صفر تا صد نمونه قرارداد استخدام مدیر داخلی

1 ماه پیش
نمونه قرارداد استخدام مدیر داخلی

هر مجموعه و شرکت برای انجام برخی کارها و مسئولیت‌ها نیازمند یک مدیر داخلی است که بتواند وظایف مربوط به خود را دقیق و با تمرکز پیش ببرد. در واقع مدیر داخلی به طور مستقیم در ارتباط با مدیریت است و به همین دلیل سعی می‌کند کارها و رویدادهای پیش آمده در مجموعه را به آن‌ها گزارش دهد. تنظیم نمونه قرارداد استخدام مدیر داخلی نیازمند دانش و آگاهی است که در ادامه به همه موارد مهم در این زمینه خواهیم پرداخت. اگر اطلاعات کافی ندارید که مدیر داخلی کیست و چه وظایفی دارد یا شرایط اعتبار نمونه قرارداد آن چیست و … تا انتهای مقاله با ما باشید تا مطالبی جامع را در اختیار شما قرار دهیم.

مؤسسه حقوقی لامینگو با در اختیار داشتن وکلای پایه یک دادگستری و مشاورین باتجربه، آماده خدمات دهی در زمینه حقوقی است و می‌تواند در تهیه و تنظیم قراردادهای حقوقی در بالاترین کیفیت شما را یاری کند. یکی از قراردادهای مهم و رایج، مربوط به نمونه قرارداد استخدام مدیر داخلی است که بهترین قرارداد را بدون داشتن کم‌وکاستی تنظیم و در اختیار شما قرار خواهند داد. از طرفی کاربران می‌توانند در صورت نیاز از خدمات مشاوره در زمینه حقوقی با اعضای لامینگو در تماس باشند و با هوشمندی بیشتری نسبت به این امور اقدام کنند.برای دریافت نمونه قرارداد استخدام مدیر داخلی لینک زیر را دنبال کنید.

 

دانلود قرارداد استخدام مدیر داخلی

 

اهمیت آگهی استخدام برای مدیر داخلی

مهم‌ترین موضوعی که برای استخدام بهترین مدیر داخلی برای هر کسب و کار وجود دارد آن است که متن آگهی استخدام را به گونه‌ای طراحی کنیم، که باعث جذب افراد متقاضی شود. از این رو در قدم اول می‌بایست متنی را برای آگهی طراحی کرد که بهترین افراد را به سمت خود جذب کند. در واقع این متن آگهی است که مشخص می‌کند شما به دنبال چه افرادی برای استخدام هستید، به طور مثال مشخص می‌کند نیاز به یک مدیر داخلی حرفه‌ای، مبتدی ، باتجربه، تازه‌کار یا … دارید. در نظر داشته باشید که انتخاب رزومه‌های ضعیف و برگزیدن افراد بدون تجربه باعث می‌شود که در کارتان شکست بخورید و در نهایت منجر به مشکلات بزرگی خواهد شد؛ بنابراین سعی کنید در تنظیم آگهی استخدام از افرادی کمک بگیرید که در این زمینه تخصص دارند و می‌توانند با اصول و قواعد درست بهترین آگهی را برای شما تنظیم کنند. اگر این کار را با دقت و آگاهی بالا انجام دهید قطعاً افرادی را می‌توانید به سمت خود جذب کنید که برای شرکت شما مؤثر واقع می‌شوند و مناسب با شرکت و ویژگی‌های مجموعه شما هستند.

 

 نمونه قرارداد استخدام مدیر داخلی

 

چرا باید با مدیر داخلی قرارداد امضا کنیم؟

امضای قرارداد حقوقی به‌قدری از اهمیت بالایی برخوردار است که نه‌تنها برای مدیر داخلی بلکه برای شروع همکاری با همه کارکنان مجموعه لازم و ضروری است. هر شغلی بنا بر مسئولیت‌ها و وظایفی که دارد دارای یک نوع قرارداد خاص است که می‌بایست شخصی که در این زمینه تخصص دارد نسبت به تنظیم آن اقدام کند. وظایف مدیر داخلی کاملاً مشخص است و این فرد باید طبق وظایف مشخص شده در قرارداد به آنها عمل کند.

در برخی مواقع افراد در طول همکاری نسبت به وظایف و مسئولیت های مشخص شده پایبند و متعهد نیستند  به همین دلیل می توان به قرارداد رجوع کرد.

در زمان استخدام مدیر داخلی یکی از مهم‌ترین امور، تنظیم قرارداد کاری حرفه‌ای با وی است. با توجه به اینکه در برخی شرایط پورسانت و مزایایی به مدیر داخلی تعلق می‌گیرد درج همه این نکات در یک نمونه قرارداد استخدام مدیر داخلی ضروری است.

