کارمند یا پیمانکار ؛ کدام را انتخاب کنیم؟

1 ماه پیش
پیمانکار یا کارمند

استخدام شخص مناسب برای یک جایگاه شغلی،انتخاب بین کارمند یا پیمانکار، موضوعی است که همه کارفرمایان بارها با آن روبرو می‌شوند. بسته به جایگاه‌ شغلی، این انتخاب بین کارمند و پیمانکار می‌تواند ساده یا پیچیده باشد. در این مطلب چند سؤال ساده مطرح می‌شود که پاسخ به آن‌ها می‌تواند رسیدگی به مسائل مربوط به کارمندان در کسب‌وکارها را تسهیل نماید.

1. نیروی کار مقیاس‌پذیر چیست و چگونه می‌تواند به کسب‌وکارتان کمک کند؟

امروزه مقیاس‌پذیری، مساله‌ای مهم در دنیای کسب‌وکار است. کسب‌وکارهای خدمت محور و  مبتنی بر دانش نسبت به سایر ‌کسب‌وکارها، در مقیاس‌پذیری بی‌نظیرند؛ چرا که می‌توانند با اضافه کردن نیرویی کار  به آن دست یابند. در مشاغل خدماتی، عامل اصلی کسب درآمد، ارائه خدمات توسط افراد است. بنابراین، زمانی که توانایی مقیاس‌‌پذیری به تعداد افراد بستگی دارد، این سؤال بوجود می‌آید که این افراد کارمند باشند یا پیمانکار؟

 

پیمانکار یا کارمند

 

اگر کسب‌وکار دارای قابلیت رشد از طریق مقیاس‌پذیری باشد، پس بهتر است منعطف برخورد کند. در این حالت، مدیران می‌توانند با افزودن سریع منابع از طریق پیمانکاران مستقل، فرصتی بزرگ را به وجود آورند. اگر رشد کسب‌وکار نیز در یک ماه کند شود، با کاهش نیروی کار، قادرند هزینه‌های خود را کاهش دهند.

 

2. آیا یک کسب‌وکار می‌تواند با پیمانکاران مستقل رشد یابد؟

بهره‌برداری از شبکه پیمانکاران یک استراتژی قوی برای رشد یک کسب‌وکار است. در نتیجه برای پرداختن به کارهای بیشتر، می‌توان آن‌ها را انتخاب کرد. حفظ یک پایگاه مطمئن، قابل اعتماد و مستحکم از پیمانکارانی که می‌توانند به صورت موقت بکار گرفته شوند، بسیار خوب است.

کسب‌وکارهای کوچک باید بر توانمندسازی مدیران خود جهت نظارت بر پیمانکاران و تحیل پروژه‌ها تمرکز کنند. علاوه بر این می‌بایست همواره آماده پاسخگویی به فرصت‌های جدید برای ارائه خدمات به مشتریان باشند. در صورت نیاز به قرارداد استخدام یا پیمانکاری می‌توانید به بخش تنظیم قرارداد مراجعه کنید.

تنظیم قرارداد

3. چه زمانی وقت استخدام پیمانکار است؟

بودجه لازم را برای مواقعی که نیاز به استخدام پیمانکار می‌شود، کنار بگذارید. برخی از نشانه‌ها مبنی بر مناسب بودن انجام یک پروژه توسط یک پیمانکار عبارتند از:

  • عدم دسترسی به کارمندان مناسب جهت انجام کار
  • تقاضای نامشخص
  • نیاز به مهارت تخصصی که شرکت فاقد آن است یا قصد ندارد در آن تخصص داشته باشد

دریافت مشاوره حقوقی

4- چه موقع کارمند تمام وقت استخدام کنیم؟

در تصمیم‌گیری برای استخدام کارمندان تمام وقت هیچ چیز به اندازه حاشیه سود اهمیت ندارد. یک شرکت با وجود پیمانکاران، حاشیه سود کمتری را برای خود ایجاد می‌کند، بنابراین مهم است که این عامل را در نظر بگیرد. در صورت عدم دستیابی به آمار و ارقام، کسب‌وکار می‌تواند با استفاده از پیمانکاران، هزینه‌های خود را متغیر نگه دارد تا زمانی که به یک ثابت برای این حاشیه‌ها برسد.

5. ترکیب مناسب بین کارمندان و پیمانکاران چگونه است؟

پاسخ به این پرسش، بستگی به شرایط منحصر به فرد هر کسب‌وکار دارد، اما به طور کلی، پایه 30 درصدی برای پیمانکاری، برای یک کسب‌وکار کوچک خدمت محور مناسب است. اگر کسب‌وکار هنوز حاشیه سود مشخصی ندارد، روی افزایش حاشیه سود تمرکز و از شبکه پیمانکاران استفاده کنید تا بتوایند کار بیشتری انجام دهید.

کانال تلگرام لامینگو

6. آیا برای مشتریان شما مهم است که برون‌سپاری کنید؟

مشتریان تا زمانی که کسب‌وکار خدمات با کیفیت ارائه کند، به این موضوع اهمیت نمی‌دهند. به همین دلیل توسعه شبکه‌ای از پیمانکاران قابل اعتماد و حرفه‌ای بسیار مهم است. بهره‌گیری از استعدادهای با کیفیت، خود یک مهارت است. این امر زمانی به بالاترین ارزش می‌رسد که می‌فهمید بهترین استعدادها کجا هستند و چگونه می‌توان آن‌ها را مدیریت کرد.

 

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب حدیث دلبرد

دیدگاه شما

بدون دیدگاه