قرارداد تبلیغات در فضای مجازی و نقش اینفلوئنسرها در تأثیر تبلیغات

2 ماه پیش
قرارداد تبلیغات در فضای مجازی

امروزه با گسترش کسب‌وکارهای اینترنتی، در سراسر جهان روبه‌رو هستیم. از این جهت، تبلیغات در بسترهای اینترنتی برای افرادی که در این عرصه، مشغول به کار هستند، توجه مضاعفی را می‌طلبد. تمامی کسب‌وکارهایی که در حال حاضر رونق بسیاری دارند، زمانی با یک پیج و یا سایت فعالیتشان را آغاز کرده‌اند و با گذشت زمان و رونق بسترهای اینترنتی، کم‌کم کاربران و مشتریان بیشتری را به خود جذب کرده‌اند. در این بین، روشی که باعث افزایش دیده شدن این کسب‌‌وکارها شده، وجود افرادی با نام اینفلوئنسر و سپردن انجام امور تبلیغاتی جهت افزایش دنبال‌کننده به آن‌ها بوده است. با توجه به این توضیحات، اگر نیازمند قرارداد تبلیغات در فضای مجازی هستید، از طریق لینک زیر نمونه قرارداد را دانلود نمایید:

 

تنظیم قرارداد تبلیغات در فضای مجازی

 

اقدام به انجام امور تبلیغاتی در حوزه‌های مختلف و حتی در شبکه‌های مجازی، نیازمند یک چهارچوب معین و مشخص‌شده در خصوص قوانین و تهعدات تعیین‌شده طرفین است. از این جهت داشتن قراردادی جامع در حوزه قرارداد تبلیغات در فضای مجازی امری مهم به حساب می‌آید. بنابراین، اگر خودتان شخصی فعال در حوزه تبلیغات اینترنتی هستید و یا برای رونق فعالیتتان قصد دارید تبلیغی را به شخص اینفلوئنسر بسپارید، بهتر است قبل از هر اقدامی، با در دست داشتن یک قرارداد، فعالیت خود را آغاز کنید! در ادامه مطلب نیز تعریفی از اینفلوئنسر ذکر خواهیم کرد. شما می‌توانید در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی سایت، شرح کوتاهی از نوع قرارداد مدنظرتان با عنوان قرارداد تبلیغات در فضای مجازی و شماره تماس خود را ثبت کنید تا از بخش تیم حقوقی، برای راهنمایی بیشتر با شما عزیزان تماس بگیرند!

 

قرارداد تبلیغات در فضای مجازی

 

اینفلوئنسر کیست؟

در ابتدا بهتر است واژه اینفلوئنسر را معنی کنیم. اینفلوئنسر (influencer) در معنای لغوی به معنی «تأثیرگذار» است. این اشخاص در واقع بر اساس قدرت تأثیرگذاری که دارند، می‌توانند از طریق شبکه‌های مجازی مختلف، روی دیگران اثر بگذارند، به طور مثال با تبلیغ یک برند و یا حتی بدون همکاری و به صورت فردی، باعث ترویج یک عادت معتدل و مناسب در هر حوزه‌ای شوند. در اینجا بهتر است، خاطر نشان کنیم شخصی که دنبال‌کننده زیادی در فضای مجازی دارد، با شخصی که اینفلوئنسر محسوب می‌شود متفاوت است و نباید این اشخاص را با صفاتی مانند شاخ مجازی مورد خطاب قرار داد.

اینفلوئنسرها به واسطه مسئولیت اجتماعی خود و یا میزان تخصص و موقعیت اجتماعی‌شان مورد استقبال بیننده‌های خود قرار می‌گیرند. این مقوله با شخصی که به طور مثال چالش‌های عجیب و بی‌پایه و اساس را در فضای مجازی منتشر می‌کند و چندین هزار بازدید دارد، متفاوت است. افراد اینفلوئنسر به واسطه موقعیتی که از طریق دنیای مجازی با دنبال‌کننده‌های خود بدست آورده‌اند کمتر پیش می‌آید، حرف نابجا و یا تبلیغی ناروا را انجام دهند. از این جهت عموماً محتوایی که از طریق صفحه و یا کانال خود منتشر می‌کنند اعتبار بیشتری دارد.

بر اساس توضیحات پیشین و حساسیت فرآیند کاری با اینفلوئنسرها، بهتر است قبل از هر اقدامی با در دست داشتن قراردادی در این حوزه، به دنبال مقاصد خود برای کسب‌وکارتان بروید! از این رو برای تهیه قرارداد تبلیغات در فضای مجازی از طریق لینک بالا وارد قسمت تنظیم قرارداد سفارشی سایت لامینگو شوید و درخواست و شماره تماس‌تان را جهت ارتباط با بخش حقوقی ثبت فرمایید!

