قرارداد استخدام مسئول فنی تجهیزات پزشکی و شرح وظایف این موقعیت شغلی

3 ماه پیش
قرارداد استخدام مسئول فنی تجهیزات پزشکی

یکی از شغل‌های در حال گسترش امروزی که توجه بسیاری از مجموعه‌ها و شرکت‌های بزرگ را به خود جلب کرده است، جایگاه شغلی مسئول فنی می‌باشد. برخلاف عنوان این موقعیت شغلی، بسیاری از اشخاص تصور می‌کنند این شخص صرفاً امور فنی مجموعه را در دست داشته و وظیفه دیگری ندارد، اما قابل ذکر است که افراد استخدامی به عنوان مسئول فنی، وظایف حیاتی گوناگونی داشته که ملزم به اجرای آن تعهدات می‌باشد. در این مقاله سعی داریم مطالبی در خصوص قرارداد استخدام مسئول فنی تجهیزات پزشکی را مطرح کرده و شرح وظایف این موقعیت شغلی را ذکر نماییم.

قابل ذکر است اگر شما قصد استخدام شدن در این موقعیت شغلی را دارید و یا دارای مجموعه‌ای هستید که نیاز به مسئول فنی دارید، با ورود به قسمت تنظیم قرارداد سفارشی سایت لامینگو، درخواست و شماره تماس خود را ثبت کرده و منتظر تماس کارشناسان حقوقی مجموعه بمانید!

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

مسئول فنی تجهیزات پزشکی چه شخصی است؟

مسئول فنی تجهیزات پزشکی فردی متخصص است که دوره‌های آموزشی و کارگاه‌های لازم در زمینه تجهیزات و لوازم پزشکی را گذرانده باشد و به عبارتی صلاحیت و مجوز مربوطه از اداره کل تجهیزات پزشکی را داشته باشد. مسئول فنی تجهیزات پزشکی می‌تواند در مجموعه‌های تولید کننده، وارد کننده و توزیع کننده تجهیزات پزشکی به‌صورت تمام‌وقت و یا پاره‌وقت استخدام شده و فعالیت خود را آغاز نماید.

به‌طور کلی مسئول فنی تجهیزات پزشکی، مسئولیت و تعهدات حیاتی و سنگینی دارد و باید مهارت‌ و تخصص‌های گوناگونی را جهت برعهده گرفتن این جایگاه شغلی کسب کرده باشد. در صورت نیاز برای راهنمایی بیشتر در خصوص تنظیم قرارداد استخدام مسئول فنی تجهیزات پزشکی می‌توانید از طریق لینک زیر وارد قسمت تنظیم قرارداد سفارشی سایت شده و شماره تماس و درخواست خود را مبنی بر قرارداد استخدام مسئول فنی تجهیزات پزشکی ثبت کرده و منتظر تماس تیم حقوقی مجموعه لامینگو بمانید:

 

تنظیم قرارداد استخدام مسئول فنی تجهیزات پزشکی

 

اشخاص واجد شرایط برای استخدام به‌عنوان مسئول فنی تجهیزات پزشکی

یکی از شروط اصلی برای پذیرش به‌عنوان مسئول فنی شرکت تجهیزات پزشکی، گذراندن دوره آموزشی_مهارتی به صورت تخصصی است كه در حال حاضر انجمن متخصصین تجهیزات پزشکی، برگزارکننده این دوره‌ها می‌باشد. افرادی می‌توانند در این جایگاه شغلی فعالیت نمایند که دارای حداقل مدرک لیسانس در رشته های مهندسی پزشکی، مهندسی برق و… باشند. علاوه بر آن داشتن حداقل نمره قبولی در دوره‌ها از جمله شروط پذیرش می‌باشد.

 

 قرارداد استخدام مسئول فنی تجهیزات پزشکی

 

وظایف مسئول فنی تجهیزات پزشکی چیست؟

وظایف مسئول فنی تجهیزات پزشکی، نظارت و بررسی بر تهیه فایل‌های فنی و فرآیندهای تولید و ارائه خدمات و اطمینان از رعایت تمامی مقررات و قوانین اداره تجهیزات پزشکی است. کلیه واحدهای تولیدکننده، وارد کننده و توزیع کننده تجهیزات پزشکی در خصوص انجام فعالیت‌های تعیین شده، موظف به معرفی مسئول فنی به اداره کل تجهیزات پزشکی هستند که این فرد متخصص باید دارای تحصیلات مرتبط با گروه کالا باشد. شما می‌توانید برای تنظیم قرارداد استخدام مسئول فنی تجهیزات پزشکی وارد قسمت تنظیم قرارداد سایت لامینگو شده و ثبت درخواست نمایید! در ادامه به سایر وظایف این شغل خواهیم پرداخت.

