسئول فنی بیمارستان شامل چه مواردی است؟

یکی از نکات قابل ذکر این است که قرارداد استخدام مسئول فنی بیمارستان جزء قرارداد‌های کار محسوب می‌شود. بنابراین حق بیمه به مسئول فنی تعلق می‌گیرد. این قرارداد شامل مشخصات طرفین، مدت زمان قرارداد، حق‌الزحمه، میزان ساعات کاری، میزان مرخصی، بیمه و حل‌و‌فصل اختلافات است. بیمارستان‌ها شامل بخش داخلی، آزمایشگاه‌ها، رادیولوژی، فیزیوتراپی و … هستند و جهت انجام امور فنی، نظارت و کنترل بر این بخش‌ها نیاز به استخدام مسئول فنی است. جهت استخدام مسئول فنی به قرارداد استخدام مسئول فنی بیمارستان نیاز است.

 

این مطلب را نیز بخوانید: قرارداد پرکیس با پزشک چگونه قراردادی است و چه کاربردی دارد؟

 

شرایط استخدام مسئول فنی در قرارداد استخدام مسئول فنی بیمارستان

  • مسئول فنی باید مدرک مرتبط با این شغل را دارا باشد. مسئول فنی، جهت فعالیت در بیمارستان‌ها، بخش اورژانس، امور سرپایی و… باید دارای مدرک پزشکی و یا دندانپزشکی باشد. باید به این نکته توجه داشته باشید که دارا بودن مدرک دندانپزشکی، تنها برای مسئول فنی که قصد شروع فعالیت در بخش دندانپزشکی را دارد کاربرد دارد!
  • عدم سوء پیشینه کیفری
  • عدم قبول مسئولیت در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی دیگر
  • دارا بودن پروانه مسئولیت فنی و تأیید آن از جانب کمیسیون قانونی

تنظیم قرارداد یک امر تخصصی است. اگر نیاز به این قرارداد دارید، می‌توانید جهت تنظیم قرارداد استخدام مسئول فنی بیمارستان توسط کارشناسان قرارداد لامینگو از طریق لینک زیر اقدام نمایید:

 

تنظیم قرارداد استخدام مسئول فنی بیمارستان

 

در چه صورت می‌توان مسئول فنی را تعویض و یا عزل کرد؟

  • زمانی که مسئول فنی، پروانه مسئولیتش به پایان رسیده باشد.
  • در صورت استعفای مسئول فنی. البته مسئول فنی باید توجه داشته باشد که سه ماه قبل از اینکه تصمیم به استعفا بگیرد باید اعلام نماید.
  • فوت و یا از کار افتادگی مسئول فنی

 

کانال تلگرام لامینگو

 

سخن آخر

هر بیمارستان دارای بخش‌های داخلی، زنان، جراحی، اطفال و اورژانس است. سایر بخش‌ها نیز بر اساس ضرورت شکل می‌گیرد، مانند بخش عفونی و یا چشم و… . برای مدیریت، کنترل و هماهنگی هر بخش، نیاز به مسئول فنی است. هر بیمارستان نیازمند حداقل سه مسئول است؛ رئیس بیمارستان که مسائل مربوط به امور پزشکی و برنامه روزانه را بر عهده دارد، مدیر بیمارستان و مسئول فنی بیمارستان که همانطور که در بالا ذکر شد مسئول فنی، مسئولیت صحت و درستی فعالیت درمانی و تجهیزات پزشکی را بر عهده دارد. برای استخدام افراد در چهارچوب قانونی نیاز به انعقاد قرارداد است و برای استخدام مسئول فنی نیز نیازمند قرارداد استخدام مسئول فنی بیمارستان هستیم!

در این مطلب سعی کردیم در مورد وظایف مسئول فنی و شرایط استخدام و عزل مسئول فنی صحبت نماییم. در صورت علاقه به مطالب حقوقی می‌توانید به بلاگ حقوقی لامینگو مراجعه نمایید! اگر ابهامی در ذهن شما وجود دارد، می‌توانید سؤالات خود را در قسمت دیدگاه‌ها قراردهید. کارشناسان ما در سریع‌ترین زمان پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب مهسا احرام پوش

دیدگاه شما

بدون دیدگاه