شرح نمونه قرارداد استخدام نگهبان ساختمان در حال ساخت از منظر حقوقی

نمونه قرارداد استخدام نگهبان

نمونه قرارداد استخدام نگهبان ساختمان در حال ساخت اهمیت بسیار زیادی برای کسب‌وکارهای مربوط دارد. این شغل حساسیت‌های زیادی دارد. ازاین‌رو لازم است تا کاربران قبل از هر کاری به مسائل مهمی در هنگام تنظیم و استفاده از این قرارداد دقت داشته باشند. به‌صورت کلی استخدام نگهبان در هر پست و شغلی اهمیت بسیار زیادی دارد. ساختمان در حال ساخت نیز با توجه به حساسیت‌هایی که وسایل موجود در کارگاه‌ها دارد، از چالش‌برانگیزترین نمونه‌های نگهبانی است. در این مقاله سعی داریم تا به بررسی کامل مسائل مربوط به نگهبانی ساختمان بپردازیم. از زیروبم مربوط به تنظیم قرارداد استخدام برای این شغل گرفته تا بررسی شرح وظایف نگهبان ساختمان در حال ساخت، نکاتی است که در این مقاله با هم بررسی خواهیم نمود.

در انتهای این مقاله کاربران می‌توانند اطلاعات کافی برای درک قرارداد کار نگهبان ساختمان در حال ساخت را داشته باشند و در صورت قرار گرفتن در موقعیت شرایط عالی را برای خود ایجاد نمایند. همچنین آشنایی با مفاد قرارداد استخدام نگهبان نیز جذابیت دیگری است که می‌توانید در این مقاله به آن دسترسی داشته باشید.

 

تنظیم نمونه قرارداد استخدام نگهبان ساختمان در حال ساخت در لامینگو

موسسه حقوقی لامینگو با در اختیار داشتن نیروهای حرفه‌ای و با تجربه در زمینه تهیه و تدوین قراردادهای حقوقی مانند قرارداد استخدام، بهترین شرایط را برای کاربران در نظر گرفته است. در این قراردادها بهترین شرایط و تمهیدات در نظر گرفته شده تا کاربران بتوانند به‌صورت کاملاً حرفه‌ای اقدام به استفاده از آنها نمایند. در همین راستا نمونه قرارداد استخدام نگهبان ساختمان در حال ساخت نیز تدوین شده و در اختیار کاربران قرار داده شده است. این نمونه قرارداد:

 • مطابق با استانداردها و ضوابط حقوقی روز تهیه و تدوین شده است.
 • تمام جوانب و نیازهای روز کاربران در آن در نظر گرفته شده است.

همچنین علاوه بر تهیه این نمونه قرارداد کاربران می‌توانند برای استفاده از خدمات:

 • تنظیم صفر تا صد قرارداد کار نگهبان ساختمان در حال ساخت
 • بررسی مفاد قرارداد در حال تنظیم

تمام این خدمات به‌صورت کاملاً حرفه‌ای ارائه می‌شود و امکان استفاده از آنها در هر سطحی وجود دارد. از این گذشته کاربران می‌توانند هم‌زمان از خدمات مشاوره حقوقی نیز استفاده کرده و با خیالی آسوده اقدام به تنظیم قرارداد کار نگهبان ساختمان در حال ساخت خود نمایند.

 

دانلود قرارداد استخدام نگهبان

 

نمونه قرارداد استخدام نگهبان ساختمان در حال ساخت چیست؟

ساختمان در حال ساخت یکی از پست‌های بسیار مهم برای کارگاه‌های ساختمانی است. حتی در شرایط کنونی شاهد هستیم که از افراد با تجربه و حرفه‌ای در این زمینه استفاده شده و تمهیدات خاصی برای استخدام بهترین نفرات در این زمینه در نظر گرفته می‌شود. نگهبان ساختمان فردی است که جدای از بحث‌های مراقبتی و محافظتی از کارگاه و وسایل مربوط به آن، بایستی پاسخگوی مراجعینی نیز باشد که در ساعاتی غیر از ساعات حضور مدیران پروژه در محل کارگاه حاضر می‌شوند. ازاین‌رو باید اطلاعات نسبی درباره شرایط پروژه را نیز داشته باشد. از این گذشته این فرد بایستی به نکات مهمی نیز در هنگام نگهبانی ساختمان دقت نماید.

