مشاوره ویزای پزشکی به همراه نکاتی در خصوص شرایط دریافت آن

1 سال پیش
مشاوره ویزای پزشکی

جالب است بدانید أخذ ویزا و رفتن به یک کشور دیگر، همیشه برای تحصیل، تجارت، اقامت دائم و یا تفریحی نیست. گاهی برای خدمات درمانی و پزشکی، پروسه أخذ ویزای پزشکی و رفتن به کشوری صورت می‌گیرد. ویزا انواع مختلفی دارد که هر کدام باید بر حسب شرایطی أخذ شوند. در این مقاله سعی داریم در آغاز با تعریف ویزا و انواع آن شروع کرده و در ادامه شرایط أخذ ویزای پزشکی و یا درمانی را مطرح نماییم. در صورت نیاز به مطالعه این مطلب با ما همراه باشید! همچنین در خصوص استفاده از خدمات حقوقی مشاوره ویزای پزشکی لامینگو می‌توانید از طریق لینک زیر، جلسه مشاوره خود را با کارشناس مدنظر، رزرو نمایید:

 

مشاوره حقوقی دریافت ویزا

 

ویزا (Visa) چیست؟

برای وارد شدن به هر کشوری به طور قانونی، نیازمند مدرکی به اسم ویزا هستیم. ویزا در اصل مدرکی است که نشان می‌دهد دولت کشور مقصد و به طور جزئی‌تر یکی از افراد نماینده سفارت کشور مقصد با وارد شدن شما به آن کشور موافقت کرده است.

شما می‌توانید، جهت أخذ ویزاهای مختلف به کشورهای مقصد و یا دریافت مشاوره ویزای پزشکی از طریق لینک فوق وارد قسمت دریافت مشاوره‌ سایت حقوقی لامینگو شوید! در این قسمت بعد از مشاهده رزومه کارشناسان، جلسه خود را به صورت آنلاین و یا حضوری رزرو نمایید و منتظر تماس تیم پشتیانی مجموعه بمانید!

 

تفاوت ویزا با پاسپورت (Passport) در چیست؟

ویزا با پاسپورت تفاوت‌هایی دارند. پاسپورت یا گذرنامه سندی موثق است که اطلاعات شخصی و هویتی شما در آن ثبت شده است. گذرنامه از سوی دولت متبوع هر شخص برای شهروندان صادر می‌گردد و نشان‌دهنده تابعیت افراد برای کشور ثبت‌شده در گذرنامه است.

در ادامه، ویزا سندی معتبر است که به صورت کاغذی، برچسبی و یا الکترونیکی روی گذرنامه شما قرار می‌گیرد و به شما این اجازه را می‌دهد که در مدت معینی در کشور مقصد مورد نظر به صورت قانونی اقامت داشته باشید. این مدت معین در ویزا درج شده است. به طور کلی می‌توان عنوان کرد که پاسپورت برای احراز هویت و خروج افراد از یک کشور و ویزا برای احراز هویت و ورود اشخاص به یک کشور دیگر استفاده می‌گردد. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره در خصوص أخذ ویزا و مشاوره ویزای پزشکی از طریق بخش دریافت مشاوره، جلسه خود را رزرو نمایید!

 

چند نوع ویزا داریم؟

شما ممکن است به علل مختلفی، قصد أخذ ویزا داشته باشید! از همین جهت چند نوع ویزای قانونی وجود دارد که برای افراد در شرایط گوناگون صادر می‌گردد. انواع ویزاهای قانونی عبارتند از:

 • ویزای ترانزیت
 • ویزای ورزشی
 • ویزای زیارتی
 • ویزای پزشکی
 • ویزای خصوصی
 • ویزای توریستی
 • ویزای کسب‌وکار

هر ویزا، در مورد علتی خاص برای افراد قابل صدور است. به طور مثال، با أخذ ویزای پزشکی و ورود به کشور مورد نظر، شما حق فعالیت‌های تجاری را ندارید. ویزای کسب‌وکار برای شرکت در تجارت کشور مقصد برای افراد متقاضی صادر می‌گردد و این ویزا معمولاً استخدام را شامل نخواهد شد و برای اشتغال دائم، ویزای کار احتیاج است.

در ادامه، ویزای پزشکی برای تشخیص و یا دوره درمان افراد متقاضی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی کشور مقصد و یا استفاده از سایر امکانات پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر شما برای مسائل پزشکی خود و یا یکی از اطرافیانتان قصد رفتن به خارج کشور را دارید، بهتر است قبل از هر اقدامی با کمک مشاوره ویزای پزشکی فرآیند خود را طی نمایید.

 

مشاوره ویزای پزشکی

 

چرا استفاده از مشاوره ویزای پزشکی ضرورت دارد؟

استفاده از مشاوره جهت أخذ ویزا، بسیار کمک‌کننده خواهدبود. در این مسیر بسیاری از مشکلات در زمان زودتری حل خواهندشد، فرد استرس کمتری را متحمل شده و زودتر به ویزای درخواستی خود دست پیدا خواهدکرد.

