برای همیشه با عواقب منفی ناشی از قراردادهای حقوقی خداحافظی کنید

مشاوره حقوقی قرارداد

مشاوره حقوقی قرارداد و بررسی مسائل حقوقی مربوط به قراردادها نیاز به تخصص و تجربه دارد. خیلی از ما نه فقط برای قراردادهای حقوقی بلکه برای سایر مسائل زندگی اعم از رانندگی، ریسک کردن در سرمایه‌گذاری و مواردی ازاین‌دست معتقدیم که مشکلات و تصادفات برای ما رخ نخواهد داد. جالب است بدانید که آن‌هایی که روزانه با این مشکلات روبرو هستند نیز همین نقطه‌نظر را درباره خود داشته‌اند و اکنون به دلیل بی‌احتیاطی‌های ناشی از این سهل‌انگاری خود را با زیان‌های زیادی روبرو می‌بینند. اتفاقی که از ما و زندگی ما دور نیست. به نظر می‌رسد زمان آن رسیده که با جملاتی مانند مهریه رو کی داده کی گرفته، من هرگز تصادف نمی‌کنم، من هیچ‌وقت ضرر نمی‌کنم، هیچ‌کس نمی‌تونه سر من کلاه بذاره و مواردی ازاین‌دست خداحافظی کنیم. اگر شما هنوز چنین طرز تفکراتی دارید به‌زودی باید منتظر اتفاقات تلخی در مسیر زندگی خود نیز باشید.

یکی از این موارد و مشکلات نیز مربوط به قراردادهای حقوقی است. خیلی‌ها از روی  آشنایی و خیلی‌ها هم به دلیل روابط فامیلی در بررسی قراردادهای خود سهل‌انگاری می‌نمایند. برخی هم اصلاً هیچ تمایلی به استفاده از خدمات مشاوره حقوقی قرارداد نداشته و آن را یک هزینه اضافی می‌دانند. جالب است که اگر سری به دادگاه‌های حل اختلاف قراردادهای حقوقی بزنید از همه این قشر افراد نمونه‌هایی را خواهید یافت. پیامدهای ناشی از قراردادهای حقوقی در برخی موارد می‌تواند به‌شدت آسیب‌زا باشد. ازاین‌جهت در ادامه شما را با مزایای تنظیم قرارداد توسط مشاور حقوقی قراردادها آشنا خواهیم نمود تا ازاین‌پس با خیالی آسوده دراین‌باره اقدام نمایید.

 

این مطلب را بخوانید: مشاوره حقوقی قرارداد و همه آنچه که در این خصوص باید بدانید

 

علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد

استفاده از خدمات مشاوره حقوقی قرارداد درواقع آنتی‌ویروسی است که شما قبل از مبتلا شدن به دردسرهای حقوقی در هنگام تنظیم قرارداد خود به آن تزریق می‌نمایید. پیشگیری همیشه نقش مهم‌تری از درمان دارد. بسیاری از بیماری‌ها حتی بعد از درمان نیز عواقب خود را در بدن افراد باقی می‌گذارند. عواقب قراردادهای حقوقی هم حتی بعد از رفع رجوع شدن ممکن است آسیب‌هایی برای همیشه در زندگی شما باقی بگذارند. ازاین‌رو برای اینکه زندگی آینده خود را دستخوش این آسیب‌های بزرگ نکنید، بهتر است قبل از ورود به چنین قراردادهایی نسبت به بررسی دقیق آن‌ها و مشورت با مشاور حقوقی اقدام نموده و قدم‌های خود را قرص و محکم بردارید.

احتمالاً بسیاری از کاربران مطابق با صدها باری که از آن‌ها برای دریافت خدمات مشاوره حقوقی قبل از عقد قرارداد دعوت شده است و آن را رد کرده‌اند، این بار نیز تمایلی به استفاده از این خدمات نخواهند داشت. اما نباید فراموش کنید که حوادثی ازاین‌دست در کمین همه ما هستند و حتی این حوادث به دنبال افرادی بی‌دفاع می‌روند. هرچند بار اولی که در یک مسئله سنگین حقوقی گیر کنید سریعاً خود را با مشاور حقوقی قرارداد خواهید رساند، اما همان یک‌بار می‌تواند هزینه‌هایی گزاف روی دست شما باقی بگذارد.

