قرارداد استخدام پرستار کودک ضامن اطمینان خاطر شما!

قرارداد استخدام پرستار کودک

 

 

استخدام پرستار برای مراقبت از کودکان یکی از مسائلی است که ممکن است برای بسیاری از خانواده‌ها پیش آید. گاهی اوقات به دلیل شاغل بودن والدین، مشغله‌های زیاد زندگی و بسیاری از دلایل شخصی دیگر ممکن است والدین در برخی از ساعات شبانه‌روز نتوانند از کودک خود شخصاً نگهداری کنند از این رو تصمیم می‌گیرند که فردی را به عنوان پرستار به منظور نگهداری و مراقبت از فرزند خود استخدام  نمایند و با سپردن فرزند خود او با خیال آسوده‌تری به امورات خود رسیدگی کنند. در این نوشتار قصد داریم بیشتر به شرح قرارداد استخدام پرستار کودک بپردازیم/

پرستار کودک کیست؟

پرستار کودک فردی است که در یک ساعات مشخصی در شبانه روز وظیفه‌ی پرستاری و مراقبت از کودکی را برعهده دارد.

وظایف پرستار کودک

وظایف پرستار کودک در درجه‌ی اول مراقبت و نگهداری از کودک است؛ اما ممکن است علاوه بر این وظیفه‌ی مهم انجام یک سری از کارهای دیگر را نیز برعهده داشته باشد. مانند نظافت منزل، آشپزی کردن و تهیه غدا برای کودک و والدین او و غیره… از این رو حیطه‌ی وظایف هر پرستار کودک با دیگری متفاوت است و بسته به انتظاراتی دارد که برای انجام آن با والدین کودک به توافق رسیده است.

دریافت مشاوره حقوقی استخدام

اما ما در این‌جا به چند مورد از مهمترین و عامیانه‌ترین وظایف یک پرستار کودک اشاره خواهیم کرد؛ از جمله:

  • نگهداری و مراقبت از کودک

همان طور که بیشتر هم گفتیم نگهداری و مراقبت از کودک از اصلی‌ترین و مهم‌ترین وظیفه‌ی هر پرستاری است. والدینی که فرزند عزیز خود را به یک پرستار می‌سپارند از اون انتظار دارند که مراقبت ایمنی کودک آن‌ها باشد و از او در مقابل هرگونه آسیب فیزیکی محافظت کند. مثلاً مراقب باشد که کودک از بلندی پرت نشود، اشیایی را قورت ندهد، وسایل خانه و اسباب بازی‌هایش آسیبی به او وارد نکند، وسایل و ابزارهای خطرناک از جمله چاقو، قیچی، کبریت، الکل، آب جوش، دارو و هر چیزی که ممکن است به کودک آسیب برساند را از دسترس او خارج کند.

  • تغذیه کودک

رسیدگی به تغذیه‌ی کودک یکی از مواردی است که یک پرستار باید به آن توجه داشته باشد. تغذیه‌ی کودک بسته به سن و سال او متفاوت است؛ مثلاً اگر فردی پرستار یک نوزاد باشد موظف است شیر و غذاهای کمکی او را سره وقت و در ساعت مشخصی به او بخوراند و یا اگر کودک بتواند غذای کامل مصرف کند، غذای مناسبی را بر طبق سفارشات والدین و علایق کودک برایش فراهم کند.

  • نظافت کودک

نظافت کودک نیز یکی از مواردی که نوع آن با توجه به سن و سال کودک متفاوت است؛ مثلاً پرستاری که از یک نوزاد مراقبت می‌کند باید پوشک او را بلافاصله بعد از کثیف شدن عوض کند تا مبادا کودک دچار سوختگی و زخم شود یا موظف است که در هفته چند بار کودک را به حمام برد و لباس‌های تمیز به تن کودک کند.

  • بازی و سرگرمی با کودک

یکی دیگر از کارهای یک پرستار کودک این است که کودک تحت مراقبت خود را با فعالیت‌هایی سرگرم کند و چه در محیط خانه و چه در محیط بیرون با انجام فعالیت‌های خاصی هم توانایی جسمی کودک را افزایش داده و هم ذهنیت خلاق کودک را رشد دهد.

این‌گونه کودک هم می‌تواند با بازی کردن و داشتن تحرک کودکی کرده و از عالمی که در آن قرار دارد لذت ببرد.

