چه اصولی برای ساخت ویلا وجود دارد؟

2 هفته پیش
نمونه قرارداد مشارکت در ساخت ویلا

در برخی موارد مالک یک ملک برای بهره‌برداری از ملک خود که قابلیت ساخت ویلا در آن وجود دارد اقدام به مشارکت و انعقاد قرارداد مشارکت در ساخت ویلا با یک نفر که سرمایه‌گذار و شریک وی برای اهداف مشترکی می‌باشد؛ می‌نمایند. نکته‌ای که درباره ساخت ویلا وجود دارد این است که به صورت معمول هزینه‌ها در ساخت ویلا بسیار بالا هستند چرا که اکثر افراد ویلا را به عنوان یک کالا مصرفی و مجلل انتخاب می‌کنند.

بنابراین در جهت پیشبرد اهداف ساخت و بهره‌برداری از ویلا افراد با یکدیگر شریک می‌شوند. برای این که کار ساخت ویلا با موفقیت به پیش برود و هزینه‌ها برای تمامی مراحل ساخت کفاف پروژه را بدهند. در همین جهت با شناخت مراحل و اصولی که برای ساخت ویلا لازم است طی کنید؛ می‌توانید برنامه‌ریزی صحیح‌تری چه از نظر زمانبندی و چه از نظر اقتصادی داشته باشید. در ادامه درباره اصول ساخت ویلا صحبت خواهیم کرد.

 

این مطلب را حتما مطالعه کنید: آنچه درباره قرارداد مشارکت ساخت ویلا باید بدانید!

 

قرارداد مشارکت در ساخت ویلا چیست؟

همانند همه قراردادهای مشارکت چه ساخت یک زمین باشد و چه ساخت ساختمان در اصل قرارداد مشارکت در ساخت به شراکت دو طرف قرارداد در موضوعی برای یک هدف مشترک است. در این قرارداد اصولا یکی از طرفین به عنوان مالک و دیگری به عنوان سازنده هریک سهام مربوط به خودشان را در پروژه دنبال می‌کنند و این سهام با توجه به آورده هریک از آن‌ها با توجه به درصد مشخص و مورد توافقی تعیین می‌گردد. در ساخت ویلا نیز همانند سایر قراردادهای مشارکت با توجه به این که ویلا در چه جهتی قرار است مورد استفاده قرار بگیرد سهام هریک از افراد تعیین خواهد شد. از آنجایی که هزینه‌های ساخت ویلا به طور کلی هزینه‌های بالایی است در اکثر موارد افراد با انعقاد یک قرارداد مشارکت اقدام به ساخت‌وساز در این جهت می‌نمایند.

 

نمونه قرارداد مشارکت در ساخت ویلا

 

چطور می‌توانیم یک ویلا بسازیم؟

پس از انعقاد قرارداد و توافق طرفین قرارداد بر نقشه و طراحی ویلا لازم است که نقشه تعبیه شده برای ساخت ویلا بر روی زمین پیاده شود. در هرحال ساختمان ویلا همانند ساخت هر نوعی از زمین اگر ویلا از قبل وجود نداشته باشد می‌بایست از صفر درباره زمین و مواردی که در مجاورت با زمین اهمیت پیدا می‌کنند اطلاعات کافی کسب کرد و با توجه به محیطی که تصمیم بر ساخت ویلا در آن وجود دارد اقدام به تهیه مصالح و روند ساخت مشخصی در آن نمود. البته اگر ملکی که شما برای ساخت ویلا انتخاب کرده اید خود یک ساختمان قدیمی داشته باشد و شما در پی این باشید که تنها به بازسازی ساختمان فعلی بپردازید لازم است که بر اساس اصول بازسازی ساختمان اقدام به فعالیت کنید.

