همه آنچه درباره قرارداد پیمانکاری نصب داربست باید بدانید‌‍!

3 روز پیش
نمونه قرارداد پیمانکاری نصب داربست

قرارداد پیمانکاری یکی از انواع قرارداد است که بر اساس مدت‌زمان مشخصی که طرفین قرارداد بر سر یک موضوع باهم به توافق می‌رسند آن را منعقد می‌نمایند. قرارداد پیمانکاری مشمول قوانین قانون کار نمی‌شود به همین ترتیب لازم است که نکات مربوط به آن را در نظر داشته باشند و با توجه به عملیاتی که در آن با یکدیگر همکاری می‌نمایند قرارداد پیمانکاری را منعقد نمایند. نمونه قرارداد پیمانکاری نصب داربست نیز بر همین اساس ازآنجایی‌که برای اجرا نمای بیرونی انجام می‌گیرد لازم است که پیش از انجام اقدامات مربوط به نمای ساختمان میان کارفرما و پیمانکار پروژه منعقد گردد. نصب داربست نیز یکی از کارهایی که در ساختمان‌سازی لازم است بر اساس قرارداد و ضوابطی که در آن قید می‌شود کار اجرای نمای خارجی را به‌پیش برد. به همین ترتیب باید دانست که این قرارداد مشمول چه نکات حقوقی و جه نکات اصولی مخصوص به خود می‌باشد.

 

قرارداد پیمانکاری نصب داربست چه نکات حقوقی دارد؟

نصب داربست، لوله‌کشی، آب‌رسانی و گچ کاری و تمامی اقداماتی که بر اساس یک عملیات جدا از ساختمان‌سازی انجام می‌گیرند و نیازمند به حضور پیمانکار و نظارت وی و کار کارگران وی است؛ می‌بایست بر اساس یک قرارداد پیمانکاری به انجام برسد. به همین ترتیب نصب داربست که برای اجرای نمای بیرونی ساختمان است نیز نیازمند یک قرارداد پیمانکاری است. قرارداد پیمانکاری نصب داربست نیز مانند تمامی قراردادهای پیمانکاری لازم است که نکات حقوقی لازم در متن قرارداد را شامل باشد تا بر اساس آن رسمیت داشته باشد و در مدت زمانی که قرارداد بر اساس آن تنظیم می‌شود قابل استناد باشد.

نکته‌ای لازم است پیش از همه‌چیز درباره قراردادهای پیمانکاری بدانیم این است که قرارداد می‌بایست صریح و واضح باشد و با عبارات و قوانین متن قرارداد نباید فهم آن را با دشواری روبرو ساخت؛ به گونه‌ای که اگر فردی با ماهیت و روند قرارداد آشنایی نداشته باشد بتواند نسبت به آنچه که در این عملیات می‌بایست رخ دهد آگاهی پیدا کند.

 

نمونه قرارداد پیمانکاری نصب داربست

 

همچنین در نظر داشته باشید

قرارداد پیمانکاری نصب داربست نیز همانند همه قراردادهای پیمانکاری در ابتدا باید مشخصات طرفین را شامل شود. در قرارداد پیمانکاری لازم است که درباره مدت زمان و میزان پرداختی‌هایی که بر اساس آن به توافق رسیده‌اند نیز اطلاعات کامل وجود داشته باشند. در بخش تعهدات کارفرما و پیمانکار نیز می‌بایست تمامی مسائلی که هر یک از طرفین قرارداد مسئول آن هستند به توافقی برسند. سپس مابقی بندهای قرارداد که شامل نکات مربوط به فسخ قرارداد و موارد مربوط به شکایات و حل اختلافات نیز لازم است در قرارداد پیمانکاری قید شود. تمامی بندهای قرارداد لازم است که بر اساس استانداردها پیش برود قرارداد مورد استناد قرار می‌گیرد و نکته‌ای که وجود دارد این است که هرچند قرارداد پیمانکاری بر اساس توافقات طرفین شکل می‌گیرد اما نکته‌ای که وجود دارد این است که از اصول و قواعد ابتدایی تنظیم قرارداد نیز در قرارداد پیمانکاری استفاده شود.

