قرارداد خرید و فروش خودرو به همراه نکاتی درباره بیمه شخص ثالث

2 هفته پیش
قرارداد خرید و فروش خودرو

با افزایش تعداد افراد علاقه‌مند به صنعت خودروسازی و تبعاً افزایش افراد متقاضی برای خرید و فروش خودرو، صرفاً شاهد وفور فروشنده یا خریدار در این حوزه نیستیم و در کنار اتفاقات جذاب در صنعت خودروسازی، اتفاقات و چالش‌های جدید را تجربه می‌کنیم. به طور مثال، با افزایش خودرو‌ها در سطح شهر، به تعداد تصادفات جانی و مالی افزوده خواهد شد. از این رو اگر قصد خرید و یا فروش خودرویی را دارید، قرارداد خرید و فروش خودرو داخل بانک قرارداد از طریق زیر برای شما در دسترس می‌باشد. البته حائز اهمیت است، در ادامه مطلب از مطالعه مزایا و ضرورت استفاده از بیمه شخص ثالث غافل نشوید.

 

دانلود نمونه قرارداد خرید و فروش ماشین

 

بیمه شخص ثالث چیست؟

اگر بخواهیم تعریفی ساده از بیمه شخص ثالث داشته باشیم، در واقع به معنی آن است که، اگر در حادثه یا اتفاقی خسارت و هزینه‌های مالی و جانی به دیگری وارد شود که همان شخص ثالث نام دارد، بیمه ملزم به پرداخت هزینه می‌باشد. در این مورد شخص ثالث و یا شخص سوم، شخصی است که در حوادث مرتبط با ماشین ضرر جانی یا مالی دیده‌ باشد. قابل ذکر است، طبق تصویب قانونی جدید، بیمه شخص ثالث برای تمامی خودروها اجباری شده است و صاحبان اتومبیل‌ ملزم به بیمه کردن اتومبیل خود می‌باشند.

امروزه انواع بیمه‌های شخص ثالث توسط مراکز مختلف در این حوزه ارائه می‌شوند که شما با بررسی نکات و  طبق نیازمندیتان، می‌توانید یکی از انواع بیمه را انتخاب کرده و با خاطری آسوده از استفاده کردن خودرو خود، لذت ببرید. اگر قصد خرید خودرو دست دوم را دارید، توجه به بیمه ماشین را نیز فراموش نکنید و همچنین قرارداد خرید و فروش خودرو که توسط متخصصین حوزه قراردادها برای شما عزیزان تنظیم شده است، از طریق بانک قرارداد لامینگو در سریع‌ترین زمان ممکن، قابل دانلود و استفاده می‌باشد.

 

این مطلب را نیز بخوانید: قرارداد خرید و فروش خودرو و نکاتی در خصوص خودرو دست دوم

 

بیمه شخص ثالث چه مواردی را پوشش می‌دهد؟

در بیمه شخص ثالث، دو نوع خدمت ارائه می‌شود: پوشش جانی و پوشش مالی. در بخش پوشش جانی، اگر در حادثه، اشخاص فوت و یا دچار نقص عضو و موارد حوزه درمانی شوند، بیمه ملزم به پرداخت غرامت خواهد شد. در مورد مبحث پوشش مالی، اگر خودرو و یا اموال ضرر دیده باشند، باتوجه به سقف پوشش شرکت بیمه شما، کارگزار بیمه ملزم به پرداخت هزینه خواهد شد. در ضمن نرخ بیمه شخص ثالث هر ساله از سمت سازمان بیمه مرکزی اعلام می‌شود، که هر وسیله نقلیه‌ای بر طبق آن شامل مبالغ مختلف خواهد شد.

اگر قصد خرید خودرویی را دارید و همزمان به دلیل نداشتن بیمه، باید به دنبال بیمه‌ای مناسب برای وسیله نقلیه‌تان باشید، به شما پیشنهاد می‌دهیم ضمن استفاده از قرارداد خرید و فروش خودرو، از مراکز ارائه‌دهنده بیمه شخص ثالث، بررسی و استعلام‌های کافی را برای انتخاب بیمه انجام دهید تا از به وجود آمدن مشکلات احتمالی جلوگیری نمایید.

 

قرارداد خرید و فروش خودرو

 

هنگام خرید خودرو به چه نکاتی در حوزه بیمه توجه کنیم؟

زمانی که قصد خرید خودرو دست دوم را داشته باشیم، از نکات مهمی که باید به آن توجه کنیم توجه به بیمه‌ی خودرو می‌باشد. یکی از آن نکات مهم، مدت اعتبار بیمه شخص ثالث است که باید آن را در نظر بگیریم. به طور مثال، اگر زمان خرید، خودرو بیمه نداشته باشد یا در روزهای پایانی اتمام اعتبار بیمه باشد، معمولا مبلغ کمتری را بابت خرید، باید بپردازیم. مورد دوم توجه به تعداد تخفیف‌های استفاده نشده و معتبر است که، هر چقدر از آن‌ها استفاده نکرده باشند، مقدار تخفیف‌ها جهت تمدید بیمه‌نامه سال بعد، اعمال می‌شود و تبعاً شخص مبلغ کمتری را جهت بیمه شخص ثالث پرداخت خواهد کرد.

 

کانال تلگرام لامینگو

 

کلام آخر

در پایان ضمن تشکر از وقتی که صرف مطالعه مطالب کردید، امیدواریم اگر در موقعیت خریدار و یا فروشنده خودرو قرار گرفتید، از در نظر گرفتن نکات پیشینی که ذکر کردیم، غافل نشوید. در ضمن در صورت نیاز به قرارداد خرید و فروش خودرو می‌توانید این نمونه قرارداد را از بانک قراردادی مجموعه تهیه بفرمایید. همچنین می‌توانید برای مطالعه مطالب حقوقی و غیرحقوقی در زمینه‌های محتلف از طریق لینک زیر وارد بلاگ لامینگو شوید و ما را دنبال بفرمایید.

 

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب فروزان قاضی

دیدگاه شما

بدون دیدگاه