قرارداد اسپانسر موسیقی و نکاتی در خصوص نقش اسپانسر در آن

1 سال پیش
قرارداد اسپانسر موسیقی

در گذشته اگر شخصی با نیات مختلف، حمایت‌های مالی و معنوی از یک فعالیتی را در پیش می‌گرفت، امروزه به عنوان اسپانسر شناخته می‌گردد. اسپانسر در لغت به معنای حمایت‌کننده است و در عمل نیز همین مفهوم را در بر دارد. در حیطه‌های مختلفی مانند زمینه ورزشی، علمی، فرهنگی و سایر موضوعات، شخص اسپانسر می‌تواند حضور داشته و فردی فعال و کمک‌دهنده به کل مجموعه باشد. در این مقاله سعی داریم در خصوص قرارداد اسپانسر موسیقی صحبت کنیم و نکاتی در مورد آن بیان نماییم.

بنابراین اگر علاقه‌مند به مطالعه این مطالب و یا نیازمند به کسب اطلاعات در این حوزه هستید، تا پایان مقاله با ما همراه باشید. همچنین تیم حقوقی متخصص در حوزه قراردادنویسی لامینگو با خدماتی هم‌چون تنظیم قرارداد به صورت سفارشی و مشاوره در زمینه‌های مختلف، آماده خدمت‌رسانی به شما بزرگواران هستند. برای ثبت درخواست خود می‌توانید شرح کوتاهی از قرارداد مدنظر خود را همراه با شماره تماس‌تان در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی سایت، ثبت کرده و منتظر تماس از بخش حقوقی مجموعه بمانید!

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

اسپانسر (Sponsor) کیست؟

در ابتدا یمقاله بهتر است تعریفی از اسپانسر (Sponsor) را مطرح نماییم. اسپانسر یا حمایت‌کننده، شخص، مجموعه، گروه و یا سازمان خاصی است که با هدف معرفی یک کالا، خدمات و حتی یک شخص، قرارداد و یا تفاهم‌نامه‌ای را با یک ارگان و مجموعه‌ای دیگر امضا می‌کند. به‌طور کلی، هرچه مجموعه دوم از لحاظ تعداد طرفدار و بازدید، بزرگ‌تر باشد، متقابلاً اسپانسر باید هزینه بیشتری بابت اسپانسری بپردازد. امروزه در زمینه‌های مختلف، اشخاصی آماده اسپانسر شدن هستند که یکی از این موارد، اسپانسری در رشته موسیقی می‌باشد. قابل ذکر است در حیطه موسیقی که در دهه‌های اخیر رونق خاصی پیدا کرده است، اسپانسری نیز در این زمینه توسعه یافته است. برای اسپانسری در رشته موسیقی، نیازمند قرارداد اسپانسر موسیقی هستیم که این قرارداد قبل از هر اقدامی باید تنظیم شود تا فعالیت طرفین آغاز گردد. در ادامه بیشتر به توضیح این مبحث خواهیم پرداخت.

 

آیا اسپانسر همان شخص سرمایه‌گذار است؟

پاسخ به این سؤال، خیر است. زمانی‌که شخصی می‌گوید برای راه‌اندازی کسب‌وکار و فعالیت در زمینه خاصی به‌ دنبال اسپانسر است، عبارت نادرستی را به زبان می‌آورد. اسپانسر از شما حمایت مالی نمی‌کند که فعالیت خود را آغاز نمایید، بلکه هدف او شناخته شدن مجموعه و یا شخص خودش است.

شخص سرمایه‌گذار (Investor) فردی است که به‌ دنبال شناخته شدن نمی‌باشد و در ادامه کار به شما کالا و یا خدماتی ارائه نمی‌دهد که قصد تبلیغش را داشته باشد. سرمایه‌گذار به‌ شما و مجموعه‌تان، سرمایه (Fund) می‌دهد و نیت او سرمایه‌گذاری و بازگشت اصل پول و سودش است. با توجه به توضیحات، اگر شما یکی از طرفین قرارداد اسپانسر موسیقی هستید، بهتر است قبل از هر اقدامی، در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی سایت، درخواستتان را بر اساس همین عنوان ثبت کرده و منتظر تماس تیم حقوقی مجموعه بمانید!

