با نحوه دریافت مجوز دانش‌بنیان آشنایی دارید؟

2 هفته پیش
مشاوره حقوقی دریافت مجوز

انجام هر فعالیت و شروع هر کسب‌وکاری، نیازمند دریافت مجوز از نهادهای مرتبط است. دریافت مجوز باعث می‌شود فعالیت شما کاملاً قانونی شناخته شود. کسب‌وکارها به‌طور کامل تحت نظارت نهادهای قانونی قرار داشته و کسانی‌که بدون اخذ مجوز فعالیت می‌کنند، متحمل مجازات‌هایی ازجانب این نهادها خواهند شد. نحوه دریافت مجوز در مشاغل و کسب‌وکارهای مختلف متفاوت است و برای آشنایی با نحوه دریافت آن برای فعالیت مورد نظر خود باید از مشاوره حقوقی دریافت مجوز استفاده نمایید. یکی از بخش‌هایی که برای آن حتماً باید برای مجوز دریافت نمایید، تأسیس شرکت است. در ادامه، درمورد نحوه دریافت مجوز شرکت‌های دانش‌بنیان صحبت می‌شود.

یکی از روش‌های مفید برای دریافت مجوز شرکت دانش‌بنیان، مراجعه به مراکز حقوقی و دریافت مشاوره برای اخذ مجوز است. این مراکز با استفاده از دانش و تجربه وکلای پایه یک دادگستری و کارشناسان حقوقی خود، شما را برای دریافت مجوز مورد نظر راهنمایی می‌کنند. لامینگو یکی از بهترین مؤسسات در زمینه انجام مشاوره حقوقی دریافت مجوز است. برای استفاده از خدمات این مجموعه بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 

دریافت مشاوره حقوقی اخذ مجوز

 

اهمیت دریافت مجوز

اخذ مجوز، به‌معنای دریافت سندی است که نشان می‌دهد فعالیت شما به‌صورت کاملاً قانونی در حال انجام است. دریافت این سند برای تمام مشاغل و فعالیت‌ها ضروری است و باتوجه به قوانین موضوعه کشور برای هر نهادی طی روال مشخصی صورت می‌گیرد. با دریافت مجوز تمام فعالیت‌ها قانونی تلقی شده و نهادهای نظارتی کنترل کاملی بر آن‌ها خواهند داشت.

 

ضرورت دریافت مجوز برای کسب‌وکارها

 

الزامی بودن اخذ مجوز از انجام فعالیت‌های غیر قانونی جلوگیری کرده و باعث می‌شود کیفیت خدمات ارائه‌شده افزایش یابد. همچنین، در صورت بروز هرگونه مشکل و وجود شکایت، می‌توانید به نهادهای نظارتی مراجعه و شکایت خود را ثبت کنید. داشتن مجوز برای حمایت از حقوق مصرف‌کننده نیز اهمیت زیادی دارد. برای آشنایی بیشتر با اهمیت و نحوه دریافت مجوز می‌توانید از مشاوره حقوقی دریافت مجوز استفاده نمایید.

 

مشاوره حقوقی دریافت مجوز

 

شرکت دانش‌بنیان چیست؟

براساس ماده 1 قانون حمایت از شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان و تجاری‌سازی نوآوری‌ها و اختراعات، «شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان، شرکت یا مؤسسه خصوصی یا تعاونی است که به‌منظور هم‌افزایی علم و ثروت، توسعه اقتصاد دانش‌محور، تحقق اهداف علمی و اقتصادی و تجاری‌سازی نتایج تحقیق و توسعه در حوزه فناوری‌های برتر و با ارزش افزوده فراوان به‌ویژه در تولید نرم‌افزارهای مربوط تشکیل می‌شود.»

اعضای اصلی این شرکت‌ها معمولاً دانشجویان، اساتید دانشگاه و افراد تحصیل‌کرده هستند. دانش‌بنیان بودن شرکت‌ها مزایای زیادی را برای مؤسسان آن ازجمله برخی معافیت‌های مالیاتی به‌همراه دارد.

 

تمامی نکات کلیدی دریافت مجوز برای فعالیت‌های مختلف که باید بدانید

 

نحوه دریافت مجوز شرکت دانش‌بنیان

برای ثبت شرکت دانش‌بنیان باید شرایط و ویژگی‌های خاصی وجود داشته باشد. در صورت داشتن تمام شرایط مورد نیاز باید برای دریافت مجوز و تأسیس شرکت اقدام نمود. در ادامه مراحل ثبت شرکت و دریافت مجوز شرکت دانش‌بنیان توضیح داده شده است.

 

مشاوره حقوقی دریافت مجوز

 

مرحله اول: ثبت شرکت

درخصوص ثبت شرکت، تفاوتی میان شرکت دانش‌بنیان با سایر انواع شرکت وجود ندارد و شرکت باید در اداره کل ثبت شرکت‌ها ثبت گردد. به این صورت که شما شرکت را مشابه سایر شرکت‌ها به‌صورت عادی ثبت کرده و سپس برای دانش‌بنیان کردن آن اقدام می‌کنید. این مرحله برای تمام شرکت‌ها یکسان است. برای انجام این مرحله می‌توانید از مشاوره حقوقی دریافت مجوز استفاده نمایید.

 

مرحله دوم: ثبت نام در سامانه

در مرحله دوم باید شرکت خود را در سامانه دانش‌بنیان به آدرس www.daneshbonyan.ir ثبت کنید. با ثبت شرکت در این سامانه، ویژگی‌های شرکت شما بررسی شده و شرکت به‌طور کامل ارزیابی می‌شود. این ارزیابی بر اساس شاخص‌های ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان انجام می‌شود.

 

مرحله سوم: تأیید نهایی

پس از بررسی‌های انجام‌شده توسط کارگروه ارزیابی، در صورت صلاحدید، شرکت تأیید شده و به نوع دانش‌بنیان تبدیل می‌شود. پس از تأیید و تبدیل به نوع دانش‌بنیان، شرکت می‌تواند از مزایا و تسهیلات مربوط به شرکت‌های دانش‌بنیان استفاده نماید. برای استفاده از این تسهیلات می‌توانید از مشاوره حقوقی دریافت مجوز استفاده نمایید.

 

کانال تلگرام لامینگو

 

سخن آخر دریافت مجوز

دریافت مجوز اهمیت بسیار زیادی دارد. شرکت‌های دانش‌بنیان نیز مشابه تمام فعالیت‌های دیگر از این قاعده مستثنی نیستند و برای شروع فعالیت باید مجوز‌های لازم را دریافت نمایند. برای آشنایی بیشتر و دریافت مشاوره حقوقی دریافت مجوز می‌توانید به مراکز حقوقی مراجعه نمایید. لامینگو یکی از جامع‌ترین و کامل‌ترین پلتفرم‌های آنلاین ارائه خدمات حقوقی است. در این مؤسسه کارشناسان حقوقی و وکلای پایه یک دادگستری بسیار باتجربه‌ای فعالیت می‌کنند و به شما در تمام زمینه‌های حقوقی از جمله دریافت مجوز کمک می‌کنند. درصورتی‌که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید، می‌توانید به وبلاگ لامینگو مراجعه کرده و مطالب مفیدی در این زمینه دریافت نمایید.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب مرجان هاشمی

دیدگاه شما

بدون دیدگاه