سهل‌انگاری نسبت به نوشتن یک نمونه قرارداد حرفه‌ای می‌تواند مشکلات بسیار بزرگی ایجاد کند و عواقب ناخوشایندی را به دنبال داشته باشد؛ بنابراین فراموش نکنید که در ابتدای همکاری خود نسبت به تنظیم قرارداد حرفه‌ای و با کیفیت اقدام کنید. تمام این وظایف، مسئولیت ها، قوانین تنظیم شده و … در نمونه قرارداد استخدام مدیر داخلی ذکر خواهد شد و نگرانی بابت این امور از دوش شما برداشته می شود.

 

مدیر داخلی چه کسی است؟

اگر به دلایل مختلف به شرکت یا مجموعه‌ای مراجعه کرده باشید از شما خواسته شده که ابتدا با مدیر داخلی ملاقات کنید یا برای مصاحبه شرکتی خاص رفته باشید به احتمال زیاد مدیر داخلی گزینش شما را انجام داده باشد.

مدیر داخلی می‌بایست مطابق با قوانین و شرایط کاری به طور مستقیم با بخش مدیریت و پرسنل‌های مجموعه در تماس باشد و هم چنین مدیریت و نظارت امور سازمان را به طور کلی زیر نظر داشته باشد.

مدیر داخلی با اطلاعاتی که در دسترس دارد باید هماهنگی، مدیریت و نظارت کل سازمان را انجام دهد. به همین دلیل مدیر داخلی نقش مهمی را در یک شرکت یا مجموعه ایفا می‌کند و می‌بایست از قدرت ارتباط بالایی برخوردار باشد.

بدون شک سازمانی که از یک مدیر داخلی با تجربه و ماهری برخوردار باشد دارای وحدت و یکپارچگی بیشتری است و قطعاً نتایج مثبتی را ارائه خواهد داد و به دنبال آن رضایت داخلی سازمان افزایش می یابد و خدمات باکیفیت تری ارائه خواهد شد.

 

 نمونه قرارداد استخدام مدیر داخلی

 

مدیر داخلی باید دارای چه ویژگی‌هایی باشد؟

داشتن برخی از ویژگی‌ها در سمت مدیر داخلی باعث می‌شود که آن شخص دارای شرایط بیشتری برای  رسیدن به موفقیت داشته باشد.

  •  اشتیاق به یادگیری

یکی از این ویژگی‌ها که لازم است مدیر داخلی از آن برخوردار باشد ،داشتن روحیه یادگیری است. اگر مدیر داخلی به طور مستمر سعی در یادگیری دانش و علم به روز در حیطه کاری خود نکند، به‌مرورزمان با مشکل مواجه می‌شود و در نهایت مجموعه سازمان با شکست روبرو می‌شود؛ بنابراین یک مدیر داخلی موفق نسبت به یادگیری نرم‌افزارهای مختلف و زبان‌های متفاوت اشتیاق نشان می‌دهد تا بتواند در کار خود موفق‌تر عمل کند.

  •  انعطاف‌پذیری و سازگاری

دیگر ویژگی لازم در یک مدیر داخلی، انعطاف‌پذیری و سازگاری است. همان‌طور که می‌دانید در برخی مواقع لازم است که مدیر داخلی در ساعات غیراداری و روزهای تعطیل در سازمان حضور داشته باشد. برخی معتقدند که مدیر داخلی همانند یک پزشک همیشه باید آماده خدمات‌رسانی باشد.

  •  قدرت ارتباط بالا

مدیر داخلی از جمله پرسنلی است که به وفور با افراد مختلف در تماس است بنابراین باید از قدرت کلامی بالایی برخوردار باشد و بتواند به راحتی با افراد مختلف ارتباط برقرار کند. داشتن این ویژگی کمک می‌کند که بتواند در اجرای وظایف و مسئولیت‌های خود بهتر عمل کند.

 

نحوه مصاحبه با مدیر داخلی

به دلیل مواردی که در مطالب فوق بیان کردیم مصاحبه با مدیر داخلی برای استخدام یک شرکت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. فرد مصاحبه‌کننده باید توانایی بالایی داشته باشد و همچنین از دانش خوبی در این زمینه بهره‌مند باشد. در واقع فرد مصاحبه‌کننده باید قدرت آن را داشته باشد که در جلسه مصاحبه به این درک برسد که فرد متقاضی توانایی لازم را برای ارتقا سیستم مدیریت سازمان دارد یا خیر.

به‌منظور داشتن یک مصاحبه بهتر می‌توان چک‌لیستی از مهارت‌های موردنیاز و پرسش‌های مهم تهیه کرد تا در زمان مصاحبه از آنها استفاده کافی را برد.

دقت در استخدام مدیر داخلی با تجربه می‌تواند زمینه‌ساز موفقیت و بالابردن سطح سازمان باشد. برای رقابت با سازمان‌های دیگر، مصاحبه ناموفق و اشتباهات کوچک می‌تواند سازمان را از موفقیت دور کند. پس باید در مصاحبه مدیر داخلی دقت و تمرکز کافی داشت تا بهترین شخص و مناسب‌ترین فرد را برای شرکت انتخاب کرد.

