نمونه قرارداد استخدام سئوکار به‌همراه نکات حقوقی استخدام سئوکار

2 هفته پیش
نمونه قرارداد استخدام سئوکار

امروزه سئو یکی از مشاغل بسیار مهم و ضروری به‌شمار می‌رود. از آن‌جایی که بسیاری از کسب‌وکارها اقدام به استفاده از فضای اینترنت می‌کنند، استفاده از روش‌های بازاریابی در این فضا نیز ضرورت دارد. بهبود سئوی سایت، به‌معنای افزایش رتبه سایت در نتایج موتورهای جستجو مانند گوگل است. برای این کار، فعالیت‌های مختلفی انجام می‌گیرد. این فعالیت‌ها توسط کارشناس سئو انجام می‌گیرد. بنابراین، اگر قصد بهبود سئوی سایت خود را دارید، باید ابتدا به‌دنبال استخدام سئوکار باشید. برای این کار، می‌توانید از نمونه قرارداد استخدام سئوکار استفاده کنید. در اولین قدم، باید با نکات حقوقی استخدام این فرد آشنا شوید.

مراکز حقوقی مختلفی در زمینه ارائه خدمات حقوقی و مشاوره‌ای استخدام نیرو فعالیت می‌کنند. لامینگو یکی از پلتفرم‌های آنلاین ارائه خدمات حقوقی است. برای استخدام نیروی کار مورد نظر و استفاده از نمونه قرارداد استخدام سئوکار، می‌توانید از مشاوران حقوقی و وکلای پایه یک دادگستری این مرکز کمک بگیرید. بر روی لینک زیر کلیک کنید تا از این خدمات استفاده نمایید.

 

دانلود قرارداد استخدام سئوکار

 

اهمیت سئو برای وب‌سایت

سئو به معنای بهبود رتبه سایت در نتایج موتورهای جستجو مانند گوگل است. تصور کنید یک وب‌سایت به‌صورت کاملاً اصولی و حرفه‌ای طراحی شده باشد، اما کاربری از آن بازدید نکند. در این صورت، وجود وب‌بسایت عملاً فایده‌ای برای صاحب فعالیت و کسب‌وکار نخواهد داشت. بهبود سئو باعث می‌شود روزانه کاربران بیشتری از وب‌سایت شما دیدن کنند. بهبود سئو در حوزه‌های مختلف و با فعالیت‌های مختلف انجام می‌گیرد و از ضروری‌ترین فعالیت‌های مرتبط با وب‌سایت است. این فعالیت‌ها، به‌وسیله کارشناس سئو انجام می‌گیرند. برای آشنایی بیشتر با وظایف متخصص سئو، می‌توانید از نمونه قرارداد استخدام سئوکار استفاده نمایید.

 

سیر تا پیاز نمونه قرارداد استخدام سئوکار

 

اهمیت استخدام سئوکار

همان‌طور که گفته شد، بهبود سئوی سایت نیازمند انجام فعالیت‌های مختلفی است. سئوی سایت به دو صورت سئوی داخلی و سئوی خارجی انجام می‌گیرد. استخدام سئوکار و تنظیم درست و اصولی نمونه قرارداد استخدام سئوکار باعث می‌شود این فرد تمام وظایف و فعالیت‌های مورد نیاز برای بهبود سئوی سایت را بر عهده گرفته و با مدیریت درست آن‌ها، رتبه سایت شما را بهبود ببخشد. با استخدام متخصص سئوی باتجربه، می‌توانید از افزایش بازدید سایت خود مطمئن شوید.

 

نمونه قرارداد استخدام سئوکار

 

نکات حقوقی استخدام سئوکار

به‌منظور استخدام سئوکار، بررسی نکات حقوقی تنظیم نمونه قرارداد استخدام سئوکار درست و اصولی الزامی است. در ادامه، برخی از نکات حقوقی مورد نیاز برای استخدام متخصص سئو معرفی شده‌اند.

تعیین دقیق وظایف سئوکار

همان‌طور که در تمام قراردادها مشخص نمودن موضوع قرارداد مهم و ضروری است، در نمونه قرارداد استخدام سئوکار نیز باید تمام وظایف و مسئولیت‌های فرد استخدام‌شونده به‌صورت دقیق مشخص شود. این فعالیت‌ها در حوزه‌های مختلفی انجام می‌گیرند. مدیریت محتوا، استفاده از متاتگ‌ها، شرکت در کمپین‌های تبلیغاتی و وظایف بسیار متنوعی که یک کارشناس سئو انجام می‌دهد را به‌صورت دقیق مشخص نمایید.