قرارداد کار نگهبان ساختمان در حال ساخت و یا نمونه قرارداد استخدام وی قراردادی است که طی آن طرفین این قرارداد به‌عنوان کارفرما و نگهبان بر سر مسائل مختلف با هم توافق کرده و توافقات صورت گرفته را به‌صورت کتبی در آن درج می‌نمایند. برخی از این توافقات و موارد درج شده به‌صورت از پیش تعیین شده و مشخص هستند که کاربران می‌توانند با نمونه قرارداد موجود به همه آنها دسترسی داشته باشند. همچنین در صورت نیاز به توافق جدید نیز این امکان وجود دارد تا طرفین آنها را به متن قرارداد کار مذکور اضافه نموده و سپس آن را مهر و امضاء نمایند. در ادامه مفاد نمونه قرارداد استخدام نگهبان ساختمان در حال ساخت را با هم بررسی خواهیم نمود.

 

نمونه قرارداد استخدام نگهبان و همه چالش‌های آن از سیر تا پیاز

 

 نمونه قرارداد استخدام نگهبان

 

متن قرارداد نگهبان ساختمان در حال ساخت

متن قرارداد نگهبان ساختمان در حال ساخت به‌صورت عمومی دارای مفاد زیر است:

 • ماده 1: موضوع قرارداد
 • ماده 2: مشخصات طرفین قرارداد
 • ماده 3: مدت قرارداد
 • ماده 4: مکان قرارداد
 • ماده 5: مبلغ قرارداد و نحوه پرداخت آن
 • ماده 6: تعهدات کارفرما
 • ماده 7: تعهدات نگهبان
 • ماده 8: موارد فسخ قرارداد
 • ماده 9: حل اختلاف و داور قرارداد
 • ماده 10: موارد فورس ماژور
 • ماده 11: سنوات و پاداش
 • ماده 12: مرخصی‌ها
 • ماده 13: بیمه
 • ماده 14: نسخ قرارداد
 • ماده 15: امضاء و اثر انگشت طرفین
 • ماده 16: امضای شاهدین قرارداد

البته بسته به شرایط میان طرفین و همچنین نوع کارگاه ممکن است این قرارداد با مفاد دیگری نیز همراه باشد که بیشتر باید به‌صورت خصوصی به آنها پرداخت. در ادامه هر یک از این مفاد را به‌صورت کامل و جداگانه بررسی می‌کنیم.

 

موضوع قرارداد

موضوع چنین قرارداد با عنوان قرارداد کار نگهبان معرفی می‌شود. بهتر است کاربران در درج موضوع قرارداد دقت نموده و حتماً از استفاده از عبارت‌های غیرمرتبط برای این منظور خودداری نمایند. عدم دقت به این موضوع می‌تواند منجر به بروز اشتباهات حقوقی در متن قرارداد شده و شرایط را در ادامه با مشکلاتی روبرو سازد. همچنین به‌عنوان یک نکته حقوقی توصیه می‌کنیم که در همه صفحات اقدام به درج موضوع آن نمایند.

 

قرارداد

 

مشخصات طرفین قرارداد

دومین بند از متن این قرارداد مربوط به مشخصات طرفین است. در این بند ابتدا باید مشخصات هر طرف با مدارک هویتی آنها چک شود. همچنین در درج مشخصات طرفین باید دقت کافی به عمل آمده و تمام موارد به‌صورت دقیق در متن درج شود. آدرس محل سکونت نیز یکی دیگر از مواردی است که در این بند باید گنجانده شود.

 

مدت قرارداد

مدت قرارداد کار نگهبان ساختمان در حال ساخت معمولاً به‌صورت یک ساله بسته می‌شود. بااین‌حال لازم است تا در صورت هر توافقی مدت این قرارداد را در متن درج نمایید. این مدت باید شامل زمان شروع و خاتمه قرارداد باشد.

