مشاوره سرمایه‌گذاری در بورس و آشنایی با انواع بازار‌های بورس

10 ماه پیش
مشاوره سرمایه‌گذاری در بورس

امروزه کلمه بورس (Bourse) بیش از پیش به موضوع داغی در میان افراد جامعه تبدیل شده است. افراد برای کسب سود و یا درآمد، وارد دنیای بورس شده و با دانش تکنیکالی خود و یا به صورت آزمون و خطا در این مسیر حرکت می‌کنند. وارد شدن به این بازار و سرمایه‌گذاری در دنیای بورس، نیازمند مشاوره سرمایه‌گذاری در بورس می‌باشد، زیرا در صورت آگاهی نداشتن از نکات و قوانین بازار بورس، اشخاص می‌توانند دچار ضررهای مالی و به دنبال آن آسیب‌های روانی جبران‌ناپذیری شوند.

در ادامه مقاله ضمن ذکر نکاتی در خصوص بازار بورس و روش‌‌های سرمایه‌گذاری در آن مطالبی در خصوص انواع بازارهای بورس را نیز بیان خواهیم کرد. همچنین در صورت نیاز به استفاده از خدمات مشاوره‌ای مجموعه لامینگو می‌توانید از طریق لینک زیر وارد صفحه دریافت مشاوره شده و جلسه حقوقی خود را با کارشناس مدنظر به صورت حضوری و یا آنلاین رزرو نمایید:

 

مشاوره سرمایه‌گذاری در بورس

 

بازار بورس چیست؟

به‌طور کلی به مکانی که در آن خریدو‌فروش صورت می‌گیرد، بازار گفته می‌شود. این مکان می‌تواند یک فضا و یا بستری در اینترنت باشد. در بازار دو نوع دارایی مورد معامله قرار می‌گیرد؛ مورد اول دارایی‌های فیزیکی و واقعی است که شامل ملک، زمین، ماشین، کالا و… می‌باشد و مورد دوم دارایی مالی و یا کاغذی است که به این اسناد، سهام، اوراق مشارکت و اوراق بهادار گفته می‌شود. بنابراین بازار بورس، بازاری است که در آن انواع دارایی‌ها به طرق مختلف معامله می‌گردد. در ادامه مقاله در خصوص مشاوره سرمایه‌گذاری در بورس، روش‌هایی را نیز بیان خواهیم کرد.

همچنین برای استفاده از خدمات مشاوره‌ای مجموعه لامینگو می‌توانید در صفحه دریافت مشاوره جلسه حقوقی خود را به صورت حضوری و غیرحضوری با کارشناس مدنظر در سریع‌ترین زمان ممکن رزرو نمایید!

 

انواع بازار بورس کدامند؟

به طور کلی روش‌های سرمایه‌گذاری در بورس متفاوت بوده و به دنبال آن مشاوره سرمایه‌گذاری در بورس هم طبق بازار انتخاب شده متفاوت است که در ادامه در مورد آن مطالبی را ذکر خواهیم کرد. از این جهت بازار بورس به 3 دسته تقسیم می‌گردد که عبارت است از:

  • بازار بورس کالا
  • بازار بورس ارز
  • بازار بورس اوراق بهادار

در بازار بورس کالا، هر کالای مشخصی به صورت منظم و دائم، معامله می‌گردد. نام هر بازار بر حسب همان کالایی که در آن خرید و فروش انجام می‌گیرد تعیین می‌گردد. قابل ذکر است که در بازارهای بورس کالا بیشتر موارد خام و اولیه مورد معامله قرار می‌گیرند.

در بازار بورس ارز، خرید‌ و فروش در حوزه پول‌های خارجی صورت می‌گیرد که در حال حاضر، داخل کشور ایران این بستر وجود ندارد اما در کشورهای خارجی این بازار یکی از شناخته‌شده‌ترین بازارهای بورس محسوب می‌گردد. برای استفاده از مشاوره سرمایه‌گذاری در بورس می‌توانید وارد صفحه دریافت مشاوره شده و جلسه خود را رزرو نمایید!

در بازار بورس اوراق بهادار، دارایی‌هایی مانند سهام و اوراق مشارکت مورد معامله قرار می‌گیرند. این بازار به طور دائمی در کشور ایران وجود داشته و فعالیتی گسترده از سمت اشخاص سرمایه‌گذار در این بازار صورت می‌گیرد.

 

 مشاوره سرمایه‌گذاری در بورس

 

شاخص بورس چیست؟

در زبان انگلیسی شاخص، index ترجمه شده و به معنای نشانگر و بیانگر است. عملکرد شاخص به این شکل می‌باشد که با استفاده از آن می‌توانید تغییرات حاصله در یک یا چند فاکتور و پارامتر را  که در یک دوره زمانی معین صورت گرفته است را به دست آورده و بررسی نمایید. بسیاری از سرمایه‌گذاری‌هایی که توسط اشخاص حقیقی و حقوقی صورت می‌پذیرد، بر اساس همین نوسانات شاخص بورس تعیین شده و به‌طور کلی شاخص بورس مبحثی مهم برای وضعیت بورس در بازارهای مختلف محسوب می‌گردد.