 

 مشاوره حقوقی قرارداد

 

مشاور حقوقی چه تخصصی دارد که شما ندارید؟

اما مشاور حقوقی چه تخصص‌هایی دارد که ما نیازمند به استفاده از آن‌ها هستیم؟ اولین و مهم‌ترین تخصص مشاور حقوقی قرارداد اطلاع کامل از موارد قانونی مربوط به قراردادهای حقوقی است. قوانین هم پیچیدگی‌های زیادی دارند و هم روزبه‌روز در حال به‌روزرسانی هم هستند و اطلاع از این قوانین برای کاربران شخصی نه منطقی است نه این افراد نیاز به اطلاع دقیق از این موارد دارند. هر کس حرفه‌ای دارد و خدمات خود را در حرفه خود برای سایرین عرضه می‌دارد. تخصص در قوانین نیز مختص مشاور حقوقی قرارداد است.

دومین تخصصی که می‌توانید در مشاور حقوقی قرارداد از آن استفاده نمایید، تجربه وی در چنین مواردی است. فرای از اطلاع از قوانین مربوطه مشاور بارها  و بارها درصدد تنظیم قراردادهای مشابه با قرارداد شما برآمده و موارد مربوط به آن را در جلسات مشاوره حقوقی بررسی کرده است. این تجربه وی باعث می‌شود شما چند قدم جلوتر باشید و از قبل موارد مختلف را پیش‌بینی کنید. حتی می‌توانید در کسب‌وکار خود و موارد غیرحقوقی مانند روش‌های افزایش کسب سود در این قراردادها نیز از مشاور خود کمک بگیرید. البته هرچند این موارد در تخصص وی نیست، اما تجربه بالای وکیل باعث شده تا گره از این موارد نیز برای شما بردارد. البته باید متذکر شویم که این مزیت‌ها تنها مختص به مواردی است که شما از وکیل پایه‌‌یک باتجربه و متخصص در زمینه مشاوره حقوقی قرارداد استفاده نمایید.

لامینگو با سال‌ها تجربه در زمینه ارائه خدمات مشاوره حقوقی قرارداد اکنون با داشتن حرفه‌ای‌ترین و باتجربه‌ترین تیم وکلا با تخصص مشاوره حقوقی این امکان را برای کاربران فراهم آورده است تا با خیالی راحتی نسبت به عقد قراردادهای خود اقدام نمایند. برای دسترسی به تیم حقوقی ما در لامینگو همین حالا با ما تماس بگیرید.

دریافت مشاوره حقوقی قرارداد

 

بررسی قرارداد و تنظیم دقیق آن

یکی از موارد مهم در تنظیم قراردادها حقوقی بررسی آن‌ها است. شما به‌عنوان یک طرف از قرارداد باید تک‌به‌تک بندهای آن را مرور کرده و از نکات مربوط به آن‌ها آگاهی پیدا کنید. در غیر این صورت ممکن است در آینده با مشکلات زیادی مواجه شوید. اما اطلاع از همه نکات مربوط به بندهای قرارداد حتی برای کسانی که تجربه بالایی در زمینه بستن قراردادهای این‌چنینی دارند باز هم مقدور نبوده و ممکن است مواردی از قلم بیفتد. اینجاست که مشاور حقوقی قرارداد می‌تواند در تنظیم دقیق آن یاری‌کننده هر یک از طرفین قرارداد باشد.

 

همیشه کسی که اطلاعات بیشتری دارد برنده است

واقعیت این است که دنیا به سمت و سویی رفته که اطلاعات نقش اصلی در هر زمینه زندگی انسان را دارند. اطلاعات بیشتر می‌تواند برگ برنده شما در هر اقدامی هر مبارزه‌ای باشد. قراردادهای حقوقی نیز از این امر مستثنی نیستند و درصورتی‌که اطلاعات کافی در این زمینه‌ها نداشته باشید، احتمالاً بازی را به طرف مقابل خواهید باخت. استفاده از خدمات مشاوره حقوقی در این میان می‌تواند برگ برنده شما در این مسیر باشد.

 

این مطلب شاید برای شما مفید باشد: با دریافت مشاوره حقوقی قرارداد یک قدم جلوتر باشیم

 

اطلاع از قوانین و مصوبات به‌روز

یکی دیگر از چالش‌هایی که نیاز به استفاده از خدمات مشاوره حقوقی قرارداد را برای کاربران الزامی می‌نماید، قوانین و مصوباتی است که روزبه‌روز به قوانین قبلی اضافه می‌شوند. احتمالاً شما هم در اخبار دیداری و شنیداری شنیده‌اید که امروز مجلس فلان قانون را وضع نموده و آن را ابلاغ کرد. بسیاری از ما با این قوانین هیچ ارتباطی برقرار نکرده و دنباله‌رو آن‌ها نیستیم. اما وکلا و مشاورین حقوقی دائماً در حال به‌روزرسانی اطلاعات خود هستند و با وضع و تغییر هر قانونی سریعاً آن را در جلسات مشاوره حقوقی خود به کاربران گوشزد می‌نمایند. ازاین‌رو این مورد را هم می‌توان یکی دیگر از مزیت‌های دسترسی به مشاور حقوقی قرارداد دانست.