 

این مطلب را نیز بخوانید: هرآنچه لازم است درباره نمونه قرارداد اجاره فضای تبلیغاتی بدانید!

 

استراتژی‌های نوین تبلیغاتی

انواع کسب‌وکارها در حوزه‌های مختلف، برای پا برجا نگه داشتن و یا گسترش مجموعه و جذب مشتری خود، در دوره‌ای اقدام به فرآیند متفاوتی کرده‌اند. یکی از این موارد، تبلیغات مجازی در بستر‌های گوناگون بوده است. به طور مثال وجود شرکت و اپلیکیشن‌هایی مانند یوتیوب، اینستاگرام و یا توئیتر که کاربران زیادی دارند، تبلیغات گسترده‌ای را انجام می‌دهد. در این بین افرادی نیز هستند که بازیدکنندگان زیادی دارند و از طریق این تریبون و قبول تبلیغات متفاوت، کسب درآمد می‌کنند.

به طور کلی می‌توان گفت اگر تمامی فرآیند تبلیغ، از انتخاب شخص اینفلوئنسر تا مطالب و محتوایی که باید پخش شود و نیازسنجی طرفین در مورد این موضوع، به‌طور مناسب و تخصصی صورت گیرد، قطعاً بازخورد خوبی برای هر دو طرف و اشخاص بیننده دارد.

از این رو با توجه به گسترش تبلیغات مجازی و به همراه آن افزایش مشکلات در این حوزه، بهتر است با در دست داشتن قراردادی تخصصی و شخصی‌سازی شده بر اساس نیازتان، قدم در این عرصه بگذارید! برای تهیه قرارداد، عنوان قرارداد تبلیغات در فضای مجازی و شماره تماس خود را در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی، ثبت کنید!

 

کانال تلگرام لامینگو

 

اینفلوئنسر مناسب را از کجا تشخیص دهیم؟

در دنیای مجازی امروزه، اینفلوئنسرهای مختلفی داریم. شما باید با توجه به نوع فعالیت‌تان و اینکه بر اساس چه هدفی، قصد انجام تبلیغات را دارید گزینه‌های پیش روی‌تان را بررسی نمایید! به طور مثال ممکن است برای افزایش فروش یک محصول و یا فقط برای جذب دنبال‌کننده، قصد تبلیغ کردن داشته باشید. پس قبل از انتخاب اینفلوئنسر، این موارد را در نظر بگیرید! لازم به ذکر است انتخاب اینفلوئنسری که ارتباط تخصصی با محصول و تبلیغ مدنظر شما داشته باشد، حس بهتری در مخاطب ایجاد کرده و باعث افزایش بازدهی خواهدشد.

 

قرارداد تبلیغات در فضای مجازی

 

نقش اینفلوئنسر در رسانه

در حال حاضر و در شبکه‌های اجتماعی مختلف، قدرت تأثیرگذاری این افراد را نباید دست کم گرفت. این افراد می‌توانند به برگزاری کمپین‌های متفاوت در جهت رشد و بهبود جامعه و یا در جهت افول آن تغییرانی را در جامعه رقم بزنند. البته قابل ذکر است تمامی اینفلوئنسرها مبری از اشتباه نیستند و ممکن است در مورد طرز فکر و یا عقیده‌ای دچار خطا شوند که ممکن است بعضی از افراد در خصوص اشتباه‌شان توضیح داده و آن را بپذیرند. از این جهت باید در نظر گرفت برای انتخاب فرد مناسب در خصوص امور تبلیغاتی، شخصی حرفه‌ای را برگزینیم.

با توجه به توضیحات داده شده، پر واضح است که داشتن قراردادی اصولی در این حوزه، اهمیتی ویژه دارد. شما می‌توانید در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی سایت یا ثبت درخواست خود با عنوان قرارداد تبلیغات در فضای مجازی از قراردادی مطمئن در خصوص فعالیت‌تان استفاده نمایید!

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

سخن پایانی

ضمن عرض تشکر از همراهی شما تا به اینجای مطالب، امیدواریم توانسته باشیم مواردی را در خصوص این قرارداد و نقش اینفلوئنسر خدمت‌تان بیان کنیم! اگر در خصوص قرارداد و یا موارد دیگر حقوقی، ابهامی دارید، از طریق چت آنلاین به صورت 24 ساعته و شماره‌های درج شده روی سایت با ما در ارتباط باشید! همچنین می‌توانید با ارسال شماره خود در چت آنلاین منتظر تماس تیم پشتیبانی بمانید! در آخر اگر علاقه به مطالعه مطالب در حوزه‌های مختلف حقوقی، کسب و کار، کیفری و یا خانوادگی  دارید، می‌توانید با ورود به بلاگ لامینگو ما را دنبال فرمایید.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب فروزان قاضی

دیدگاه شما

بدون دیدگاه