نکته قابل توجه در این مورد این است که غالباً مسائل پزشکی و درمانی باعث استرس و فشار روانی درون ما می‌گردند. این مسائل و نگرانی‌ها، کیفیت عملکردی ما را در جزئی‌ترین و تا پیچیده‌ترین فعالیت‌ها کاهش می‌دهند. یکی از این فعالیت‌ها طی کردن پروسه أخذ ویزای پزشکی است. از طرفی دیگر ممکن است ما زمان زیادی را برای اقدام و گرفتن ویزا نداشته باشیم و باید هرچه سریع‌تر این فرآیند تشخیص و یا درمان پزشکی صورت گیرد. از این جهت استفاده از مشاوره ویزای پزشکی به طور ویژه برای افراد متقاضی، ضرورت پیدا می‌کند تا در کم‌ترین زمان ویزای پزشکی صادر گردد.

با توجه به اهمیت ویزای پزشکی در زندگی افراد، مجموعه خدمات حقوقی هوشمند لامینگو، با ایجاد بستری جهت ارائه انوع خدمات حقوقی به صورت آنلاین و حضوری، در کم‌ترین زمان ممکن آماده خدمت‌رسانی به شما بزرگواران است. برای رزرو جلسه خود در خصوص مشاوره ویزای پزشکی از طریق لینک بالا اقدام نمایید.

 

شرایط أخذ ویزای پزشکی چیست؟

اصولاً زمانی که در سلامت جسمی کاملی هستیم، ترجیح می‌دهیم، به سفر فکر کنیم، اما همیشه مسافرت جهت تفریح و گذراندن اوقات فراغت و یا حتی کاری نیست. گاهی مجبوریم برای پروسه درمانی خود و یا اطرافیانمان به شهر دیگری در کشور خودمان و یا به خارج از کشور سفر کنیم.

برای أخذ ویزا در این شرایط متقاضی باید در ابتدا با ارائه مدارک لازم، عنوان نماید که روش‌های درمانی متفاوتی در خصوص او انجام شده ولی روند بهبود درمان بیمار در کشور مبدأ با توجه به دلایلی صورت نمی‌گیرد. از طرف دیگر شرایط لازم در این خصوص، ارتباط داشتن پزشک معالج با کشور مقصد برای درمان شحص می‌باشد که به دستور پزشک معالج، این روند درمانی، قابل درخواست به بیمارستان کشور مقصد است.

از دیگر شرایط أخذ ویزا، توانایی مالی فرد برای پرداخت هزینه‌های درمانی او می‌باشد. در صورتی‌که فرد تمکن مالی نداشته باشد، این پروسه دچار مشکل خواهد شد. مورد دیگر، همه‌گیر نبودن بیماری فرد است و اگر به هر دلیلی، ارجحیت بیماران کشور مقصد در خصوص درمان زیر سوال برود، این پروسه مجدداً دچار مشکل خواهد‌شد.

قابل ذکر است متقاضیانی که بیماری‌شان حاد‌تر از سایر متقاضیان است، در اولویت درمانی قرار می‌گیرند. جهت راهنمایی برای تهیه دعوت‌نامه پزشکی و سایر مدارک مورد نیاز، جلسه حقوقی خود را در خصوص مشاوره ویزای پزشکی رزرو نمایید.

 

مشاوره ویزای پزشکی

 

مدارک مورد نیاز ویزای پزشکی

این مدارک بر حسب کشور مقصدتان می‌توانند متفاوت باشند. این مدارک عبارتند از:

 • گذرنامه معتبر و مدارک شناسایی
 • فرم درخواست ویزای پزشکی
 • بیمه مسافرتی فرد متقاضی
 • مدارک پزشک معالج در خصوص بیماری فرد
 • دعوتنامه پزشک معالج
 • مدارکی در خصوص وضعیت و تمکن مالی فرد متقاضی

جهت آگاهی از اطلاعات بیشتر در خصوص مدارک و قوانین ویزای پزشکی کشور مقصد، از طریق رزرو جلسه مشاوره ویزای پزشکی مجموعه لامینگو، اقدام نمایید.

 

کانال تلگرام لامینگو

 

سخن پایانی

ضمن عرض تشکر از صرف وقت ارزشمندتان برای مطالعه موارد ذکر شده، امیدواریم توانسته باشیم اطلاعاتی کاربردی را در حوزه أخذ و مشاوره ویزای پزشکی در اختیارتان قرار داده باشیم! اگر در خصوص مباحث مشاوره‌ای و انتخاب کارشناس مدنظرتان سوالی دارید تیم پشتیبانی مجموعه به صورت 24 ساعته از طریق چت آنلاین و در ساعات کاری از طریق شماره‌های درج شده روی سایت آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان هستند! در صورت تمایل می‌توانید نظر، پیشنهاد و یا انتقاد خود را در خصوص استفاده از خدمات حقوقی هوشمند لامینگو با ما در میان بگذارید و یا با مطرح کردن پرسش خود در قسمت دیدگاه، منتظر پاسخ همکاران مجموعه بمانید.

همچنین اگر به خواندن مطالب و مقالات حقوقی در زمینه‌های مختلف علاقه دارید، با ورود به بلاگ حقوقی لامینگو مطلب موردنظر خود را پیدا کرده و آن را مطالعه کنید و در آخر با کامنت خود ما را جهت رشد و بهبود مجموعه و خدمت‌رسانی بهتر به شما کاربران گرامی یاری نمایید.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب فروزان قاضی

دیدگاه شما

بدون دیدگاه