اهمیت استخدام مدرس زبان و انعقاد قرارداد با او

2 هفته پیش
نمونه قرارداد استخدام مدرس

تاکنون به این نکته اندیشیده‌اید که چرا زبان انگلیسی امروزه در زندگی بسیار مهم و حائز اهمیت شده است؟ زبان انگلیسی را کلیدی فرض کنید که می‌تواند درهای موفقیت را برای شما بگشاید. همان‌طور که در جریان هستید، زبان انگلیسی زبانی بین‌المللی برای برقراری ارتباط بین مردم دنیاست و مطابق با آمارهای به‌دست‌آمده، تقریباً 20 درصد از جمعیت کره زمین به این زبان صحبت می‌کنند.

بنابراین یادگیری زبان انگلیسی زیر نظر یک مدرس زبان کارآزموده، یکی از مهم‌ترین کارهایی است که هر فردی باید آن را در اولویت برنامه‌های آموزشی خود قرار دهد. دانستن زبان انگلیسی تا چندین سال قبل، صرفاً نوعی امتیاز محسوب می‌شد؛ اما بهتر است بدانید که امروزه تسلط به زبان انگلیسی یکی از شروط پیدا کردن یک شغل خوب و مناسب است. در ادامه، به شرح دلایل اهمیت استخدام مدرس زبان و یادگیری زبان در دنیای امروز پرداخته‌ایم. تا انتها همراه ما باشید.

 

دانلود قرارداد استخدام مدرس

 

اهمیت شغل مدرس زبان

در جهان امروز، یادگیری زبان انگلیسی یکی از ملزومات هر فرد است. علاوه‌بر دلایلی مانند مهاجرت، ارتقاء سطح تحصیلات نیز می‌تواند یکی از دلایل لزوم یادگیری زبان باشد.
معمولاً اولین انتخاب افراد برای یادگیری زبان، مراجعه به آموزشگاه‌های زبان است. شاید از خودتان بپرسید چه آموزشگاهی خوب و مطمئن است؟ باید بگوییم که آموزشگاهی خوب و تأثیرگذار است که به استخدام مربی ماهر و کاربلد پرداخته باشد. اگر صاحب یک آموزشگاه زبان هستید و قصد دارید به جذب مربیان برجسته و کارآزموده بپردازید، توصیه می‌کنیم قبل از انعقاد قرارداد با مربیان، نمونه قرارداد استخدام مدرس را از بانک قرارداد لامینگو دانلود کرده و با قالب استاندارد آن آشنا شوید.

 

همه چیز درمورد شرایط عقد قرارداد با مدرس

 

نمونه قرارداد استخدام مدرس

 

ویژگی‌های مدرس زبان

شکی نیست که نقش مدرس در آموزش بسیار پررنگ است. آنچه بر استخدام معلم و مدرس زبان تأثیر می‌گذارد، ویژگی‌های شخصیتی، تجربه و سطح علمی و دانش وی است. او باید به‌قدری بر حرفه خود مسلط باشد که بتواند انگیزه کافی در دانش‌آموزان برای کسب علم ایجاد کند. با این حساب، تمامی آموزشگاه‌های زبان می‌باید به‌واسطه یک نمونه قرارداد استخدام مدرس، به استخدام مربی‌های باتجربه بپردازند.
در ادامه، به معرفی 5 ویژگی مهم که یک مدرس خوب باید داشته باشد، می‌پردازیم.

1. مدرس باید بتواند بین خود و دانش‌آموزانش ارتباط برقرار کند.