 

از بین رفتن اختلافات آینده

عدم دسترسی به خدمات مشاوره حقوقی قرارداد می‌تواند چشمان شما را نسبت به اختلافات و مشکلات آینده بسته نگه دارد. چشم‌بسته رفتن در دل چنین قراردادهایی می‌تواند عواقب سنگینی برای کاربران به دنبال داشته باشد. ازاین‌رو بهتر است برای رهایی از این عواقب نیز قبل از عقد قرارداد از مشاور حقوقی کمک بگیرید.

 

مشاوره حقوقی قرارداد

 

مشاور حقوقی قرارداد در نقش یک مربی

بهترین نگاه به مشاور حقوقی، مربی خطاب کردن وی است. مشاور در زمینه حقوقی، قراردادهای شما را، تنظیم نموده و از این گذشته تمام اطلاعات لازم برای آن‌ها را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد. به‌گونه‌ای شما در این مواقع در حال تعلیم دیدن هستید تا در صورت مواجه شدن با موارد مشابه، خود را در امان نگه دارید. یک‌بار استفاده از این خدمات می‌تواند تا اطلاعات شگفت‌انگیزی در اختیار شما قرار دهند. اطلاعاتی که در کتاب‌ها و سایت‌های با آن‌ها دسترسی نخواهید داشت.

 

مشاوره حقوقی قرارداد راهی برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها

متأسفانه یک دیدگاه غلط درباره استفاده از خدمات مشاوره حقوقی بین کاربران رواج پیدا کرده است که هزینه‌های آن را هزینه‌های اضافی می‌پندارند. اما دقیقاً در نقطه عکس، استفاده از این خدمات می‌تواند صرفه‌جویی بالایی در هزینه‌های شما به دنبال داشته باشد. وقتی شما خدایی نکرده با یک بیماری روبرو می‌شوید، این انتخاب با شما است که ابتدا به پزشک مراجعه کرده و از وی برای درمان بیماری خود کمک بگیرید و یا مستقیماً به داروخانه بروید و شروع به خوددرمانی کنید. احتمالاً هیچ‌گاه عواقب چنین رفتاری را در ذهن خود تداعی نکرده‌اید. یک تشخیص اشتباه آن‌هم از سوی پزشک عواقب سنگینی مانند فلج دائمی و یا حتی مرگ برای بیمار به دنبال دارد. حالا شما چطور این شجاعت را دارید که خود برای بیماری خود تصمیمی بگیرید و جان خود را در معرض این خطر بزرگ قرار دهید، جای تعجب دارد.

ازاین‌رو است که استفاده از خدمات مشاوره حقوقی نه یک هزینه اضافی بلکه هزینه‌ای است که می‌تواند شما را از زیان‌های بسیار سنگین در آینده نجات دهد. اگر یک‌بار خود را در گرداب مسائل حقوقی دیده باشید، احتمالاً با استرس‌ها و عواقب مالی ناشی از آن آگاهی دارید. یک‌بار برای همیشه این استرس را کنار بگذارید.

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

در انتها باید بدانید

درباره مزایای استفاده از خدمات مشاوره حقوقی می‌توان تا ساعت‌ها به صحبت پرداخت. اما مهم‌تر از تکرار این مزیت‌ها ایجاد فرهنگ استفاده از این خدمات برای کاربران است. همان‌طور که شما در حرفه خود تخصص دارید و اطرافیانتان برای رفع مشکلات مربوط به حرفه شما از شما کمک می‌خواهند، شما نیز برای دوری از پیامدهای قراردادهای حقوقی خود نیاز به استفاده از تخصص مشاور حقوقی خواهید داشت. در انتها باید بدانید که استفاده از این خدمات در درجه اول برای خود شما نیاز است و قرار است خودتان را از یک منجلاب بزرگ نجات دهید.

درصورتی‌که این مطلب برای شما مفید بوده است؛ در بخش نظرات دیدگاه خودتان را دراین‌باره با ما در میان بگذارید و همچنین می‌توانید با مراجعه به بلاگ لامینگو از سایر مطالبی که برای شما وجود دارد استفاده نمایید.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب توحید ره‌گشای

دیدگاه شما

بدون دیدگاه