مهم‌ترین نکات قراردادهای کار و استخدام انگلیسی

10 ماه پیش
تنظیم قرارداد به انگلیسی

یکی دیگر از انواع قراردادهای بین‌المللی رایج که در ادامه بررسی انواع قراردادهای تجاری بین‌المللی به آن می‌پردازیم، قرارداد کار و استخدام است. قرارداد کار و استخدام به‌خودی‌خود جزئیات و نکات بسیار زیادی دارد که باید به آنها دقت کنید. برای عقد قراردادهای بین‌المللی در این زمینه استفاده از خدمات مشاوره امری ضروری است. هرچند در ادامه برخی از مهم‌ترین مسائل و موارد مربوط به تنظیم قرارداد به انگلیسی برای قراردادهای کار و استخدام را با هم مرور خواهیم کرد اما بااین‌وجود لازم است متقاضیان چنین قراردادهایی حتماً برای بررسی جزئیات بیشتر آن، از تجربه و تخصص وکیل قرارداد و استخدام بین‌المللی استفاده نمایند.

با توجه به اینکه در سال‌های اخیر مهاجرت از ایران و ورود به کشورهای اروپایی و آمریکایی از سوی ایرانی‌ها بسیار زیاد شده است، قرارداد  کار و استخدام انگلیسی نیز یکی از چالش‌های زندگی مدرن این دسته از افراد خواهد بود. برای عبور از این چالش‌ها تنها داشتن تخصص زبان انگلیسی کافی نبوده و دقت به مسائل حقوقی نیز در اولویت امور قرار می‌گیرد.

 

این مطلب را بخوانید: تنظیم قرارداد به انگلیسی و تمامی آنچه که درباره آن باید بدانید

 

تنظیم قرارداد به انگلیسی برای قراردادهای استخدامی

تنظیم قرارداد خارجی و ترجمه قرارداد نه‌فقط برای قراردادهای کار و استخدام بلکه برای همه قراردادها نیاز به چیزی فراتر از تخصص زبان انگلیسی دارد.  در مقالات گذشته اشاره کردیم که برای ترجمه این قراردادها اکتفا کردن به تخصص مترجم عمومی نمی‌تواند تمام نیازهای شما را برآورده کرده و  این سطح از خدمات ممکن است عواقبی برای شما به دنبال داشته باشد. برای تنظیم قرارداد انگلیسی آشنایی با مسائل حقوقی نیز یکی از نیازهای اساسی محسوب شده که در صورت عدم دقت به آنها ممکن است در آینده با مسائل حقوقی بین‌المللی درگیر شوید.

کاربران می‌توانند برای تنظیم قرارداد کار و استخدام خود به انگلیسی از خدمات ما در لامینگو استفاده کنند.  وجود مشاورین متخصص در زمینه‌های مختلف باعث شده تا در سال‌های اخیر بتوانیم خدمات گسترده‌ای را برای تنظیم قرارداد به انگلیسی در سطوح مختلف به کاربران ارائه نموده و بهترین‌ها را برای آنها رقم بزنیم. شما نیز می‌توانید با تماس با مشاورین ما در لامینگو  از تجربیات این عزیزان برای پیشبرد اهداف خود در قرارداد کار و استخدام انگلیسی استفاده کنید.

سفارش تنظیم قرارداد به انگلیسی

 

اصطلاحات انگلیسی کار و استخدام را بیاموزید

بسته به محلی که استخدام می‌شوید ممکن است نیاز به تسلط به زبان انگلیسی داشته و یا اصلاً چنین نیازی نداشته باشید. جدای از این موضوع به شما توصیه می‌کنیم که حتماً اصطلاحات انگلیسی مربوط به کار و استخدام را بیاموزید. حتی اگر سطح زبان انگلیسی شما خیلی خوب نیست، با یادگیری اصطلاحات مربوط به کار و استخدام می‌توانید در هنگام عقد قرارداد استخدام به انگلیسی مواردی از بندهای قرارداد را به‌شخصه بررسی کنید و شرایط مطمئن‌تری برای خود رقم بزنید.

 

تنظیم قرارداد به انگلیسی

 

نکاتی مهم در تنظیم قرارداد خارجی استخدام

برای تنظیم قرارداد به انگلیسی در قراردادهای کار استخدام معمولاً بندهای مشخصی وجود دارد که شما می‌توانید در نمونه قرارداد کار و استخدام انگلیسی آنها را مشاهده کنید. مسلماً برای شرکت‌های مختلف با موضوعیت‌های مختلف ممکن است این بندها تفاوت‌هایی هم داشته باشد. بااین‌حال در ادامه عمومی‌ترین و اصلی‌ترین موارد موجود در این قراردادها را بررسی می‌کنیم تا در هنگام تنظیم قرارداد انگلیسی خود مطمئن‌تر عمل کنید.

 

میزان حقوق و نحوه دریافت آن

یکی از موارد مهم در قراردادهای استخدام مسائل مربوط به حقوق و نحوه دریافت آن است. شما حتماً باید میزان حقوق توافق‌شده را در قرارداد درج نموده و روش‌های پرداخت آن و زمان‌بندی دریافت آن را نیز به‌صورت شفاف در این بند مشاهده کنید. برای شغل‌ها و حرفه‌هایی که ممکن است حقوق آنها به‌صورت ثابت نبوده و بابت کار خود به‌صورت کمیسیون حقوق بگیرید، دقت در این بند چند برابر می‌شود. Compensation اصطلاح انگلیسی است که بند مربوط حقوق و نحوه دریافت آن را در قرارداد کار و استخدام انگلیسی مشخص می‌کند.  البته اصطلاحات دیگری هم در بند تعیین‌کننده حقوق در قراردادهای کار استخدام انگلیسی وجود دارند که بسته به نوع کار و حقوق تعیین خواهند شد. دقت کنید که ممکن است  زمان پرداخت حقوق در کشورهای مختلف متفاوت باشند.  ازاین‌رو بایستی به زمان‌بندی دریافت حقوق نیز در این بند اشاره داشته باشید.