تعیین موضوع، مدت قرارداد، محل کار و میزان دستمزد

یکی دیگر از مسائل مهم در تنظیم قرارداد، مشخص نمودن موضوع قرارداد و مدت اعتبار آن است. این کار نیز در تمام قراردادهای کاری اهمیت داشته و در نمونه قرارداد استخدام سئوکار نیز باید در نظر گرفته شود. محل دقیق کار نیز در قرارداد ذکر می‌گردد. برخی افراد، کارشناس سئو را به‌صورت دورکاری استخدام می‌کنند. در این صورت، باید این نکته نیز در متن قرارداد ذکر شود. علاوه‌بر موارد گفته‌شده، میزان دقیق دستمزد و سایر مزایا نیز پس از تأیید طرفین در نمونه قرارداد عنوان می‌شود.

 درخواست تضمین از سئوکار

درخواست تضمین از سئوکار، می‌تواند شما را از نحوه صحیح فعالیت‌های سئوکار و تأثیر آن بر میزان بازدید سایت مطمئن کند. این کار در بسیاری از مشاغل انجام می‌گیرد. نکته قابل توجه در درخواست تضمین، این است که لازم است به‌طور صریح در متن قرارداد ذکر گردد که تضمین سئوکار به‌صورت چک، سفته و … بوده است. ذکر اطلاعات سند تضمینی نیز ضرورت دارد.

 

نمونه قرارداد استخدام سئوکار

 

توجه به محرمانگی اطلاعات در نمونه قرارداد استخدام سئوکار

کارشناس سئو به بسیاری از اطلاعات سایت دسترسی خواهد داشت، به همین دلیل، باید در متن قرارداد به این نکته اشاره شده که سئوکار متعهد به رعایت محرمانگی اطلاعات کسب‌وکار کارفرماست. درصورت ورود خسارت به کارفرما به‌دلیل افشاء اطلاعات توسط سئوکار، مسئولیت جبران خسارات وارده از این نظر بر عهده سئوکار خواهد بود.

عدم همکاری با رقبا

یکی از نکاتی که برای کارفرمایان بسیار مهم و ضروری است، عدم همکاری کارشناس سئو با سایر رقبا است. درج شرط «تعهد به عدم رقابت» در قرارداد، باعث می‌شود کارشناس استخدام‌شده تنها برای برند و وب‌سایت شما تلاش کرده و سئوی وب‌سایت شما را بهبود دهد. با ذکر این نکته در قرارداد، کارشناس سئو نمی‌تواند در مدت تعیین‌شده برای عدم رقابت، با رقبای مستقیم کسب‌وکار شما همکاری کند.

 

کانال تلگرام لامینگو

 

جمع‌بندی نهایی

سئو یکی از روش‌های بازاریابی دیجیتال محسوب شده و اهمیت بالایی برای دیده شدن وب‌سایت دارد. بدون سئو، داشتن وب‌سایت هیچ فایده‌ای نداشته و وقت و هزینه‌ای که برای آن خرج می‌کنید، به هدر می‌رود. انجام فعالیت‌های لازم برای بهبود سئوی سایت بر عهده کارشناس و متخصص سئو است. این افراد، با تجربه و دانش بالا، تمام فعالیت‌های لازم برای بهبود سئوی سایت را مدیریت می‌کنند. استخدام این افراد می‌تواند اولین قدم برای بهبود سئوی سایت باشد. اما این استخدام با موارد حقوقی مختلفی همراه است که باید به هنگام مصاحبه و تنظیم قرارداد به آن‌ها توجه داشته باشید.

لامینگو یکی از جامع‌ترین و کامل‌ترین پلتفرم‌های ارائه خدمات حقوقی است. این مؤسسه با استفاده از دانش و تجربه وکلای پایه یک دادگستری و مشاوران حقوقی خود، در تمام مسیر استخدام سئوکار در کنار شما بوده و راهنمایی‌های لازم را برای شما ارائه می‌دهد. برای تنظیم نمونه قرارداد استخدام سئوکار می‌توانید از این مؤسسه کمک بگیرید. درصورتی‌که به اطلاعات بیشتری در این زمینه احتیاج دارید، می‌توانید به مجله حقوقی لامینگو مراجعه کنید.

 

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب مرجان هاشمی

دیدگاه شما

بدون دیدگاه