کارمزد نقل و انتقالات ارزی و نحوه محاسبه آن

2 ماه پیش
مشاوره نقل و انتقال ارزی

گاهی اوقات فرد قصد انتفال ارز به خارج از کشور یا داخل کشور را دارد که در مرحله اول باید حساب بانکی خود را افتتاح کرده و انتقال ارز توسط بانک واسطه بین کشور مبدا و کشور مقصد انجام می‌شود. در این بین باید توضیحاتی را به بخش‌های مربوطه در خصوص علت انتقال ارز و … بدهید. برای انتقال ارز باید کارمزدی را پرداخت کنید که محاسبه آن در هر کشوری متفاوت بوده و مطابق با قوانین همان کشور می‌باشد. از بهترین راه‌های نقل و انتقال ارز می‌توان به تراول چک یا اسکناس، چک ارزی، حواله ارزی و سوئیفتی اشاره کرد. در ادامه با دریافت مشاوره نقل و انتقال ارزی با هر یک از این راه‌ها به طور کامل آشنا می‌شوید.

موسسات حقوقی مختلفی در زمینه ارائه خدمات حقوقی فعالیت می‌کنند. لامینگو یکی از بهترین و کامل‌ترین پلتفرم‌های هوشمند ارائه خدمات حقوقی است که اطلاعات کاملی در این زمینه در اختیار شما قرار می‌دهد. در صورتی که به مشاوره نقل و انتقال ارزی نیاز دارید می‌توانید بر روی لینک زیر کلیک کرده و از کارشناسان لامینگو کمک بگیرید.

 

دریافت مشاوره نقل‌ و‌ انتقال ارزی

 

تراول چک یا اسکناس

در این روش، نقل و انتقال به صورت مالکیت شخصی انجام شده به این صورت که از شخصی به شخص دیگری بوده و انتقال به وسیله قبض صورت می‌گیرد. خرید و فروش اسکناس یا تراول به صورت نقدی بوده و برای مقدارهای محدود مناسب می‌باشد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر این مطلب را بخوانید: صفر تا صد مشاوره نقل و انتقال ارزی و نکات ارزنده آن

 

مشاوره نقل و انتقال ارزی

 

چک ارزی

چک ارزی برای انتقال ارز بدون داشتن واسطه استفاده می‌شود که بیشتر برای مصارف شخصی کاربرد دارد و برای شرکت‌های تجاری از چک‌های ارزی، برای مبالغ محدود استفاده می‌شود. در این روش زمانی که فرد چک را به بانک مقصد ارائه می‌دهد بانک بلافاصله پول را در اختیار ارائه دهنده چک قرار نمی‌دهد بلکه پس از گرفتن تاییدیه‌های لازم اعم از صحت مبلغ و برگه چک، ارز خواسته شده را در اختیار ارائه دهنده قرار می‌دهد.

حواله ارزی

حواله ارزی یا دستور پرداخت ارزی به این معنا است که بانک پس از دریافت تقاضای مشتری و وصول وجه مورد نظر اقدام به صدور وجه به یکی از بانک‌های خارج از کشور(کشوری که مشتری مد نظر اوست) به صورت کتبی، تلگرافی، تلکس و … می‌کند و آن بانک وظیفه دارد تا وجه دریافتی را در اختیار فرد مورد نظر قرار دهد. در ادامه با روش‌های صدور وجه بین بانک‌ها بیشتر آشنا می‌شوید. برای آشنایی بیشتر نیز می‌توانید از مشاوره نقل و انتقال ارزی استفاده نمایید.

تلکسی: انتقال وجه در این روش بین دو بانک صورت گرفته که از نظر سرعت بین تلگراف و وسوئیفتی قرار دارد.

تلگرافی: از قدیمی‌ترین حالت‌های انتقال وجه محسوب می‌شود که در این روش انتقال وجه توسط شرکت‌های مخابراتی انجام شده و از سرعت پایینی برخودار است.

سوئیفتی: این روش به عنوان دقیق‌ترین و سریع‌ترین نوع نقل و انتقال ارز محسوب می‌شود. سوئیفت در واقع شبکه بین بانکی جهانی است که در این شبکه تنها جنبه سخت‌افزاری نیست بلکه فرآیند نرم‌افزاری هم بوده و به صورت شبانه روزی و بدون لحظه‌ایی وقفه در حال ارائه خدمات به مشتریان خود می‌باشد.

در گذشته بسیاری از مردم بدون هیچ آگاهی یا دانستن اطلاعات کمی از انتقالات ارزی اقدام به نقل و انتقال ارز می‌کردند و اکثرا با مشکلاتی مواجه می‌شدند اما امروز با تاسیس شرکت‌های مشاوره نقل و انتقال ارزی می‌توانید با گرفتن مشاوره‌های مفید با خیال راحت به انتقال ارز خود پبردازید. کارمزد یکی از راه‌های تامین مالی بانک‌ها محسوب می‌شود که کارمزد نقل و انتقالات ارز در هر کشوری متفاوت بوده و هر کشوری روش خاص خود را در این زمینه دارد.

 

مشاوره نقل و انتقال ارزی

 

روش‌های پرداخت ارز

برای پرداخت ارز روش‌هایی وجود دارد که شما بر اساس موقعیت و هدف خود از این انتقال بر اساس المان‌های موجود روش مناسب را انتخاب کنید.