 

این مطلب را نیز بخوانید: درباره انواع تجهیزات پزشکی چه می‌دانید؟

 

سایر وظایف مسئول فنی تجهیزات پزشکی چیست؟

قابل ذکر است قید کردن تمامی وظایف در قرارداد استخدام مسئول فنی تجهیزات پزشکی ضرورت دارد. سایر وظایف این گروه شغلی عبارت‌اند از:

  • به‌روزرسانی قوانین و مقررات مرتبط با محصول و خدمات
  • نظارت بر مسیر تولید
  • بررسی مراحل تولید (مراحل ساخت، کنترل و تضمین کیفیت، استریل، بسته‌بندی، نگهداری و…)
  • بررسی درخواست تغییر یا اصلاح در فرآیند تولید محصول
  • نظارت بر شرایط حمل‌ونقل و انبار کردن محصولات
  • نظارت و بررسی شکایات وارده
  • پیگیری أخذ و تمدید مجوزهای مرتبط با محصولات تولیدی
  • بررسی و تهیه مستندات و بایگانی کردن آن‌ها

با توجه به وظایف حیاتی مطرح شده، بهتر است با تنظیم قراردادی مطمئن و ذکر تمامی وظایف و تهعدات طرفین، فعالیت به‌صورت قانونی آغاز شده و از رخ دادن اتفاقات و خطرات احتمالی جلوگیری گردد.

 

 قرارداد استخدام مسئول فنی تجهیزات پزشکی

 

اهمیت تنظیم قرارداد استخدام مسئول فنی تجهیزات پزشکی در چیست؟

همان‌طور که  مطالب را مطالعه نمودید، اهمیت این شغل از جهت وابسته بودن به استفاده از تجهیزات پزشکی مورد استفاده افراد جامعه، چه افراد متخصص و پزشک و چه افراد عادی مصرف‌کننده، از سایر شغل‌ها متمایز بوده و جان مردم موضوع اصلی این تعهدات می‌باشد. با توجه به توضیحات ذکر شده و اهمیت وظایف این شغل، داشتن قراردادی تخصصی و قانونی به طرفین توصیه می‌شود تا جان و سلامت افراد حفظ گردد. بنابراین در صورت نیاز می‌توانید با ورود به قسمت تنظیم قرارداد سفارشی سایت لامینگو و با ثبت درخواست خود تحت عنوان قرارداد استخدام مسئول فنی تجهیزات پزشکی از خدمات حقوقی آنلاین این مجموعه استفاده نمایید!

 

خدمات حقوقی آنلاین قابل ارائه لامینگو در زمینه تنظیم قرارداد

مجموعه خدمات حقوقی لامینگو با آنلاین کردن فرآیندهای خرید قرارداد به صورت تمپلیت و هوشمند، تنظیم قرارداد سفارشی، دریافت مشاوره تخصصی و امضای الکترونیک، به وقت و هزینه شما احترام گذاشته و تمامی این فرآیندها را در کم‌ترین زمان ممکن فراهم آورده است. شما می‌توانید با ورود به بخش تنظیم قرارداد سفارشی سایت، درخواست خود را تحت عنوان قرارداد استخدام مسئول فنی تجهیزات پزشکی ثبت کرده و منتظر تماس کارشناسان تیم حقوقی مجموعه بمانید!

 

کانال تلگرام لامینگو

 

سخن پایانی

در این مقاله سعی شد مفاهیمی در خصوص قرارداد استخدام مسئول فنی تجهیزات پزشکی و وظایف آن را خدمتتان بیان کنیم. اگر در خصوص این موضوع و یا سایر موضوعات حقوقی پرسشی ذهنتان را مشغول کرده است در انتهای همین صفحه مطرح کرده و منتظر پاسخ کارشناسان مجموعه حقوقی لامینگو بمانید!

در ادامه ضمن تشکر از صرف وقت ارزشمندتان برای مطالعه موارد ذکر شده، امیدواریم توانسته باشیم اطلاعاتی کاربردی را در زمینه تنظیم قرارداد استخدام مسئول فنی تجهیزات پزشکی در اختیارتان قرار داده باشیم. اگر در خصوص مباحث حقوقی سوالی دارید تیم پشتیبانی مجموعه به صورت 24 ساعته از طریق چت آنلاین و در ساعات کاری از طریق شماره‌های درج شده روی سایت، آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان هستند! در صورت تمایل می‌توانید نظر، پیشنهاد و یا انتقاد خود را در خصوص استفاده از خدمات حقوقی هوشمند لامینگو با ما در میان بگذارید و یا با مطرح کردن پرسش خود در قسمت دیدگاه‌ها منتظر پاسخ همکاران مجموعه بمانید!

همچنین اگر به خواندن مطالب و مقالات حقوقی در زمینه‌های مختلف مانند خانوادگی، کسب‌وکار، کیفری و یا مالیات علاقه دارید با ورود به بلاگ حقوقی لامینگو مطلب مورد نظر خود را پیدا کرده و آن را مطالعه کنید و در آخر با کامنت خود ما را جهت رشد و بهبود مجموعه و خدمت‌رسانی بهتر به شما کاربران گرامی یاری نمایید!

1
برچسب ها :
نویسنده مطلب فروزان قاضی

دیدگاه شما

یک دیدگاه