قرارداد خرید و فروش تلفن ثابت به همراه نکاتی در این خصوص

3 ماه پیش
قرارداد خریدوفروش تلفن ثابت

از زمان اختراع دستگاهی به اسم تلفن تا به الان، روز‌به‌روز اهمیت این دستگاه ارتباطی افزایش پیدا کرده است. تلفن یک راه ارتباطی برای کسب‌وکارها و دیگر اشخاص سرتاسر جهان است. افراد برای امور شخصی خود و کسب‌وکارها برای ارتباط با افراد مربوط به حوزه‌شان، مانند مشتریان و کارمندان نیازمند تلفن هستند. قابل توجه است، دستگاهی با اسم تلفن به تنهایی قادر به انجام فرآیندهای ارتباطی نیست و وجود خط و شماره‌ای مختص به آن، فرایند ارتباطی را امکان‌پذیر می‌کند. از این رو اگر نیازمند یک خط ثابت برای تلفن خود هستید، با استفاده از قرارداد خرید و فروش تلفن ثابت مجموعه لامینگو می‌توانید، خط مدنظر خود را از مراکز مختلف تهیه نمایید.

در ادامه مطلب درباره مراکز مختلفی که برای خریدوفروش خطوط می‌توانید به آن‌ها مراجعه فرمایید، مباحثی را عنوان می‌کنیم و همچنین نکاتی در خصوص قرارداد مربوط به این حوزه را ذکر خواهیم کرد.

 

مراکز ثبت نام و یا خرید خط تلفن ثابت

برای خرید خط تلفن ثابت شما می‌توانید از 3 طریق اقدام نمایید! این سه روش عبارتند از:

  • مراجعه به دفاتر خدمات ارتباطی و یا همان دفاتر پیشخوان دولت
  • مراجعه به آدرس اینترنتی سایت مخابرات ایران
  • خرید خط تلفن از شخص حقیقی

شما می‌توانید برای خریدوفروش تلفن ثابت خود هر یک از این روش‌ها را انتخاب کنید! همچنین می‌توانید برای استفاده از قرارداد خرید و فروش تلفن ثابت از طریق لینک زیر، به بانک قراردادی مجموعه لامینگو و صفحه خرید این قرارداد وارد شوید:

 

قرارداد خریدوفروش تلفن ثابت

 

برای خرید خط تلفن ثابت باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

یکی از مواردی که باید در زمان خرید تلفن ثابت به آن توجه کرد، سن متقاضی می‌باشد. سن متقاضی در زمان درخواست خط تلفن ثابت، باید ۱۸ سال تمام باشد. زمانی که سن شخص، زیر سن قانونی باشد، این فرآیند امکان‌پذیر نیست. قابل ذکر است در صورتی‌که از مراجع قضایی، حکمی در خصوص رشد شخص متقاضی ارائه شود، امکان خرید خط برای شخص، قانونی محسوب می‌شود. می‌توان با در دست داشتن قرارداد خریدوفروش تلفن ثابت و ثبت تمامی اطلاعات هویتی طرفین از به وجود آمدن مشکلات حقوقی به میزان زیادی جلوگیری کرد.

 

 قرارداد خریدوفروش تلفن ثابت

 

برای خرید خطوط ثابت چه مدارکی لازم است؟

جدای از در دست داشتن قرارداد خرید و فروش تلفن ثابت برای جلوگیری از رخ دادن مشکلات احتمالی، برای خرید خط ثابت اگر به صورت حضوری مراجعه نمایید با کارت ملی و کپی آن می‌توانید فرآیند ثبت درخواست خود را پیش ببرید. در خصوص خرید و ثبت نام خط به صورت اینترنتی، که راهی آسان‌تر است، با ورود به سایت مخابرات ایران و ثبت شماره همراه خود و دریافت کد تأیید، می‌توانید وارد حساب کاربری خود شوید! داخل صفحه مربوط به خرید، از شرایط و هزینه ثبت نام خط تلفن ثابت اطلاع کسب خواهید کرد. در ادامه و پس از تأیید در مرحله بعد باید اطلاعاتی تکمیلی در خصوص موقعیت و آدرس خود ثبت نمایید! پس از ثبت تمامی این موارد احراز هویت شما توسط سایت صورت می‌گیرد.

پس از طی کردن این مراحل و ثبت اطلاعات، شما باید تمامی موارد را بررسی کرده و تأیید نمایید! در مرحله بعد شرایط ثبت نام برای شما نمایش داده می‌شود. در صورت بررسی و تأیید مجدد، درخواست شما ثبت شده و از سایت، یک کد پیگیری برای شما نمایش داده می‌شود. در ادامه برای پیگیری درخواستتان می‌توانید، با ورود به حساب کاربری‌تان موقعیت درخواست خرید خط ثابت خود را پیگیری نمایید!