 

 نمونه قرارداد استخدام مدیر داخلی

 

شرایط کاری مدیر داخلی

  •  مدیر داخلی معمولاً به‌صورت تمام‌وقت فعالیت دارد و به دلیل حساسیت شغلی از مرخصی‌های کمتری برخوردار است.
  •  به دلیل وظایف متعددی که دارد با دایره گسترده‌ای از افراد، گروه‌ها، شرکت‌ها و سازمان‌ها در ارتباط است.
  •  مدیر داخلی دارای ارتباطات برون‌سازمانی و درون‌سازمانی است.
  •  مدیر داخلی می‌بایست با ابزارها و نرم‌افزارها مختلف برای پیشبرد هرچه بهتر کارها آشنایی داشته باشد.
  •  مدیر داخلی باید با مدیرعامل در ارتباط باشد و تمامی گزارش‌ها شرکت را به وی اطلاع بدهد.
  •  مدیر داخلی باید وظایفی که مدیرعامل به او محول می‌کند را به‌درستی انجام دهد.
  •  مدیر داخلی باید بر روی امور مرتبط به شرکت نظارت و مدیریت داشته باشد.

 

اهمیت استفاده از نمونه قرارداد استخدام مدیر داخلی

همان طور که در مطالب فوق را به آن اشاره کردیم تنظیم نمونه قرارداد ،در ابتدای همکاری از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است زیرا باعث می‌شود از بسیاری مشکلات در آینده جلوگیری کند. تنظیم قرارداد، کارفرما و کارمند را نسبت به مسئولیت‌ها و وظایف خود متعهد و پایبند خواهد کرد. در صورتی که یکی از طرفین بر عهد خود نماند امکان شکایت از وی و الزام او به تعهد وجود دارد.

نکته‌ای که بسیار اهمیت دارد تنظیم نمونه قرارداد اصولی و با کیفیت است. اگر به دادگاه‌ها و مراجع حقوقی مراجعه کرده باشید، متوجه خواهید شد بیشتر پرونده‌های موجود به دلیل نداشتن قرارداد اصولی و با کیفیت است. پس تنها هدف، نوشتن قرارداد نیست بلکه نوشتن قرارداد با کیفیت و اصولی است که خوشبختانه تیم لامینگو این شرایط را برای مخاطبان خود فراهم کرده است تا از نمونه قرارداد استخدام مدیر داخلی و دیگر نمونه قراردادهای موجود نوشته شده توسط وکلای دادگستری استفاده کنند.

 

کانال تلگرام لامینگو

 

جمع‌بندی

از آن‌جایی که مدیر داخلی جز سمت‌های حساس است، آموزشگاه‌های مختلف برای تربیت چنین افرادی کلاس‌هایی را برگزار می‌کنند. داشتن یک سازمان یا شرکت موفق نیازمند مدیر داخلی حرفه‌ای است و این شخص می‌تواند به‌راحتی باعث پیشرفت و ارتقای امور مرتبط شود. اما باید به این نکته هم توجه کرد که در عین حال می‌تواند باعث پسرفت و ضرر و زیان هم شود. پس داشتن یک مدیر داخلی با تجربه و حرفه‌ای می‌تواند شرایط بسیار بهتری را ایجاد کند. ازاین‌رو استخدام مدیر داخلی از اهمیت بالایی برخوردار است که برای این رده شغلی یک نمونه قرارداد استخدام مدیر داخلی را تهیه کرده‌ایم که می‌توانید برای جلوگیری از بسیاری مشکلات از آن استفاده کنید. داشتن یک نمونه قرارداد اصولی و با کیفیت کمک می‌کند تا فرد متقاضی پایبند و متعهد به امور مشخص شده باشد. در زمان استخدام یک مدیر داخلی خوب می‌بایست از یک مصاحبه‌کننده حرفه‌ای کمک گرفت و پیش از آن بهترین آگهی را برای استخدام منتشر کرد.

اگر جزو افرادی هستید که به دنبال اطلاعات بیشتر و دانش کامل‌تری در خصوص نمونه قرارداد استخدام مدیر داخلی هستید به بلاگ حقوقی لامینگو مراجعه کنید. در ضمن اگر احساس می‌کنید در زمینه نمونه قرارداد استخدام مدیر داخلی سؤال یا پرسشی دارید در قسمت نظرات آن را با ما به اشتراک بگذارید تا در اولین فرصت کارشناسان لامینگو به آن پاسخ دهند. امیدواریم که از خواندن مطالب فوق اطلاعات مفیدی را دریافت کرده باشید و با هوشمندی بیشتری نسبت به استخدام مدیر داخلی قدم بردارید.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب مطهره راضی

دیدگاه شما

بدون دیدگاه