 

مکان قرارداد

درج مکان کار نگهبان ساختمان در حال ساخت و به‌اصطلاح مکان قرارداد نیز اهمیت به‌سزایی دارد. این موضوع علاوه بر مشخص شدن محل کار نگهبان، اهمیت حقوقی نیز خواهد داشت.

 

قرارداد

 

مبلغ قرارداد و نحوه پرداخت آن

یکی از بندهای مهم مربوط به نمونه قرارداد استخدام نگهبان ساختمان در حال ساخت مربوط به مبلغ قرارداد و نحوه پرداخت این مبلغ است. جایی که طرفین باید توافقات خود را در این باره در متن قرارداد درج نمایند. هر چند باید متذکر شویم که قرارداد نگهبان ساختمان در حال ساخت زیر نظر قانون کار بوده و در متن این قرارداد باید به نکات و قوانین مربوطه دقت شود. درج هر نکته و ماده‌ای که با خود قانون کار در تضاد باشد، می‌تواند موجبات لغو  و فسخ قرارداد را ایجاد نماید.

 

تعهدات کارفرما

در یک بند جداگانه باید تعهدات کارفرما در قرارداد کار نگهبان ساختمان در حال ساخت درج شود. در این بند تعهداتی از قبیل پرداخت به موقع حقوق، تأمین البسه ایمنی لازم برای حضور در کارگاه و … درج می‌شود.

 

تعهدات نگهبان

تعهدات نگهبان نیز ازجمله مفاد مهمی است که در متن قرارداد استخدام نگهبان ساختمان در حال ساخت به آن اشاره می‌شود. در ادامه شرح کاملی از وظایف نگهبان ساختمان در حال ساخت ارائه خواهیم نموده که طرفین می‌توانند از این نکات برای پر کردن این قرارداد استفاده نمایند.

 

 نمونه قرارداد استخدام نگهبان

 

موارد فسخ قرارداد

موارد فسخ قرارداد ازجمله مفاد جدایی‌ناپذیر قراردادهای حقوقی است. هر چند به‌صورت عمومی توسط قانون کار مواردی به‌عنوان فسخ قراردادهای حقوقی در نظر گرفته شده است؛ اما بااین‌حال کاربران می‌توانند بر سر این مسائل توافقات لازم را انجام داده و آنها را در متن قرارداد درج نمایند.

 

حل اختلاف و داور قرارداد

تعیین داور برای حل اختلافات پیش رو دو مزیت عمده را برای طرفین به دنبال خواهد داشت. در وهله اول در صورت بروز اختلاف، داور می‌تواند در مدت زمانی کوتاه اقدام به بررسی شرایط و دادن رأی نماید. از این گذشته با  درج گزینه داور شما می‌توانید با هزینه‌های کمتری اختلافات خود را داوری نمایید و دیگر نیازی به حضور در دادگاه نخواهید داشت.

 

موارد فورس ماژور

موارد فورس ماژور به نکاتی اشاره دارد که طی آنها طرفین نمی‌توانند به تعهدات خود جامه عمل بپوشانند. در چنین مواقعی با اضافه کردن بند فورس ماژور طرفین می‌توانند خود را از عواقب حقوقی مربوط به این مواقع دور نگه دارند.

 

 نمونه قرارداد استخدام نگهبان

 

سنوات و پاداش

تعیین سنوات و پاداش نگهبان ساختمان در حال ساخت از دیگر موارد مهمی است که لازم است در متن قرارداد به آنها اشاره شود. این موارد بر اساس پایه حقوق در نظر گرفته شده تعیین می‌شود.

 

مرخصی‌ها

برای اینکه از چالش‌های آینده دور باشید، دقت به مسائل دقیقی مانند درج شرایط مرخصی‌ها در متن قرارداد کار نگهبان ساختمان در حال ساخت نیز اهمیت پیدا می‌نماید.

 

بیمه

طبق قانون کارفرما موظف است که نام نگهبان ساختمان در حال ساخت را در لیست بیمه رد کرده و وی را تحت پوشش این خدمات درآورد.