روش Skrill

روش Skrill، روش بسیار مناسبی برای انتقال ارز می‌باشد که تاییدیه اطلاعات و بررسی آن توسط متخصصین اسکریل به مدت 24 ساعت زمان برده و به دلیل آسان بودن در استفاده طرفدار بسیار زیادی دارد. انتقال ارز در این روش از طریق کارت اعتباری و حساب بانکی امکان‌پذیر است و هزینه انتقال 1.9 درصد می‌باشد. با دریافت مشاوره نقل و انتقال ارزی اطلاعات کاملی در این زمینه به دست می‌آورید.

روش Payoneer

جدیدترین راه انتقال ارز، روش Payoneer می‌باشد که این روش به دلیل سرعت بالا و کارمزد کم محبوبیت زیادی بین مردم پیدا کرده است. یکی از مزیت‌های این روش نسبت به روش‌های دیگر برداشت پول به طور مستقیم از ATM می‌باشد.
انتقال وجه در این سیستم پس از تاییدیه‌های لازم برای حساب‌های داخلی یک تا سه روز و برای حساب‌های خارج تقریبا هفت روز طول می‌کشد. کارمزد در این سیستم برای انتقال به سوئیفت پانزده درصد و برای انتقال بین بانکی سه درصد است.

روش PayPal

در این سیستم انتقال بدون حواله و از طریق خرید کارت اعتباری ارزی و یا صرافی‌ها انجام می‌شود. این سیستم دارای مزیت‌هایی همچون ایجاد حساب در این سیستم بدون پرداخت هزینه، گسترده بودن امکانات و … می‌باشد.
منظور از گستردگی امکان انتقال ارز به 190 کشور با ارزهای متفاوت است. در این روش می‌توانید قبل از تبدیل کردن ارز از میزان هزینه تبدیل آگاه شوید و برای انتقال فقط کافی است شماره همراه و آدرس ایمیل فرد را داشته باشید.

انتقالات ارزی در این نوع سسیستم پس از تاییدیه‌های لازم بین 5 تا 7 روز طول می‌کشد. لازم به ذکر است که در این روش باید کارمزد و هزینه را مطابق قوانین کشور مقصد پرداخت کنید. برای آشنایی بیشتر با این روش می‌توانید از مشاوره نقل و انتقال ارزی استفاده نمایید.

روش  Western Union برای پرداخت ارز

بزرگ‌ترین و برترین سیستم انتقال ارز جهانی Western Union است که قابلیت انتقال به سراسر جهان را دارد و کار انتقال بدون نیاز به حساب بانکی انجام می‌شود. لازم به ذکر است که این سیستم هیچ خدماتی برای کشورهای تحریم ارائه نمی‌دهد. این سیستم در 185 کشور شعبه دارد. کارمزد در این روش برای مبالغ زیر 900 دلار، 4.5 دلار است و برای مبالغ بالاتر  9.5 دلار می‌باشد. انتقال ارز پس از تاییدیه‌های لازم 2 روز طول می‌کشد.

 

مشاوره نقل و انتقال ارزی

 

روش Money Gram

در این نوع سیستم همچون سیستم وسترن یونیون انتقال ارز به سراسر جهان انجام می‌شود. تعداد شعبه‌های این سیستم 380 می‌باشد. مدت زمان انتقال در این روش 10 دقیقه است، لازم به ذکر است که این مدت زمان به کشور که انتقال در آن ثبت و صورت گرفته نیز بستگی دارد. نکته قابل توجه اینجاست که به دلیل شعبات زیاد این سیستم در تمام جهان شما می‌توانید پس از انتقال ارز به یکی از شعبه‌های دیگر رفته و با ارائه مدارک شناسایی، کد 10 رقمی را گرفته و وجه خود را دریافت کنید.

کارمزد برای مبلغ‌های مشخص شده در Money Gram دو درصد بوده و برای مبالغ بالای 900 دلار علاوه بر دو درصد، یازده دلار دیگر دریافت می‌کنند. برای انتخاب یکی از راه‌های و روش‌های انتقال ارزی باید به نکاتی همچون وجود امنیت در پروسه انتقال، کارمزد بانک‌ها، سهولت بیشتر کاربر و پرداخت‌های بانکی توجه داشته باشیم. با دریافت مشاوره نقل و انتقال ارزی می‌توانید اطلاعات مفیدی در این زمینه به دست آورید.

 

کانال تلگرام لامینگو

 

جمع بندی انتقال ارز

در آخر باید گفت که دریافت مشاوره نقل و انتقالات ارزی با داشتن اطلاعات کافی و گرفتن مشاوره از شرکت‌هایی که در این زمینه آگاهی کامل داشته و فعالیت می‌کنند از موارد بسیار مهمی محسوب می‌شود. نقل و انتقال ارز دارای روش‌های متفاوتی بوده که شما بر اساس موقعیت خود روش مناسب را انتخاب می‌کنید. کارمزد در هر روشی از نقل و انتقالات ارزی متفاوت بوده و میزان ثابتی برای آن وجود ندارد. برای دریافت هرگونه مشاوره نقل و انتقال ارزی می‌توانید از کارشناسان لامینگو کمک بگیرید. همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر به وبلاگ لامینگو مراجعه نمایید.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب مرجان هاشمی

دیدگاه شما

بدون دیدگاه