 

درصورتی‌که شما به دنبال تنظیم یک نمونه قرارداد پیمانکاری نصب داربست هستید؛ می‌توانید از طریق لینک زیر با وکلا و کارشناسان خبره ما در این مرکز در ارتباط باشید و از خدمات آن‌ها در این راستا استفاده نمایید:

دانلود قرارداد پیمانکاری نصب داربست

 

ابعاد و قیمت نصب داربست چگونه می‌بایست محاسبه شود؟

ازآنجایی‌که هزینه‌ها در قرارداد پیمانکاری می‌بایست به‌صورت دقیق مشخص شوند و کارفرما با دادن مبلغی به پیمانکار هزینه خرید مصالح و کارگران را نیز محاسبه کند و به همین ترتیب در قرارداد پیمانکاری نصب داربست می‌بایست درباره هزینه‌های آن با توجه به ابعادی از داربست که موردنیاز ساختمان است اقدام نمود. به همین ترتیب لازم است که حجم و ابعاد موردنیاز داربست برای ساختمان بر اساس نظر کارشناس و افرادی که در این زمینه اطلاعات کافی دارند حساب شود و برآورد هزینه برای آن انجام گیرد.

داربست ساختمان برای موارد مختلف انجام می‌گیرد که این اقدامات در هزینه نهایی آن ممکن است تنها تأثیرات جزئی داشته باشد به همین ترتیب اینکه دقیقاً چه ابعادی از داربست برای پروژه موردنیاز است؛ لازم است که نوع کار و متراژ ساختمان مشخص شود. برای احتساب ابعاد داربست لازم است که ساختمان و شکل ساختمان موردتوجه قرار بگیرد و در هر بخش با توجه نوع ساختمان در ارتفاع و اندازه مشخصی داربست بر روی ساختمان نصب گردد. پیمانکار پروژه می‌بایست با بررسی یک ساختمان به‌تمامی این نکات توجه کافی داشته باشد و با توجه به آن‌ها این موضوعات را موردبررسی قرار دهد و سپس با قید کردن آن‌ها در قرارداد پیمانکاری نصب داربست هزینه‌های آن با توجه به مصوباتی که وجود دارد را محاسبه کند و به کارفرما برای تأمین هزینه‌ها اعلام نماید.

 

نمونه قرارداد پیمانکاری نصب داربست

 

در پایان به یاد داشته باشید

قرارداد پیمانکاری برای تمامی اقداماتی که در پروژه‌های ساخت‌وساز ساختمان انجام می‌گیرد لازم است که منعقد گردد تا ضامن حقوق افرادی باشد که کار و یا سرمایه خود را در این مسیر ارائه می‌کنند. به همین ترتیب برای پیمانکاری نصب داربست نیز لازم است که قرارداد پیمانکاری منعقد گردد تا علاوه بر اینکه تمامی طرفین حاضر در عملیات مشخص شوند و هزینه و مدت‌زمانی که قرار است صرف این اقدامات شود نیز محاسبه گردد و در قرارداد قید شود. به همین ترتیب ازآنجایی‌که ممکن است افرادی که در این زمینه اطلاعات کافی ندارند با اشتباهاتی پروژه را با مشکلاتی روبرو کنند می‌بایست قرارداد توسط افرادی تنظیم شود که اطلاعات کافی درباره چندوچون این کار دارند و نسبت به‌تمامی جوانب آگاه هستند. به همین ترتیب با در نظر گرفتن این مورد نمونه قرارداد پیمانکاری نصب داربست خود را می‌توانید با کمک کارشناسان ما در این مرکز منعقد نمایید.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

درصورتی‌که این مطلب برای شما مفید بوده است در بخش نظرات دیدگاه خودتان را با ما در میان بگذارید. همچنین می‌توانید برای استفاده از سایر مطالبی که می‌تواند برای شما مفید باشد به بلاگ لامینگو مراجعه نمایید.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب سارا عباسی

دیدگاه شما

بدون دیدگاه