شاید شما هم تصور کنید که یک مدرس خوب تنها باید دانش کافی داشته باشد، اما حقیقت چیزی فراتر از این است. اگر یک مدرس زبان دانش بالایی داشته باشد اما مهارت انتقال دادن به دیگران را نداشته باشد، آن موقع است که فاجعه به بار می‌آید.
چنانچه مهارت‌های ارتباطی مدرس اعم از مهارت‌های تصویری، غیرکلامی و کلامی که شامل نوشتن، سازمان‌دهی ایده‌ها، صحبت کردن و … است، خوب و صحیح باشد، می‌تواند اطلاعات و دانش خود را با چاشنی خلاقیت و مهارت به‌خوبی با سایرین به اشتراک بگذارد.
شاید شما هم جزء آن دسته از افرادی باشید که به فراگیری زبان انگلیسی بسیار علاقه دارند اما شرایط رفتن به آموزشگاه را ندارند. در چنین شرایطی، بهتر است به استخدام معلم زبان در خانه و یا محل کارتان بپردازید و از آموزش این مهارت بی‌بهره نمانید.
حال اگر برای استخدام معلم نمی‌دانید که چه قراردادی باید بین خودتان تنظیم کنید که حافظ منافع هر دو طرف قرارداد باشد، می‌توانید از نمونه قرارداد استخدام مدرس در بخش بانک قرارداد لامینگو استفاده کنید.
نوشتن قرارداد در این شرایط امری بسیار ضروری است؛ زیرا وجود قرارداد برای هر دو طرف (کارفرما و مدرس)، از باب اجرای تعهدات قراردادی توسط طرف مقابل، آسودگی خاطر به‌همراه می‌آورد.

 

نمونه قرارداد استخدام مدرس

 

2. مدرس زبان مهارت سازماندهی امور تدریس داشته باشد.

هرچقدر که مدرس زبان دانش بالایی داشته باشد اما برنامه‌ریزی موفقی برای آموزش مطالب و معلومات خود نداشته باشد، قطعاً هرگز موفق نخواهد بود و از طرفی نمی‌تواند هدفمند تدریس کند. پس دقت داشته باشید که اگر خواستید اقدام به استخدام معلم زبان کنید، حتماً در ابتدا یک قرارداد کار موقت ببندید تا با نحوه عملکرد او آشنایی پیدا کنید.

 

کانال تلگرام لامینگو

 

جمع‌بندی نمونه قرارداد استخدام مدرس

در هر قسم از همکاری، تنظیم یک قرارداد باید در اولویت قرار گیرد تا طرفین بتوانند باهم به خوبی ارتباط کاری برقرار کنند و به تعهدات خود به‌نحو احسن عمل کنند. همان‌طور که در بخش‌های قبل گفته شد، زبان انگلیسی یکی از مهم‌ترین زبان‌های زنده دنیاست. اگر تمایل دارید که همیشه یک قدم از هم‌رده‌های خود جلوتر باشید و در کار خود پیشرفت کنید، آموزش زبان انگلیسی زیر نظر یک مدرس کارآزموده را در برنامه‌ریزی آموزشی شخصی‌تان جای داده و جایگاه والایی نیز برای آن قائل شوید.

با توجه به شرایط به‌وجودآمده در جامعه و شیوع ویروس خطرناک کرونا، اگر شرایط رفتن به آموزشگاه و شرکت در دوره‌های آموزشی حضوری را ندارید، می‌توانید با استخدام معلم زبان در منزل، به‌صورت خصوصی این مهارت ارزشمند را در منزل فرا بگیرید. با توجه به شرایط گفته‌شده، نیاز است تا قراردادی میان شما و مدرس مربوطه تنظیم شود. در این قرارداد، باید تمامی نکات لازم اعم از مدت‌زمان حضور در کلاس، مبلغ قرارداد، تاریخ تنظیم قرارداد و … قید شودد. بهتر است سطوح آموزشی و منابع را نیز در قرارداد متذکر شوید.

حال اگر با نحوه نوشتن قرارداد آشنایی ندارید و می‌خواهید با مدرس زبان شخصی‌تان قرارداد منعقد کنید، می‌توانید از بخش بانک قرارداد لامینگو، نمونه قرارداد استخدام مدرس را دانلود کرده و آن را متناسب با شرایط و اطلاعات شخصی‌تان تکمیل نمایید. لازم به ذکر است که کلیهٔ قراردادهای بانک لامینگو زیر نظر کارشناسان حقوقی مجرب و متخصص طراحی و تنظیم شده است.

همچنین، تمامی مقالات مربوط به استخدام مربی و انعقاد قرارداد با آن‌ها را می‌توانید در بلاگ لامینگو مطالعه کنید. در ادامه، نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت نظرات سایت با ما در میان بگذارید.

 

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب زهره لطفیان

دیدگاه شما

بدون دیدگاه