مشاوره مالیات خودرو + مالیات خودرو لوکس در ایران

1 ماه پیش
مشاوره مالیات خودرو

 

خرید خودرو در ایران علاوه‌بر جنبه مصرفی دارای جنبه سرمایه‌گذاری نیز است و بر همین اساس می‌توان گفت که خودرو در ایران کالایی سرمایه‌ای محسوب می‌شود. طبق قانون وضع‌شده تمامی افرادی که دارای خودروهای لوکس و گران‌قیمت هستند باید مالیات آن را پرداخت کنند. در این مقاله سعی داریم با ارائه مشاوره مالیات خودرو، مالیات خودروهای لوکس در ایران را مورد بررسی قرار دهیم.

 

صفر تا صد مشاوره مالیات خودرو و تمام نکاتی که باید بدانید!

 

مشاوره مالیات خودرو با لامینگو

مراکز حقوقی و مؤسسات بسیار زیادی در زمینه ارائه خدمات حقوقی و مشاوره‌ای فعالیت می‌کنند. لامینگو پلتفرم هوشمند ارائه خدمات حقوقی است که با استفاده از دانش و تخصص مشاوران حقوقی و وکلای پایه یک دادگستری خود به شما در این زمینه کمک می‌کند. برای دریافت مشاوره از این مرکز بر روی لینک زیر کلیک کنید.

دریافت مشاوره مالیات خودرو

 

مالیات خودرو لوکس

بر اساس مصوبه‌ای که در کشور وجود دارد، تمامی مالکین خودروهای سواری و وانت دو کابین که دارای شماره انتظامی به نام افراد زیر سن قانونی، محجور تحت تکفل و به اسم خود هستند که در پایان هرسال ارزش آن‌ها بیشتر از یک میلیارد بوده، مالیات سالانه باید پرداخت کنند و با توجه به مشاوره مالیات خودرو، درصد مالیات پرداختی آن‌ها به‌صورت زیر است:

  • تا مبلغ سه میلیارد تومان دارنده خودرو باید دو درصد مالیات پرداخت کند.
  • تا مبلغ چهار و پانصد میلیارد تومان دارنده خودرو باید سه درصد مالیات پرداخت کند.
  • تا مبلغ یک و پانصد میلیارد تومان دارنده خودرو باید یک درصد مالیات پرداخت کند.
  • مبلغ چهار و پانصد میلیارد تومان دارنده خودرو باید چهار درصد مالیات پرداخت کند.

لازم به ذکر است که هیچ خودرو داخلی به ارزش یک میلیارد در ایران وجود نداشته و مطالب بالا مربوط به خودروهای لوکس وارداتی می‌شود و نحوه محاسبه مقدار مالیات با توجه به تاریخ و ساعت وارده آن و قیمت روز خودرو است.

 

مشاوره مالیات خودرو

 

مالیات نقل‌وانتقال خودروهای لوکس

نقل‌وانتقال انواع خودرو، چه داخلی و چه خارجی در ایران مشمول مالیات می‌شود که ماشین‌های داخلی یک درصد و ماشین‌های وارده خارجی دو درصد باید مالیات پرداخت کنند. نقل‌وانتقال خودرو چه به‌صورت قطعی و چه موقت پس از پرداخت مالیات‌های لازم امکان‌پذیر است.

کانال تلگرام لامینگو

 

جمع‌بندی

در آخر باید گفت که در صورت داشتن خودروهای لوکس در ایران با توجه به قیمت خودرو باید مالیات پرداخت شود. مالیات اولیه خودروهای وارده با توجه به قیمت روز و ساعت و تاریخ آن مشخص می‌شود. لازم به ذکر است که امور مالیاتی کشور افرادی که دارای ماشین‌های لوکس بالای یک میلیارد تومان هستند، شناسایی کرده و با توجه به ارزش سال تولید و زمان واردات آن خودرو میزان مالیات پرداختی را مشخص می‌کنند. در این مقاله سعی بر این بود تا شما با نحوه محاسبه مالیات و مبحث مالیات بر خودرو به‌ طور کامل آشنا شوید و در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می‌توانید از افرادی که در زمینه مالیات خودرو فعالیت دارند مشاوره بگیرید. لامینگو پلتفرم هوشمند ارائه خدمات حقوقی و مشاوره مالیات خودرو است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید به وبلاگ لامینگو مراجعه نمایید.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب مرجان هاشمی

دیدگاه شما

بدون دیدگاه