نکات مهم در تنظیم قرارداد انگلیسی فروش کالا

11 ماه پیش
تنظیم قرارداد به انگلیسی

قرارداد فروش کالا یکی از انواع قراردادهای تجاری بسیار پرکاربرد است که کاربران زیادی دائماً با چنین قراردادهایی مواجه بوده و از آن استفاده می‌کنند. به دلیل برخی شرایط حاکم بر چنین قراردادهایی مانند صادرات و فروش کالا به خارج کاربران نیاز به تنظیم قرارداد به انگلیسی هم خواهند داشت. تنظیم قرارداد انگلیسی فروش کالا مانند همه قراردادهایی که لازم است به انگلیسی ترجمه شوند، چالش‌ها و حساسیت‌های مخصوص به خود را دارند. در این مقاله سعی داریم با تمام جزئیات و مسائل مربوط به تنظیم قراردادهای فروش کالا به انگلیسی را مرور کرده و چالش‌های مربوط به آن را برای همیشه برای شما حل کنیم.

 

توافقنامه فروش Sales Agreement

قرارداد فروش Sales Contract، توافقنامه فروش Sales Agreement و عبارت‌های مشابه همگی می‌توانند در قراردادهای تجاری به معنای قرارداد فروش باشند. یکی از چالش‌های اساسی در تنظیم قرارداد انگلیسی فروش کالا، تشخیص استفاده از عبارت‌ها و کلمات درست در این قراردادها است. عدم دقت به این موضوع می‌تواند مشکلات زیادی از نظر حقوقی برای شما ایجاد کند از این گذشته ممکن است سرمایه‌های شما را نیز در خطر قرار دهد.

 

این مطلب را بخوانید: تنظیم قرارداد به انگلیسی و تمامی آنچه که درباره آن باید بدانید

 

استفاده از خدمات مشاوره برای تنظیم قرارداد به انگلیسی

یکی از امکانات عالی برای کاربرانی که به دنبال تنظیم قرارداد انگلیسی فروش کالا هستند، استفاده از خدمات مشاوره برای این منظور است. با استفاده از این امکان شما می‌توانید علاوه بر این‌که به مسائل حقوقی مربوط به قرارداد‌های این‌چنینی احاطه پیدا کنید،  همچنین امکان برای شما وجود خواهد داشت تا برای تنظیم انگلیسی این قراردادها نیز با موارد و مسائل مربوط به آنها آشنا شوید. با توجه به حساسیت‌هایی که چنین قراردادهایی دارند، سپردن آن به دست یک مترجم عمومی نمی‌تواند کیفیت لازم را برای شما فراهم آورد و ممکن است ایراداتی را به قرارداد شما وارد سازد.

کاربران لامینگو می‌توانند برای دریافت خدمات مشاوره تنظیم قرارداد به انگلیسی برای قراردادهای فروش کالا با مشاورین ما تماس بگیرند. تجربه بالا و تخصص در زمینه تنظیم چنین قراردادهایی باعث شده تا خیال کاربران ما هم ازنظر حقوقی و هم ازنظر نحوه تنظیم قرارداد کاملاً راحت باشد.

سفارش تنظیم قرارداد به انگلیسی

 

نکات و موارد مهم در هنگام تنظیم قرارداد به انگلیسی برای فروش کالا

هرچند بررسی تک‌به‌تک موارد و مسائل مربوط به قراردادهای تجاری مانند قرارداد فروش کالا نیاز به نگاه تخصصی دارد اما با این حال کاربران با آشنایی نسبی با برخی از مهم‌ترین موارد مربوط به چنین قراردادهایی می‌تواند تا حدی مشکل‌گشای کاربران باشد. در ادامه مهم‌ترین نکات مربوط به چنین قراردادهایی را مرور می‌کنیم.

 

مشخصات طرفین قرارداد

اولین بند در هر قرارداد تجاری مربوط به مشخصات طرفین قرارداد است. در قرارداد فروش هم برای تنظیم قرارداد به انگلیسی بایستی این بند را به‌صورت دقیق پر کنید و در هنگام درج آدرس‌ها به نحوه آدرس‌دهی به انگلیسی دقت کافی داشته باشید.