در ادامه برای آگاهی از انواع شاخص‌های بورس و کسب کردن اطلاعات پایه و تخصصی در خصوص شاخص‌های بورسی می‌توانید از طریق لینک زیر وارد صفحه دریافت مشاوره شده و جلسه حقوقی خود را در خصوص مشاوره سرمایه‌گذاری در بورس رزرو نمایید!

 

این مطلب را نیز بخوانید: سهام چیست و انواع آن کدامند؟

 

مشاوره سرمایه‌گذاری در بورس چه مزایایی دارد؟

همان طور که مطلع هستید همه اشخاص نمی‌توانند در بازار بورس به صورت موفقیت‌آمیز عمل کرده و سودآوری بالایی داشته باشند. چه بسا افرادی با ورود با این بازار و فعالیت در آن دچار ضرر و زیان‌های هنگفتی شده‌اند. از این جهت داشتن آگاهی و بالا بردن اطلاعات در این زمینه بسیار مفید خواهد بود. ناگفته نماند، تمامی افراد، زمان کافی برای یادگیری و کسب تجربه نداشته و بهتر است از شخصی متخصص در این حیطه راهنمایی دریافت کنند. از این جهت اشخاص حقیقی و حقوقی که دانش لازم را داشته و دارای مجوزند می‌توانند با ارائه خدمات مشاوره سرمایه‌گذاری در بورس به افراد متقاضی مشاوره داده و در این مسیر پرفراز و نشیب همراه‌شان باشند!

متخصصین حوزه بورس با بررسی در بازارها و میادین بورسی از نوسانات، شایعات و اخبار، تحلیل مناسبی به عمل آورده و در شرایط حساس مالی به عنوان شخصی ماهر و همدل در کنار شما خواهند بود. از این جهت استفاده از مشاوره سرمایه‌گذاری در بورس برای تمامی اشخاص متقاضی برای ورود به بازارهای بورسی توصیه می‌گردد.

 

 مشاوره سرمایه‌گذاری در بورس

 

انواع روش‌های سرمایه‌گذاری در بورس چیست؟

سرمایه‌گذاری در بورس از دو طریق صورت می‌گیرد این دو روش عبارت است از:

  • به‌صورت مستقیم
  • به‌صورت غیرمستقیم

در روش مستقیم، شخص سرمایه‌گذار به‌صورت آنلاین و یا حضوری وارد بازار شده، شاخص و نوسانات را در مدتی مشخص زیر نظر گرفته و با دانش و روحیه رقابتی خود سرمایه‌گذاری را آغاز می‌نماید.

در روش غیرمستقیم، دو ابزار قابل استفاده می‌باشد؛ مورد اول صندوق سرمایه‌گذاری و مورد دوم سبدگردانی اختصاصی است. این روش مناسب افراد تازه‌کار و غیرحرفه‌ای نیز می‌باشد. به زبان ساده‌تر برای افرادی که زمانی برای صرف وقت زیاد نداشته و خواهان سرمایه‌گذاری در سبدها و صندوق‌های دیگران هستند و نوسانات و چالش‌های اقتصادی بازار را دنبال نمی‌کنند، مناسب است.

برای اطلاعات بیشتر از انتخاب روش سرمایه‌گذاری مناسب بر اساس شرایطتان در قسمت دریافت مشاوره سایت، جلسه حقوقی خود را در کم‌ترین زمان ممکن به‌صورت حضوری و یا آنلاین رزرو کرده و از خدمات حقوقی هوشمند لامینگو استفاده نمایید!

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

سخن پایانی

در این مقاله سعی شد مفاهیمی در خصوص مشاوره سرمایه‌گذاری در بورس و تعریف انواع بازارهای بورس و روش‌های سرمایه‌گذاری را خدمتتان بیان کنیم. اگر در خصوص این موضوع و یا سایر موضوعات حقوقی، پرسشی ذهنتان را مشغول کرده است در انتهای همین صفحه مطرح کرده و منتظر پاسخ کارشناسان مجموعه حقوقی لامینگو بمانید!

در ادامه ضمن عرض تشکر از صرف وقت ارزشمندتان برای مطالعه موارد ذکر شده، امیدواریم توانسته باشیم اطلاعاتی کاربردی را در حوزه مشاوره سرمایه‌گذاری در بورس در اختیارتان قرار داده باشیم. اگر در خصوص مباحث حقوقی سوالی دارید، تیم پشتیبانی مجموعه به صورت 24 ساعته از طریق چت آنلاین و در ساعات کاری از طریق شماره‌های درج شده روی سایت آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان هستند! در صورت تمایل می‌توانید نظر، پیشنهاد و یا انتقاد خود را در خصوص استفاده از خدمات حقوقی هوشمند لامینگو با ما در میان بگذارید و یا با مطرح کردن پرسش خود در قسمت دیدگاه، منتظر پاسخ همکاران مجموعه بمانید!

همچنین اگر به خواندن مطالب و مقالات حقوقی در زمینه‌های مختلفی مانند، خانوادگی، کسب‌وکار، کیفری و یا مالیات علاقه دارید، با ورود به بلاگ حقوقی لامینگو مطلب مورد نظر خود را پیدا کرده و آن را مطالعه کنید و در آخر با کامنت خود ما را جهت رشد و بهبود مجموعه و خدمت‌رسانی بهتر به شما کاربران گرامی یاری نمایید.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب فروزان قاضی

دیدگاه شما

بدون دیدگاه