 

این مطلب را نیز بخوانید: همه‌چیز در ارتباط با نمونه قرارداد اسپانسری و پیوست‌های این قرارداد پرطرفدار

 

اهمیت قرارداد اسپانسر موسیقی در چیست؟

فرض کنید قصد دارید در حیطه موسیقی، اسپانسر شوید. در این بین باید به طور مثال با شخص خواننده، همکاری داشته باشید. این رابطه می‌تواند به‌طور عکس هم اتفاق بیفتد؛ یعنی شما خواننده یک گروه هستید و قصد دارید برای مجموعه خود یک تهیه‌کننده یا اسپانسر انتخاب نمایید. در این شرایط، تنظیم قراردادی دو طرفه و اصولی در این حوزه برای شخص خواننده و تهیه‌کننده، ضرورتی ویژه پیدا کرده و عدم توجه به توافقات و تعهدات طرفین باعث مشکلات متعدد خواهد شد. از این رو تیم حقوقی مجموعه لامینگو با خدمتی نو در خصوص تنظیم قرارداد سفارشی، به صورت کاملاً آنلاین، آماده راهنمایی شما عزیزان می‌باشد.

 

 قرارداد اسپانسر موسیقی

 

نقش اسپانسر در حوزه موسیقی چیست؟

امروزه اهمیت اشخاص اسپانسر، در حوزه‌های مختلف بیش از پیش قابل توجه است، زیرا در  سایر حوزه‌ها و به‌خصوص در حوزه موسیقی، استعدادهایی حضور پیدا کرده‌اند که اگر از آن‌ها حمایت‌های لازم صورت نگیرد، ناشناخته باقی می‌مانند. در همین لحظه، اگر خودتان توجه نمایید، اشخاص مشهوری در ذهنتان نقش خواهند بست که در ابتدا با وجود همین اسپانسرها به مردم شناسانده شده‌اند و باید در نظر گرفت که اسپانسرها نقش کلیدی در شهرت اشخاص هنرمند دارند. از این جهت اگر نیازمند تنظیم قراردی در این زمینه هستید، با ورود به لینک زیر و ثبت درخواست خود با عنوان قرارداد اسپانسر موسیقی منتظر تماس تیم حقوقی مجموعه برای راهنمایی بیشتر بمانید:

 

تنظیم قرارداد اسپانسر موسیقی

 

از کجا اسپانسر موسیقی پیدا کنیم؟

یافتن شخصی متخصص در حوزه تهیه‌کنندگی، آسان نخواهد بود، اما نکته امیدبخش این است که در عصر حاضر، با وجود بسترهایی در شبکه‌های مجازی، فضاهایی فراهم شده که اشخاص بر اساس نیاز خود می‌توانند شخص دوم را پیدا کرده و با او ارتباط برقرار نمایند. البته ناگفته نماند مانند هر حوزه‌ای در زمینه اسپانسری موسیقی نیز افرادی در جهت مخالف حضور داشته و در پی سود و منفعت خود هستند و پیشنهاد می‌گردد قبل از هر اقدامی، تا حدی با شخصیت این افراد آشنایی پیدا کرده و در مرحله بعد قرارداد اسپانسر موسیقی را منعقد نمایید. با توجه به توضیحات پیشین، بر اساس حساسیت برخی عوامل در این حیطه، بهتر است شخص مورد نظر از جهت متعهد بودن، مورد تأیید واقع شده و قراردادی قانونی و اصولی بین طرفین به امضا برسد.

 

کانال تلگرام لامینگو

 

چکیده مطلب

ضمن عرض تشکر از صرف وقت ارزشمندتان برای مطالعه موارد ذکر شده، امیدواریم توانسته باشیم اطلاعاتی کاربردی را در مورد اهمیت قرارداد اسپانسر موسیقی برای آغاز و یا گسترش فعالیتتان در اختیار شما قرار داده باشیم. اگر در خصوص تنظیم این قرارداد و یا سایر قراردادهای داخل بانک مجموعه لامینگو سوالی دارید، تیم پشتیبانی مجموعه به صورت 24 ساعته از طریق چت آنلاین و در ساعات کاری از طریق شماره‌های درج شده داخل سایت، آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان هستند! همچنین در صورت تمایل می‌توانید با ثبت کوتاهی از درخواست و شماره تماستان در حوزه قرارداد مدنظر در بخش تنظیم قرارداد سفارشی سایت، منتظر تماس تیم حقوقی مجموعه بمانید!

همچنین اگر به خواندن مطالب و مقالات حقوقی در زمینه‌های مختلف کسب‌وکار، خانوادگی، کیفری و یا مالیات علاقه دارید با ورود به بلاگ حقوقی لامینگو موضوع مورد نظر خود را پیدا کرده و آن را مطالعه نمایید و در آخر با کامنت خود ما را جهت رشد و بهبود مجموعه و احترام به شما کاربران گرامی یاری فرمایید.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب فروزان قاضی

دیدگاه شما

بدون دیدگاه