نکته‌ای که نباید فراموش کنید این است که پیش از هرگونه اقدام اجرایی در ساخت ویلا لازم است مجوزهای لازم برای ساخت و ساز را دریافت نمایید. در نهایت با کمک یک طراح و معمار با توجه به سلیقه و بودجه خودتان می‌بایست ویلا خود را تبدیل به کالایی لوکس نمایید. اگر ویلا برای بهره برداری‌های غیر شخصی ساخته می‌شود لازم است از حداقل امکانات با کیفیت برخوردار شوند. بنابراین با در دست داشتن بودجه کافی با توجه به هدف خودتان می‌توانید اقدام به ساخت ویلا نمایید.

 

در صورتی که شما نیاز به دریافت یک نمونه قرارداد مشارکت در ساخت ویلا دارید؛ می‌توانید از طریق لینک زیر با کارشناسان ما جهت دریافت مشاوره در تماس باشید و یک نمونه قرارداد مشارکت در ساخت ویلا را دریافت نمایید:

دانلود نمونه قرارداد مشارکت در ساخت ویلا

 

چه نکاتی در معماری ویلا لازم است مورد توجه قرار بگیرد؟

همانند همه ساختمان‌سازی‌ها در ساخت ویلا و مصالحی که لازم است مورد استفاده قرار بگیرد اقلیم منطقه اهمیت بالایی دارد. با توجه به نوع منطقه لازم است که معمار طراحی مخصوص و سازگار با محیط را برای پروژه ارائه نماید. ویژگی‌های محیطی مثل زاویه تابش نور و جهت وزش باد در اکثر موارد می‌تواند در ساخت ویلا تاثیر داشته باشد و توجه به این موارد لازم است تا بتوان نتیجه و هدف مورد نظر از ساخت ویلا را به دست بیاورید.

 

نمونه قرارداد مشارکت در ساخت ویلا

 

برخی از نکات که لازم است مورد توجه قرار گیرد این است که ویلا در کدام نوع بافت شهری قرار است مورد استفاده قرار بگیرد و ساختمان و معماری آن با توجه به بافت شهری انتخاب شود همچنین افرادی که قرار است از این ویلا استفاده نمایند لازم است که با توجه به فرهنگ آن‌ها ساخت و ساز ساختمان و معماری آن انجام گیرد.

 

کلام پایانی

ویلا معمولا برای استفاده افراد در تفریح و به عنوان کالا لوکس در زندگی افراد جای می‌گیرد. بنابراین ممکن است افراد در تعطیلات و یا برای مناسبات خاص اقدام به استفاده از ویلا نمایند. اگر ویلا بر اساس اصول خاص خود انجام بگیرد و اقلیم محیط و فرهنگی که قرار است از آن ویلا استفاده نمایند با آن هماهنگ باشد و کاربری آن در نوع خود از حداقل امکانات مورد انتظار مشتریان خود برخوردار باشد؛ می‌تواند بسیار برای مالک آن و یا افرادی که در جهت ساخت آن بر اساس یک قرارداد مشارکت با یکدیگر همکاری کرده اند، سود آور باشد.

بنابراین شناخت اصول ساخت ساختمان ویلا و انتخاب معمار مناسب با توجه به هدف ساخت و ساز شما می‌تواند در نتیجه تاثیر مستقیم داشته باشد. این نکته را به یاد داشته باشید که می‌توانید با علم کافی بر چندوچون ساخت ویلا و صرفه‌جویی در هزینه‌های بالا ساخت ویلا امکانات بیشتر و کیفیت بهتری در کاربری نهایی پروژه خودتان ارائه کنید.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

فراموش نکنید که می‌توانید جهت دریافت یک نمونه قرارداد مشارکت در ساخت ویلا از خدمات این مرکز بهره‌مند شوید. در صورتی که این مطلب برای شما مفید واقع شده است دیدگاه خودتان را در این باره در بخش نظرات با ما در میان بگذارید. همچنین جهت استفاده از سایر مطالب می‌توانید به بلاگ لامینگو مراجعه نمایید.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب سارا عباسی

دیدگاه شما

بدون دیدگاه