کمک کردن در انجام تکالیف مدرسه

اگر کودکی که تحت مراقبت پرستار است محصل بوده و تکالیف درسی دارد، طبق سفارشات والدین و توافقات صورت گرفته در قرارداد، پرستار باید در انجام تکالیف درسی به کودک کمک کند و یادگیری مفاهیم کتب درسی را به او آموزش دهد؛ بنابراین والدینی که دنبال پرستار برای کودک محصل خود هستند سعی کنند که پرستاری را انتخاب کنند که تحصیل کرده بوده و به مفاهیم و مباحث کتب درسی کودکشان آشنایی خوب و کاملی داشته باشد تا بتواند به جای آن‌ها در انجام تکالیف مدرسه به کودکشان کمک کند.

قرارداد استخدام پرستار کودک

در قرارداد استخدام پرستار  کودک  چه مواردی ذکر خواهد شد؟

  1. مشخصات طرفین

به موجب ماده ۱۴۸ قانون کار “کارفرما مکلف است که کارگر را نزد سازمان تأمین اجتماعی و یا سایر دستگاه‌های بیمه‌گذار بیمه نماید”

در قرارداد استخدام پرستار برای کودک باید مشخصات طرفین قرارداد (پرستار و والدین کودک) از جمله نام و نام خانوادگی، نام پدر، شماره شناسنامه، کد ملی، تاریخ تولد، نشانی محل سکونت، کد پستی، شماره تماس قید گردد.

  1. وظایف پرستار

در این قسمت از قرارداد استخدام پرستار کودک باید نوع کار و محدود‌ه‌ی وظایف او مشخص گردد و باید کلیه‌ی اموراتی که طرفین قرارداد در انجام آن با هم به توافق رسیده‌اند با جزئیات قید گردد. همانطور که پیشتر هم گفتیم وظایف پرستاران کودک نسبت به هم یکسان نیست و با توجه به نوع نیاز کودک و همچنین سطح انتظارات والدین کودک متفاوت است.

 این مطلب را بخوانید: 10 اشتباه رایج در قرارداد استخدام موقت که باید از آن اجتناب کنید

  1. حقوق و مزایای پرستار و نحوه‌ی پرداخت آن

در قرارداد استخدام پرستار میزان دستمزد و مزایای توافق شده بین طرفین باید درج گردد. همچنین باید مشخص گردد که حقوق پرستار به چه نحو (هفتگی، ماهانه و…)، یکجا و یا به طور اقساط پرداخت می‌شود.

  1. تاریخ شروع و پایان قرارداد

اگر قرارداد مورد نظر از نوع دائمی باشد، تنها دارای تاریخ شروع است و تاریخ پایان ندارد؛ اما اگر این همکاری به صورت موقت باشد علاوه بر تاریخ شروع باید دارای تاریخ پایان نیز باشد و پس از سررسید تاریخ دیگر آن قرارداد اعتباری نداشته و انجام تعهدات برای طرفین الزام‌آور نخواهد بود.

  1. شرایط فسخ قرارداد

در این قرارداد شرایط فسخ قرارداد باید قید شود و باید مشخص گردد که اگر پرستار دیگر نخواهد به این کار ادامه دهد انجام چه اقداماتی پیش روی اوست و تکلیف حق و حقوق آن چه می‌شود.

  1. مشخصات چک و سفته‌ای که پرستار بابت ضمانت کاری می‌گذارد.

گاهی ممکن است والدین به جهت حصول اطمینان و تضمین حسن عمل پرستار، از او درخواست اراِئه مدرکی برای ضمانت کنند. این ضمانت می‌تواند در قالب چک و سفته باشد که در صورت ارائه چنین مدارکی باید مشخصات کامل آن‌ها در قرارداد قید گردد.

نمونه قرارداد استخدام پرستار کودک

اطلاعاتی که والدین کودک باید در اختیار پرستار او قرار دهند شامل چه مواردی است؟

پدر و مادر باید اطلاعات ضروری زیر را در اختیار پرستار کودک قرار دهند :

شماره اضطراری 110

مشخصات سایر اعضای خانواده

شماره تماس پزشک خانوادگی و پزشک اطفال

شماره همراه و محل کار والدین

نام کامل و تاریخ تولد کودک

نام و شماره تلفن همسایگانی که توافق کردند در مورد اضطراری با آن‌ها تماس گرفته شود.

فعالیتهای ویژه کودک و محدودیتهای غذایی او و تنقلات مورد تأیید پدر و مادر

عادت‌های دستشویی رفتن و خوابیدن

قوانینی جهت کارهای شخصی پرستار مثل تماس‌های شخصی و دیدار با دوستان

– فراهم کردن ایمنی لازم در خانه

برای مطالعه سایر مقالات ما به بلاگ لامینگو مراجعه بفرمایید.

شبکه‌های اجتماعی ما:

ما را در اینستاگرام دنبال کنید کانال تلگرام لامینگو

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب فاطمه دل‌زنده‌دار اباتری
کارشناس حقوقی

دیدگاه شما

بدون دیدگاه