درصد فعالیت در کد اقتصادی چیست؟

4 ماه پیش
درصد فعالیت در کد اقتصادی

فعالیت‌های اقتصادی ازجمله فعالیت‌های مهمی هستند که در هر کشور و جامعه‌ای انجام می‌گیرند. این فعالیت‌ها توسط افراد حقیقی و حقوقی به روش‌های مختلفی صورت می‌گیرند. تمام فعالیت‌ها زیر نظر وزارت اقتصاد بوده و باید برای انجام و قانونی بودن دارای مجوز باشند. کد اقتصادی ازجمله موارد بسیار مهم در دنیای اقتصاد به شمار می‌رود. این کد برای شناسایی تمام افراد و شرکت‌هایی که فعالیت اقتصادی دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از اصطلاحاتی که در رابطه با این کد وجود دارد، درصد فعالیت در کد اقتصادی است. این عبارت به چه معناست؟ در ادامه با ما همراه باشید تا به‌طور مفصل در مورد این کد و همچنین درصد فعالیت در کد اقتصادی صحبت کنیم. با دریافت مشاوره حقوقی کد اقتصادی می‌توانید برای فعالیت مورد نظر خود کد معتبر دریافت کنید.

مؤسسات و شرکت‌های حقوقی بسیاری در زمینه ارائه خدمات مشاوره‌ای فعالیت می‌کنند. لامینگو یکی از معتبرترین و جامع‌ترین پلتفرم‌های ارائه خدمات حقوقی است که با کمک مشاوران و کارشناسان خود مشاوره‌های لازم را در اختیار شما قرار می‌دهد. برای دریافت مشاوره حقوقی کد اقتصادی از لامینگو، بر روی لینک زیر کلیک کنید.

دریافت مشاوره حقوقی کد اقتصادی

 

کد اقتصادی چیست؟

کد اقتصادی یک کد 12رقمی است که نشان‌دهنده نوع فعالیت‌های واحد مورد نظر است. این کد در تمام فاکتورها و قراردادهای اقتصادی ثبت می‌شود. تمام شرکت‌ها از زمان تأسیس تا حداکثر دو ماه برای دریافت کد اقتصادی فرصت دارند. این کد برای شناسایی واحد اقتصادی در سازمان‌های مالیاتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. مراکز و شرکت‌هایی که کد اقتصادی نداشته باشند، از معافیت‌های مالیاتی برخوردار نمی‌شوند.

علاوه بر شرکت‌های گفته‌شده، تمام افرادی که در زمینه فعالیت‌های اقتصادی و واردات و صادرات فعالیت می‌کنند، باید کد اقتصادی دریافت کنند. داشتن این کد برای دریافت کارت بازرگانی نیز ضروری است. قبل از دریافت کد برای تشکیل پرونده مالیاتی اقدام نمایید. این کد همانند کد ملی افراد، کد مهمی برای معرفی و شناسایی واحدهای اقتصادی است.

 

حتماً بخوانید: همه چیز درمورد کد اقتصادی!

 

مزایای دریافت کد اقتصادی

دریافت این کد مزیت‌های زیادی را برای افراد حقیقی و حقوقی دارنده آن به‌همراه خواهد داشت. در ادامه، به برخی از مهم‌ترین این مزیت‌ها اشاره شده است:

  • داشتن این کد باعث می‌شود دولت بتواند از فعالیت اقتصادی حمایت کرده و از هرگونه کلاهبرداری و رقابت‌های ناسالم در فضای اقتصادی جلوگیری می‌‌شود.
  • با استفاده از کد اقتصادی، می‌توانید برای دریافت کارت بازرگانی و انجام فعالیت‌های مختلف واردات و صادرات اقدام نمایید.
  • داشتن این کد برای انجام فعالیت‌های مختلف خدماتی، واردات، صادرات، خرید و فروش کالا و … الزامی است.
  • دریافت کد اقتصادی برای تشکیل پرونده‌های مالیاتی ضروری است.
  • ارائه این کد باعث دریافت مجوز انجام فعالیت‌های تجاری در فضایی سالم و پرداخت مالیات است.

 

درصد فعالیت در کد اقتصادی

 

نحوه دریافت کد اقتصادی

برای دریافت کد می‌توانید از طریق سامانه طراحی‌شده توسط سازمان امور مالیاتی اقدام نمایید. برای این کار با داشتن مدارکی ازجمله مدارک شناسایی فرد یا افراد سهامدار شرکت به‌همراه کپی برابر اصل آن‌ها، گواهی امضاء افرادی که حق امضاء دارند، فرم تقاضای دریافت کد اقتصادی و … به اداره مالیاتی مراجعه نمایید. پس از تأیید مدارک، معرفی‌نامه جهت صدور کد برای شما ایجاد می‌شود.

 

حتماً بخوانید: آیا با تکالیف دارندگان کد اقتصادی آشنایی دارید؟

 

درصد فعالیت در کد اقتصادی چیست؟

عبارت مهمی که شاید شما نیز در این زمینه با آن برخورد داشته باشید، درصد فعالیت در کد اقتصادی است. اما این عبارت دقیقاً به چه معناست؟ یکی از سؤالاتی که هنگام ثبت‌نام برای دریافت کد اقتصادی از شما پرسیده می‌شود، در مورد فعالیتی است که در شرکت انجام می‌گیرد. زمانی که شما اطلاعات شرکت، نوع فعالیت و زمینه کاری را مشخص می‌کنید، باید عددی را تحت عنوان درصد فعالیت در کد اقتصادی نیز تعیین کنید. این درصد میزان درآمد شما از فعالیت‌های مرتبط با این کد را نشان می‌دهد.

اگر فعالیتی که شما برای آن کد دریافت می‌کنید تنها فعالیت اقتصادی شما بوده و منبع درآمد شماست، این کد 100 خواهد بود؛ در غیر این صورت، این میزان کمتر خواهد بود و به‌اندازه میزان درآمدی است که این شغل برای فرد یا شرکت تأمین می‌کند.

 

کانال تلگرام لامینگو

 

سخن آخر

همان‌طور که گفته شد، فعالیت اقتصادی از طریق روش‌های مختلفی صورت می‌گیرد. این فعالیت‌ها باید زیر نظر وزارت اقتصاد بوده و تمام مجوزهای لازم برای اداره مالیات نیز دریافت شوند. کد اقتصادی مشابه کد ملی افراد برای تمام فعالیت‌های اقتصادی ثبت‌شده و نشان‌دهنده نوع فعالیت، زمینه کاری و اطلاعات مهم فعالیت انجام‌شده است. این کد باید در تمام فاکتورها و فرم‌های مربوط به فعالیت وارد شود.

درصد فعالیت در کد اقتصادی نیز نشان‌دهنده میزان درآمد افراد حقیقی و حقوقی است که از طریق این فعالیت حاصل می‌شود. برای دریافت این کد می‌توانید از مشاوره حقوقی کد اقتصادی که توسط مراکز معتبر مانند لامینگو ارائه می‌شود، استفاده نمایید. همچنین، برای دریافت اطلاعات بیشتر به وبلاگ لامینگو مراجعه کنید.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب مرجان هاشمی

دیدگاه شما

بدون دیدگاه