 

نسخ قرارداد

تعداد نسخ قرارداد نیز برای جلوگیری از مشکلات آینده در متن آن درج شده و به امضای طرفین می‌رسد.

 

قرارداد

 

امضاء و اثر انگشت طرفین

امضاء و اثر انگشت طرفین را نیز باید در انتهای قرارداد درج کنید. البته محل امضاء و اثر انگشت باید در همه صفحات قرارداد درج شود.

 

امضای شاهدین قرارداد

شاهدینی که قرارداد را امضاء می‌نمایند نیز باید مشخص شده و محلی برای امضای آنها در نظر گرفته شود.

 

شرح وظایف نگهبان ساختمان در حال ساخت

با نمونه قرارداد استخدام نگهبان ساختمان در حال ساخت و مفاد اصلی مربوط به آن آشنا شدید. دراین‌بین برای اینکه بتوانید مفاد این قرارداد را بهتر از همیشه پر کنید، بایستی با موارد اصلی مربوط به چنینی قراردادهایی هم آشنا شوید. یکی از موارد مهم در این قراردادها مربوط به شرح وظایف نگهبان ساختمان در حال ساخت است. نگهبان ساختمان در حال ساخت وظایف متفاوتی نسبت به نگهبانی‌های معمولی داشته و ازاین‌رو مهم است تا این موارد را با هم مرور کنیم.

اصلی‌ترین وظایف نگهبان ساختمان در حال ساخت به شرح زیر است:

 • صیانت و حفاظت از تمام مواردی که در داخل کارگاه وجود دارد.
 • ممانعت از ورود افراد متفرقه که جواز ورود به داخل کارگاه را ندارند.
 • هدایت افراد مراجعه‌کننده برای کارهای مختلف به کارگاه
 • هدایت مصالح ورودی به داخل کارگاه
 • ثبت و ضبط زمان ورود و خروج همه افراد به داخل کارگاه
 • کنترل وسایل ورودی و خروجی به داخل کارگاه ساختمانی
 • پاسخگویی به مأمورین سازمان‌ها و نهادهای مختلف مانند شهرداری
 • داشتن لباس فرم و متناسب با شرایط کارگاه در ساعات اداری
 • جلوگیری از پارک خودروها در نزدیکی‌های ساختمان در حال ساخت

البته هر کارگاه و پروژه ساختمانی بر اساس شرایط خود می‌تواند وظایف مختلف دیگری را نیز برای نگهبان به دنبال داشته باشد که در زمان تنظیم قرارداد استخدام نگهبان ساختمان در حال ساخت و قرارداد کار وی باید به آنها اشاره شود.

 

قرارداد

 

نکات قانونی متن قرارداد نگهبان ساختمان در حال ساخت

مفاد نمونه قرارداد استخدام نگهبان ساختمان در حال ساخت مطابق با قوانین روز جامعه تهیه و تنظیم شده و کاربران این قرارداد می‌توانند در بالاترین سطح کیفیت از آن برای سطوح مختلف استفاده نمایند. لازم دانستیم تا در کنار بررسی‌های شرایط عمومی به بررسی نکات قانونی قرارداد استخدام نگهبان ساختمان در حال ساخت نیز بپردازیم. از منظر حقوقی این قرارداد باید تحت شرایط خاصی تنظیم شود. این نکات می‌تواند درنهایت منجر به بالا بردن اطمینان چنین قراردادی شود.

برای بررسی قرارداد استخدام نگهبان ساختمان در حال ساخت از منظر حقوقی به نکات زیر دقت نمایید:

 • این قرارداد بایستی زیر نظر قوانین مطرح شده توسط قانون کار تنظیم شود.
 • حق‌وحقوق نگهبان ساختمان در حال ساخت باید بر اساس شرایط حقوقی در نظر گرفته در قانون کار تنظیم شود.
 • دقت کنید که درج هر نکته و موردی که برخلاف و متناقض با شرایط قانون کار باشد، اعتبار قانونی و حقوقی نخواهد داشت.
 • حتماً در درج مبلغ و حقوقی قرارداد به‌صورت واضح اقدام نمایید.
 • بهتر است تمام شرایط موارد مربوط به عیدی، پاداش و سنوات نگهبان ساختمان در حال ساخت در متن قرارداد کار وی درج شود.
 • متن قرارداد را حتماً به‌صورت تایپ شده تنظیم کنید.
 • از داشتن غلط املایی و یا اشتباه نگارشی در متن اجتناب نمایید، زیرا ممکن است باعث بروز مشکلات حقوقی شود.
 • حتماً مدارک شناسایی را با موارد درج شده در متن قرارداد بررسی نمایید.
 • سعی کنید از کلمات و اصطلاحات نامربوط به مفاد قرارداد در تنظیم متن آن خودداری کنید.

 

سؤالات رایج در زمینه نمونه قرارداد نگهبان ساختمان در حال ساخت

سعی کردیم تا به‌صورت کامل به بررسی شرایط مربوط به قرارداد کار نگهبان ساختمان در حال ساخت بپردازیم. در انتها نیز سؤالات رایجی که ممکن است ذهن مخاطب را درباره نمونه قرارداد استخدام نگهبان ساختمان در حال ساخت به خود مشغول نموده باشد را با هم بررسی کرده و پاسخ‌های مشاورین حقوقی را درباره آنها نیز ذکر می‌کنیم.

آیا امکان استفاده از نمونه قرارداد استخدام نگهبان ساختمان در حال ساخت برای کار حرفه‌ای وجود دارد؟

این نمونه قرارداد به‌صورت کاملاً حرفه‌ای تنظیم شده و امکان استفاده از آن در هر سطحی برای کاربران وجود دارد.

آیا امکان ایجاد تغییر در مفاد نمونه قرارداد استخدام نگهبان ساختمان در حال ساخت وجود دارد؟

نمونه قرارداد استخدام نگهبان ساختمان در حال ساخت به‌صورت کاملاً حرفه‌ای تنظیم شده و در اکثر موارد دارای اکثریت مفاد مورد نظر طرفین است. اما بااین‌حال این امکان وجود دارد تا طرفین در صورت نیاز اقدام به ‌اضافه کردن مفادی به انتهای آن نمایند.

آیا امکان ایجاد تغییر در مفاد قرارداد استخدام نگهبان در حال ساخت بعد از امضای آن وجود دارد؟

در صورت توافق طرفین و مطلع شدن داور قرارداد، امکان ایجاد تغییر در مفاد قرارداد کار نگهبان ساختمان در حال ساخت با اضافه کردن لایحه مورد نظر به‌عنوان ضمیمه وجود دارد.

 

 قرارداد کار

 

 

کانال تلگرام لامینگو

 

در انتها باید بدانید

در انتها باید بدانید که تنظیم قرارداد حقوقی مانند قرار کار نگهبان ساختمان در حال ساخت نیاز به یک بررسی دقیق دارد. شاید شما برحسب تجربه و یا مطالعه مقالاتی سعی کنید به‌شخصه برای تنظیم مفاد این قرارداد اقدام نمایید اما فراموش نکنید که دادگاه‌های حقوقی پر از افرادی هستند که خدمات مشاوره حقوقی و یا نمونه قراردادهای مربوط به استخدام نگهبان ساختمان در حال ساخت را نادیده گرفته و خود برای تنظیم متن آن اقدام نمایند. این موضوع درنهایت می‌تواند محیط کاری عالی و با خیالی آسوده برای شما رقم بزند.

کاربرانی که به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در زمینه نمونه قرارداد استخدام نگهبان ساختمان در حال ساخت هستند، می‌توانند مقالات مرتبط با این موضوع را در بلاگ حقوقی لامینگو دنبال نموده و از این طریق اطمینان خود را از این قرارداد بالا ببرند. همچنین در صورت نیاز به درج سؤالات و ابهامات خود درباره این قرارداد نیز می‌توانید در انتهای این مقاله و در بخش نظرات آنها را درج نمایید. مشاورین ما در لامینگو در کمترین زمان ممکن پاسخگوی ابهامات و سؤالات شما عزیزان خواهند بود.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب توحید ره‌گشای

دیدگاه شما

بدون دیدگاه