 

مزایای کار

هر قرارداد کار و استخدامی علاوه بر حقوق دارای مزایایی هم است که بسته به نوع کار تعیین می‌گردد. از خدمات بیمه گرفته تا امکانات رفاهی مانند هزینه ایاب و ذهاب و یا امکان استفاده از مجموعه‌های ورزشی ازجمله مواردی هستند که در‌ بندی از قرارداد به‌عنوان Benefits  درج می‌شوند. در هنگام تنظیم قرارداد به انگلیسی حتماً باید این بند را نیز مورد توجه قرار دهید.

 

مدت‌زمان کار آزمایشی

در قرارداد خارجی کار و استخدام در شرایط خاص کاربران برای اینکه بتوانند  شایستگی‌های خود را برای اخذ شغل موردنظر اثبات کنند، یا برای یادگیری بیشتر، برای یک بازه زمانی مشخص وارد دوره‌های آزمایشی می‌شوند.  دقت کنید که زمان دوره‌های آزمایشی در قراردادهای کار و استخدام باید کاملاً مشخص بوده و در هنگام تنظیم قرارداد باید به آن توجه شود. این موضوع در قرارداد استخدام و کار انگلیسی با عنوان Probation  مشخص می‌شود.

 

تنظیم قرارداد به انگلیسی

 

هزینه‌های اسکان

یکی دیگر از موارد مهمی که در هنگام تنظیم قرارداد به انگلیسی برای قراردادهای استخدام باید به آن دقت داشته باشید، هزینه‌های مربوط به اسکان است. اگر شما  در کشور بیگانه‌ای برای عقد قرارداد استخدام حضور پیدا می‌کنید، احتمالاً در شروع کار با مشکلاتی برای اسکان روبه‌رو خواهید بود. خیلی از شرکت‌ها و سازمان‌ها برای رفاه حال کارمندان خود شرایطی را برای اسکان آنها فراهم می‌آورند که می‌توانید بند مربوط به این شرایط را در قرارداد استخدامی خود قرار دهید.

 

هزینه‌های حمل‌ونقل و مسافرت

تصور کنید که موارد مربوط به هزینه‌های حمل‌ونقل خیلی در قرارداد کار و استخدام تعریف نشود.  اما برخی از شهرها و حرفه‌ها نیاز به مسافرت‌های برون‌مرزی داشته و ممکن است هزینه‌های زیادی را روی دست شما باقی بگذارد. ازاین‌رو در هنگام استخدام و تنظیم قرارداد انگلیسی حتماً باید  به این نکته نیز توجه داشته باشید تا در آینده با مشکلاتی ازاین‌دست روبرو نشوید.

 

این مطلب را بخوانید: عقد قراردادهای بین‌المللی و اصول آن

 

دائمی یا موقت بودن قرارداد کار و استخدام

یکی دیگر از بندهای بسیار مهم و اساسی در هنگام تنظیم قرارداد به انگلیسی در قراردادهای کار و استخدام دقت به دائمی یا موقتی بودن قراردادها است. هرکدام از انواع قراردادهای دائمی و موقت در امر استخدام تعریف خاص خود را داشته و می‌توانند مزیت‌های خاص خود را نیز داشته باشند. از میزان ساعت کاری مجاز کاربران در طول هفته گرفته تا امکان استفاده از برخی امکانات رفاهی ازجمله تفاوت‌های اصلی چنین قراردادهایی هستند.

 

مرخصی‌های سالیانه

یکی دیگر از بندهای بسیار مهمی که در قرارداد کار و استخدام انگلیسی باید به آن دقت داشته باشید، بند مربوط به مرخصی‌های سالیانه است. مرخصی یکی از حقوق قانونی همه افراد است که باید به‌صورت دقیق در قرارداد کار و استخدام به آن پرداخته شود.

 

ساعت و زمان کار در طول روز و هفته

در هنگام تنظیم قرارداد به انگلیسی یکی دیگر از بندهای بسیار مهم، مربوط به ساعت کار در طول روز و در طول هفته است که حتماً باید به آن نیز دقت داشته باشید.

 

مأموریت‌های خارجی و محل اجرای کار

حتماً هنگام تنظیم قرارداد خارجی برای امر کار و استخدام درباره مأموریت‌های خارجی و محل اجرای کار خود نیز با کارفرمای خود توافق کرده و موارد مربوط به این موضوع را در قرارداد خود لحاظ کنید.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

به یاد داشته باشید

به یاد داشته باشید که تنظیم قرارداد به انگلیسی برای موضوعاتی چون کار و استخدام نیاز به بررسی‌های دقیقی دارد. عدم دقت به جزئیات این قراردادها ممکن است در آینده روی کیفیت زندگی شما تأثیر مستقیم داشته باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید از سایر مقالات آموزشی ما در بلاگ حقوقی لامینگو استفاده کنید و همچنین در صورت نیاز برای طرح سؤالات خود هم می‌توانید از ‌بخش نظرات اقدام نمایید.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب توحید ره‌گشای

دیدگاه شما

بدون دیدگاه