نکاتی در خصوص ویژگی‌های یک روانشناس خوب + قرارداد مشاوره

2 ماه پیش
قرارداد روانشناس

اگر به اطرافتان نگاهی بیاندازید متوجه خواهید شد، امروزه به نسبت گذشته توجه افراد به تغییرات ذهنی و روانی‌شان رشد قابل ملاحظه‌ای داشته است. به گونه‌ای که اگر در گذشته مبتلا به بیماری‌های جسمانی مانند: سرماخوردگی، مشکلات گوارشی، قلبی و یا … می‌شدیم و به پزشک مربوطه مراجعه می‌کردیم، امروزه برای رفع مشکلات، شناخت و عوامل مزاحم روانشناختی و ذهنی‌مان به سراغ روانشناس می‌رویم.

از این رو قصد داریم در ادامه مطلب، مواردی مهم  در خصوص یک روانشناس و مشاور خوب را با هم مرور کنیم و البته قابل ذکر است، وجود قراردادی با عنوان نمونه قرارداد مشاوره در خصوص این جایگاه شغلی امری مهم در این حوزه تلقی می‌شود که با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی می‌توانید در خصوص این قرارداد راهنمایی‌های لازم را دریافت بفرمایید.

 

نکاتی در خصوص اهمیت انتخاب مشاور و یا روانشناس حاذق

در ابتدا بهتر است میزان اهمیت مراجعه کردن به یک روانشناس مجرب و متخصص را در قالب یک مثال خدمتتان عرض کنیم. فرض کنید برای چشم شما مشکلی به وجود آمده و دچار تاری دید شدیدی شده‌اید. برای رفع و جویای علت این مشکل، کمتر امکان دارد به یک شخصی که در این خصوص تخصص و یا حتی تخصص کافی نداشته باشد، مراجعه کنید، زیرا عدم دانش کافی و رعایت مسائل بهداشتی و یا مواردی که مربوط به حقوق بیمار است، ممکن است شرایط بینایی شما را از حالتی که هست، بدتر رقم بزند. بنابراین سعی می‌کنید برای مراجعه، به دنبال شخصی متخصص بروید تا با خیالی آسوده فرایند درمانی خود را پیش ببرید.

حال فرض کنید، به دلایل متعدد احتمالی، مدتی است روان شما آزرده شده و یا از حالت روانی غیر معمولی که گاهاً با علائم فیزیکی هم همراه است به آرامش‌تان خدشه‌ای وارد کرده است. در اینجا قطعاً پبدا و مراجعه کردن به شخصی متخصص اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند. زیرا عدم دانش کافی و یا آگاهی به قوانین و مسائل اخلاقی در این حوزه، آسیب جدی و جبران ناپذیری به روح و روان‌مان وارد می‌کند. همچنین شما می‌توانید در صورت نیاز به نمونه قرارداد مشاوره در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی درخواست خود را ثبت کنید تا همکاران مجموعه از بخش حقوقی با شما تماس بگیرند.

 

قرارداد روانشناس

 

یک مشاور و یا روانشناس خوب چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

در اینجا باهم مواردی را که برای انتخاب باید در نظر بگیریم را مرور می‌کنیم، البته قابل ذکر است تمامی این ویژگی‌ها از قبل قابل تشخیص نیستند، چه بسا با حضور در جلسات و کسب تجربه متوجه مواردی خواهیم شد که ما را به ادامه جلسات ترغیب و یا منصرف می‌کند.

  • داشتن احساس همدلی
  • شنونده خوب بودن
  • توجه کردن به جزئیات رفتار و گفتار مراجع
  • داشتن سوپروایزر برای شخص روانشناس
  • آگاهی به مسائل اخلاقی و رعایت آن
  • ایجاد رابطه‌ و اتحاد درمانی مطلوب
  • با اصالت بودن شخص
  • صبور و شکیبا بودن
  • پذیرش بی‌قید و شرط مراجع
  • توجه به زمان و خوش قول بودن

توجه به این نکات بیان شده و انتخاب فردی متخصص با گرایشی متناسب با نیازمان تا حدی می‌تواند ما را از انتخاب‌های نابجا دور نگه دارد. در ادامه اگر به  نمونه قرارداد مشاوره نیاز دارید، برای دسترسی و استفاده از قراردادی که تمام جوانب طرفین را در نظر بگیرد در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی سایت لامینگو، درخواست و شماره تماس خود را ثبت بفرمایید، تا تیم حقوقی مجموعه جهت راهنمایی هرچه بیشتر با شما ارتباط بگیرند.

 

کانال تلگرام لامینگو

 

سخن پایانی

ضمن تشکر از وقتی که جهت مطالعه مطالب ذکر شده، صرف کرده‌اید، امیدواریم توانسته باشبم تا حدی اطلاعات مفید و کاربردی‌ در اختیارتان قرار داده باشیم. اگر شما در این حوزه فعالیت دارید و یا در آغاز راه هستید و به نمونه قرارداد مشاوره در خصوص زمینه‌های مختلف احتیاج دارید، متخصصین حقوقی مجموعه لامینگو برای تنظیم قرارداد از صفر تا صد آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستند. همچنین اگر به مطالعه و پیگیری مطالب حقوقی روز در حوزه‌های مختلف علاقه دارید، از طریق لینک زیر می‌توانید، بلاگ مجموعه را دنبال بفرمایید.

3
برچسب ها :
نویسنده مطلب فروزان قاضی

دیدگاه شما

3 دیدگاه