 

این مطلب را نیز بخوانید: خدمات حقوقی لامینگو به همراه نکاتی در خصوص تنظیم قرارداد

 

در زمان تحویل خط مخابرات به چه مدارکی نیاز داریم؟

بر اساس توضیحات بالا همانطور که متوجه شدید، برای ثبت درخواست از طریق وب سایت، احراز هویت به صورت اینترنتی انجام می‌شود. زمانی‌که  از طرف مخابرات برای تحویل خط به آدرس ثبت شده مراجعه می‌کنند، اصل و کپی کارت ملی الزامی است؛ چه برای اشخاصی که حضوراً به دفاتر خدماتی مراجعه کرده‌اند و چه افرادی که به صورت آنلاین درخواست خود را ثبت کرده‌اند. قابل ذکر است، زمان تقریبی تحویل خط ثابت به اشخاص متقاضی، به طور میانگین 30 روز کاری تخمین زده شده است.

در این بین، اگر شما قصد دارید، خط تلفن ثابت خود را از شخصی حقیقی حریداری نمایید، استفاده از قرارداد خرید و فروش تلفن ثابت لامینگو و ثبت تمامی موارد هویتی، نحوه پرداخت مبلغ، زمان واگذری خط و… به شما کاربران گرامی پیشنهاد می‌شود!

 

آیا اتباع هم می‌توانند متقاضی خطوط تلفن ثابت باشند؟

جواب این سوال بله است. افراد اتباعی که گذرنامه، پروانه کار و مجوز اقامت داشته باشند، می‌توانند درخواست خود را ثبت نمایند. قابل توجه است، ثبت تمامی اطلاعات افراد اتباع، در خصوص سه مورد ذکر شده، داخل قرارداد خرید و فروش تلفن ثابت الزامی می‌باشد.

 

 قرارداد خریدوفروش تلفن ثابت

 

قانون تغییر نام خطوط تلفن

یکی از مباحث اصلی در قرارداد خرید و فروش تلفن ثابت، تغییر نام خطوط تلفن است. از سال ۱۳۹۵ تغییر نام صاحب خط تلفن ثابت، بدون حضور مالک اولیه آن امکان‌پذیر شده است. این مورد نیز، حتماً باید در قرارداد قید شود.

 

جزئیات قرارداد خرید و فروش تلفن ثابت لامینگو

در قرارداد خریدوفروش تلفن ثابت مجموعه خدمات هوشمند لامینگو که زیر نظر متخصصین حوزه قراردادها تهیه و تنظیم شده است، مواردی در خصوص، مشخصات خریدار، فروشنده و تلفن ثابت، تغییر نام تلفن ثابت، موارد فسخ قرارداد تلفن ثابت و بحث اسقاط خیارات و تعداد نسخه‌های آن مطرح شده است. از این جهت بهتر است اگر قصد خرید و یا فروش خطوط تلفن را داریم، از ابتدای کار با در دست داشتن قراردادی مطمئن و جامع از لحاظ حقوقی، تمامی مراحل و مشخصات طرفین را ثبت و با خیال راحت تجربه‌ای خوشایند را در این حوزه برای خود رقم بزنیم.

 

کانال تلگرام لامینگو

 

جمع‌بندی قرارداد خرید و فروش تلفن ثابت

ضمن عرض تشکر از صرف وقت ارزشمندتان برای مطالعه موارد ذکر شده، امیدواریم توانسته باشیم تا حدی، اطلاعات کاربردی را در اختیارتان قرار داده باشیم! اگر در خصوص قرارداد تنظیم شده در بانک قراردادی سایت، سوالی دارید تیم پشتیبانی مجموعه به صورت 24 ساعته از طریق چت آنلاین و در ساعات کاری از طریق شماره‌های درج شده در سایت، آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان هستند! در صورت تمایل می‌توانید قرارداد خریدوفروش تلفن ثابت را از طریق لینک‌های مربوطه تهیه فرمایید و یا در خصوص تنظیم سفارشی در مورد این قرارداد و یا سایر قراردادها، از طریق شماره تماس سایت و یا چت آنلاین با ما در ارتباط باشید!

همچنین اگر به خواندن مطالب و مقالات حقوقی در زمینه‌های مختلف علاقه دارید، با ورود به بلاگ حقوقی لامینگو موضوع موردنظر خود را پیدا کرده و آن را مطالعه کنید و در آخر با کامنت خود ما را جهت رشد و بهبود مجموعه و احترام به شما کاربران گرامی یاری فرمایید!

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب فروزان قاضی

دیدگاه شما

بدون دیدگاه