همه چیز درمورد استخدام مدرس کامپیوتر و تنظیم قرارداد با او

2 هفته پیش
نمونه قرارداد استخدام مدرس

امروزه با پیشرفت تکنولوژی بسیاری از امور را می‌توان به‌کمک کامپیوتر انجام داد. به‌طور کلی می‌توان گفت شما در هر شغلی که باشید، فراگیری مهارت کار با کامپیوتر در انجام هر چه سریع‌تر و دقیق‌تر کارهای شما تأثیر بسزایی دارد. ازآنجایی‌که یادگیری کار با کامپیوتر، آن‌هم به‌صورت حرفه‌ای، کار ساده‌ای نیست، شما به مربی و معلمی نیاز دارید که در کنار آن حرفه‌ای شوید. با شناخت اهمیت این سیستم پیشرفته، آموزشگاه‌ها و مؤسسات زیادی تأسیس شده که با استخدام معلم و اساتید باتجربه در این زمینه، کار با کامپیوتر را به‌طور پیشرفته آموزش می‌دهند.

توجه داشته باشید که همهٔ این آموزشگاه‌ها و مؤسسات نمی‌توانند به‌طور یکسان در آموزش و فراگیری علم شما تأثیر یکسانی داشته باشند؛ چراکه با توجه به پروسه یادگیری کامپیوتر که نیاز به سطح سواد بالا درزمینه تئوری و همچنین دارا بودن تجربه و مهارت بالایی درزمینهٔ کارهای عملی با سیستم دارد، میزان مهارت شما در پایان، بستگی به میزان سطح علم و تجربه اساتید و معلمانی دارد که در آن آموزشگاه استخدام شده‌اند. پس در مرحله اول شما باید به‌دنبال آموزشگاهی باشید که شرایط خاص و نسبتاً سختی را برای گزینش و استخدام مربیان خود در نظر گرفته باشد. اینکه یک مربی تا چه حد خود را مسئول بداند و به وظیفه‌اش به‌درستی عمل کند، بستگی به قراردادی که با او بسته می‌شود، دارد. شما می‌توانید نمونه قرارداد استخدام مدرس را در قسمت بانک قرارداد لامینگو دانلود نمایید.

 

دانلود قرارداد استخدام مدرس

 

اهمیت یادگیری کامپیوتر

درست از زمانی که مشاغل مختلف تصمیم گرفتند که بسیاری از کارهای خود را با استفاده از کامپیوتر انجام دهند، کسب مهارت کار با کامپیوتر نیز ضروری شد. شما هر چه بتوانید سطح سواد کامپیوتری خود را بالا ببرید، شانس بیشتری برای پیدا کردن شغل دارید. با یادگیری کامپیوتر می‌توانید در سطح گسترده‌تری ارتباط برقرار کنید، در جامعه و محل کار و تحصیل کارآمد و مفیدتر باشید، هزینه‌های اداری را کاهش دهید و … . این تنها بخشی از مزایا و اهمیت یادگیری کامپیوتر است که می‌تواند شما را برای تقویت مهارت‌های خود در این حوزه مجاب کند.

 

 

همه چیز درمورد شرایط عقد قرارداد با مدرس

 

نمونه قرارداد استخدام مدرس

 

ویژگی‌هایی که یک مدرس کامپیوتر باید داشته باشد

در دنیای مدرن امروزی، به‌جهت حجم بسیار زیاد اطلاعات و داده‌ها، نیروی انسانی دیگر قابلیت پردازش سنتی این اطلاعات را ندارد و باید با استفاده از سیستم‌های کامپیوتری از عهده‌ انجام آن برآید. لازم به ذکر است که آموزش درست و اصولی برای استفاده از رایانه و بهره‌برداری کاربردی از آن، مورد نیاز است و باید دوره‌های آموزشی را با دقت و به‌طور کامل پایه‌ریزی کرد که برای اکثر افراد جامعه نیز قابلیت اجرا داشته باشد.
در حال حاضر، رایانه برای تحقق یافتن بسیاری از اهداف و عملیات به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم در زندگی روزمره‌ افراد مؤثر واقع شده است. به همین منظور، امکانات و قابلیت‌های مختلف رایانه‌ها، سبب می‌شود که جمعیت وسیعی از کاربرها با نیازهای متنوع، به‌سادگی از این قابلیت‌ها بهره‌مند شوند و نیازهای متعدد خود را با کمک آن رفع کنند. موضوع مهم و اساسی درمورد استفاده از رایانه، آموزش آن به‌نحو مطلوب و مفید است.

