سوء استفاده از کارت بازرگانی دیگران و مجازات آن

4 هفته پیش
مشاوره کارت بازرگانی

این روزها بسیاری از کسب‌وکارها برای توسعه فعالیت‌های اقتصادی خود و به منظور کسب سود و درآمد بیشتر به تجارت با سایر کشورها می‌پردازند که برای این کار به کارت بازرگانی نیاز دارند. بر اساس قوانین گمرکی که در کشور وجود دارد کارت بازرگانی مجوزی است که به دارنده آن، خواه شخص حقوقی باشد یا حقیقی، اجازه می‌دهد که بتواند به عرصه تجارت بین‌المللی ورود کند و به فعالیت در صادرات یا واردات کالا بپردازد. در واقع این تجارت برون مرزی شامل ثبت سفارش تا ترخیص کالا، واردات از مناطق آزاد، حق‌العمل کاری در گمرک و صادارت کالاهای مجاز را در بر می‌گیرد. به این معنا که واردات و صادرات کالا برای همه تاجران آزاد نیست و تنها کسانی می‌توانند در زمینه صادرات و واردات کالا فعالیت کنند که دارای کارت بازرگانی معتبر باشند.

مشاوره کارت بازرگانی با لامینگو

موسسات حقوقی و مراکز مختلفی در زمینه ارائه خدمات حقوقی فعالیت می‌کنند. این موسسات با ارائه مشاوره و راهنمایی در تمام زمینه‌های حقوقی به شما کمک می‌کنند تا بدون مشکل کارت بازرگانی خود را دریافت کنید. برای دریافت مشاوره کارت بازرگانی از موسسه لامینگو بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 

دریافت مشاوره کارت بازرگانی

 

دریافت کارت بازرگانی

یکی از شرایط مهم برای صدور کارت بازرگانی این است که فرد متقاضی در ابتدا مؤسسه خود را در دفتر ثبت تجارتی ثبت کرده باشد و ضمن دارا بودن دفاتر پلمپ شده تجارتی، عضویت اتاق بازرگانی محل خود را قبول کرده باشد. به همین دلیل به منظور تسهیل در انجام امور مربوطه و مهیا کردن شرایط لازم برای دریافت کارت بازرگانی، به صاحبان مشاغل و کسب‌وکارهایی که قصد تجارت برون مرزی دارند توصیه می‌شود از مشاوره کارت بازرگانی توسط مشاوران متخصص در این زمینه بهره ببرند تا بتوانند در کمترین زمان ممکن و با رعایت تمامی جوانب و شرایط کارت بازرگانی خود را دریافت کنند.

شرکت‌ها، مؤسسات و افرادی که موفق یه دریافت کارت بازرگانی می‌شوند مجاز به انجام فعالیت‌های زیر هستند:

 • واردات از مناطق آزاد
 • صادرات کلیه کالاهای مجاز بازرگانی
 • صدور ویزای تجاری
 • صدور گواهی مبدأ
 • عضویت در اتاق بازرگانی
 • ارتباط با تجار خارجی
 • مبادله اطلاعات تجاری در سطح جهان
 • شرکت در نمایشگاه‌های ملی و بین‌المللی داخلی و خارجی
 • مبادرت به امر صادرات و واردات کالا بصورت تجاری
 • مبادرت به حق‌العمل کاری در گمرک
 • ثبت سفارش و ترخیص کالا

 

برای کسب اطلاعات بیشتر این مطلب را هم بخوانید: همه چیز در مورد کارت بازرگانی در دنیای امروز

 

مشاوره کارت بازرگانی

 

سوء استفاده از کارت‌های بازرگانی

بسیاری از افراد به دلایل مختلف مبادرت به خرید و یا اجاره کارت بازرگانی سایر افراد حقیقی و یا حقوقی می‌کنند تا با استفاده از امکاناتی که کارت بازرگانی در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد مبادرت به تجارت برون مرزی نمایند. هدف این افراد بیشتر فرار مالیاتی و یا قاچاق کالا از مرزهای کشور می‌باشد. یکی از دلایل توصیه به متقاضیان دریافت کارت بازرگانی برای مشاوره کارت بازرگانی این است که از پیامدها و عواقب اجاره و یا فروش کارت بازرگانی به سایر افراد یا شرکت‌ها و موسسات آشنایی کامل پیدا کنید.

بر اساس قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مصوب مجلس شورای اسلامی هرگونه سوء استفاده از کارت‌های بازرگانی صادر شده برای افراد حقیقی و حقوقی تحت هر عنوانی نظیر واگذاری، خرید، فروش، اجاره، بهره‌برداری از منافع و یا هر گونه نقل و انتقال آن به شخص حقوقی یا حقیقی غیر از صاحب کارت بازرگانی ممنوع بوده و انجام آن برای مرتکب و مرتکبین جرم بوده و برابر با قوانین مجازات برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود. با دریافت مشاوره کارت بازرگانی اطلاعات کاملی در این زمینه به دست آورید.

 

مشاوره کارت بازرگانی

 

مجازات سوء استفاده از کارت‌های بازرگانی

بر اساس قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در کشور برای هرگونه سوء استفاده از کارت‌های بازرگانی مانند خرید و فروش یا واگذاری آن به غیر مجازاتی در نظر گرفته شده است که به این شرح می‌باشد:

 • در صورت احراز جرم، بهره‌بردار از کارت بازرگانی یا انتقال گیرنده معادل نصف ارزش کالایی که قصد واردات یا صادرات آن را داشته است محکوم به پرداخت جریمه نقدی به دولت به دلیل وارد کردن خسارت شده و علاوه بر آن تمام کالای مذکور به نفع دولت ضبط خواهد شد.
 • اما قانون برای فردی که کارت بازرگانی خود را تحت هر عنوانی واگذار کرده است نیز مجازاتی در نظر گرفته است. فرد انتقال دهنده کارت بازرگانی ضمن ابطال کارت بازرگانی به پرداخت خسارت به دولت محکوم می‌شود که این خسارت معادل یک تا دو برابر منافع تحصیل شده از واگذاری کارت بازرگانی می‌باشد.

 

کانال تلگرام لامینگو

 

جمع بندی

بسیاری از افراد وجود دارند که با تشویق افراد سودجو اقدام به دریافت کارت بازرگانی می‌کنند و یا شرکت‌ها و افرادی که کارت بازرگانی داشته‌اند و به هر دلیلی در امر تجارت برون مرزی موفق نبوده‌اند با وسوسه افراد سودجو مواجه شده و کارت بازرگانی خود را تحت هر عنوان در اختیار این افراد قرار می‌دهند بدون آن که بدانند بر اساس قانون مرتکب تخلف شده و مجازات در انتظار آن‌ها می‌باشد. اگر قصد فعالیت در تجارت برون مرزی دارید، برای دریافت کارت بازرگانی که مجوز این کار می‌باشد، از مؤسسات حقوقی معتبر و شناخته شده مانند لامینگو، در این زمینه مشاوره کارت بازرگانی دریافت کنید تا شما را با تمامی قوانین و مقررات آن آشنا کرده و در تمامی مراحل شما را همراهی می‌کنند تا مشکلی شما را تهدید نکند. در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید، به وبلاگ لامینگو مراجعه نمایید.

2
برچسب ها :
نویسنده مطلب مرجان هاشمی

دیدگاه شما

2 دیدگاه