بنابراین، برای استخدام مدرس خوب باید معیارهایی را در نظر بگیرید. در اینجا به چند مورد از این معیارها اشاره می‌کنیم:

مدرس کامپیوتر باید:

  1. کاملاً با روش کار آشنا باشد و آموزش خود را با آزمون تعیین سطح و با توجه به سطح علمی شاگردان خود شروع کند.
  2. صبر و بردباری بالایی داشته باشد تا بتواند پاسخگوی مشکلات بزرگ و کوچک شاگردان خود باشد.
  3. برنامه‌ریزی دقیق و منظم داشته باشد.
  4. با فناوری‌های روز دنیا آشنا و به‌روز باشد.
  5. به‌دنبال خروجی و نتیجه کار خود باشد.

انعقاد قرارداد با مدرس

بعد از گزینش مدرس کامپیوتر، دومین قدم در استخدام، تنظیم و تکمیل قراردادی با امضای طرفین است. این قرارداد دو طرف را ملزم می‌کند تا به حقوق دیگری احترام گذاشته و به مسئولیت‌های خود عمل کنند. برای تنظیم آن باید تمام شرایط را در نظر گرفت. در این راستا، برای آشنایی کامل با حقوق طرفین می‌توان نمونه قرارداد استخدام مدرس از مراکز ارائه‌کننده خدمات حقوقی دریافت کرد.

 

نمونه قرارداد استخدام مدرس

 

اگر می‌خواهید در استخدام یک مربی کامپیوتر به مشکل نخورید، نباید هیچ‌گونه ابهامی در قرارداد وجود داشته باشد و باید تمام موارد و نکات پیرامون آن به‌درستی روشن و مطرح گردد. توجه داشته باشید که تمامی نکات قابل ذکر در قرارداد می‌بایست قانونی باشد.

 

کانال تلگرام لامینگو

 

جمع بندی نهایی

با توجه به اهمیت یادگیری کامپیوتر برای آینده کاری و همچنین نیاز آموزشی که در کنار برنامه درسی و دانشگاهی احساس می‌شود، استخدام مدرس کامپیوتر حرفه‌ای که بتواند به بهترین روش ممکن از صفر تا صد کامپیوتر را آموزش دهد، جنبه مهمی پیدا کرده است. همچنین، برای آنکه طرفین بتوانند همکاری اثربخشی را داشته باشند و به مسئولیت‌ها و تعهدات خود عمل نمایند، نیاز به تنظیم قرارداد استخدام خواهند داشت که مجموعه لامینگو توانسته است با در نظر گرفتن تمام شرایط لازم، نمونه قرارداد استخدام مدرس را در اختیار افراد قرار دهد.

نمونه قرارداد استخدام مدرس توسط تیم حرفه‌ای لامینگو تنظیم شده که در آن تمام شرایط و نیازهای طرفین مطرح شده است. به‌علاوه، مجموعه لامینگو پاسخگوی سؤالات شما کاربران عزیز می‌باشد. در مجله لامینگو نیز می‌توانید مقالات متنوعی را با موضوعات حقوقی گوناگون ازجمله استخدام مربی مطالعه کنید. درصورت تمایل می‌توانید نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت نظرات سایت با ما به اشتراک بگذارید.

 

 

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب زهره لطفیان

دیدگاه شما

بدون دیدگاه