 

موضوع و مبلغ قرارداد

در درج موضوع و مبلغ قرارداد نیز برای قراردادهای فروش کالا بایستی دقت لازم را داشته باشید. کاربران حتماً به واحد پولی که در قرارداد از آن استفاده می‌کنند، دقت نمایند. بسته به ملیت طرفین معامله امکان استفاده از واحدهای پولی مختلف در چنین قراردادهایی وجود دارد.

 

تاریخ اعتبار قرارداد

قراردادهای فروش کالا نیز مانند سایر قراردادهای تجاری دارای تاریخ اعتبار مشخصی بوده و حتماً باید در هنگام تنظیم قرارداد، تاریخ دقیق اعتبار قرارداد درج شود. برای تنظیم تاریخ قرارداد نیز می‌توانید همزمان از تاریخ شمسی و میلادی استفاده کنید.

 

موارد مربوط به حمل و بسته‌بندی

یکی از نکات بسیار مهم و حیاتی در تنظیم قرارداد فروش کالا دقت به مسائل مربوط به حمل و بسته‌بندی کالاها است. اگر در زمینه بستن چنین قراردادهایی تجربه کافی ندارید بهتر است، دراین‌باره با مشاورین تجاری مشورت نمایید. زیرا در بسیاری از موارد مسائل مربوط به حمل‌ونقل و بسته‌بندی کالا‌ها ممکن است هزینه‌های بسیار زیادی برای شما به دنبال داشته باشد. عدم دقت به این بند از قرارداد در هنگام تنظیم قرارداد به انگلیسی ممکن است برآورد شما را از هزینه‌ها و درآمدها به هم بریزد و شرایط متفاوتی برای شما رقم بزند.

 

تنظیم قرارداد به انگلیسی

 

نحوه و زمان‌بندی پرداخت پول

قراردادهای فروش کالا نیاز به نقل‌وانتقال پول دارند. در کشور ما نقل‌وانتقال پول مخصوصاً برای کشورهای خارجی دارای چالش‌های بسیار زیادی است. ازاین‌رو عدم دقت به نحوه پرداخت‌ها و زمان‌بندی پرداخت پول در قراردادهای فروش کالا می‌تواند از نظر حقوقی مشکلاتی برای شما به دنبال داشته باشد. همان‌طور که می‌دانید در صورت عدم واریز به‌موقع پول یا عدم دسترسی به راه‌های ارتباطی برای نقل‌وانتقال پول، این حق را برای طرف مقابل به وجود می‌آورد تا برای احقاق حق خود از ابزارهای موجود در قرارداد به نفع خود استفاده کند.

 

شرایط و تعهدات طرفین در تنظیم قرارداد انگلیسی فروش کالا

هرکدام از طرفین فروشنده و خریدار در قراردادهای فروش کالا تعهدات و وظایف مشخصی دارند. شاید اصلی‌ترین موارد مربوط به چنین قراردادهایی همین تعهدات طرفین باشد. در این بند شما بایستی به تمام جزئیات دقت نموده و هر عاملی را در آینده پیش‌بینی نمایید. از هزینه‌های مربوط به بسته‌بندی گرفته تا هزینه‌های حمل‌ونقل و مشخص کردن حدود تعهدات هرکدام از طرفین، برای چنین مواردی بایستی در هنگام تنظیم قرارداد لحاظ شود.

 

موارد مربوط به حل‌وفصل دعاوی

همچنین در هنگام تنظیم قرارداد به انگلیسی برای قراردادهای فروش کالا بایستی بند مربوط به حل‌وفصل دعاوی با دقت تنظیم شود. در قانون، قضات اتاق بازرگانی ایران و مجمع تشکیل شده میان این قضات می‌تواند به عنوان مرجع اصلی حل‌وفصل دعاوی در قراردادهای فروش کالا ملاک باشد.

 

موارد مربوط به ریسک خسارت Risk of Loss

در قراردادهای فروش کالا بایستی به این نکته توجه داشته باشید که کالای موردنظر ممکن است مسافت دوری را برای رسیدن به مقصد طی کند. این مسافت ریسک از بین رفتن کالا را نیز برای تجارت شما به وجود خواهد آورد. ازاین‌رو در هنگام تنظیم قرارداد انگلیسی فروش کالا حتماً باید ریسک خسارت ناشی از چنین مواردی را نیز پیش‌بینی نموده و شرایط مربوط به آنها را در قرارداد تنظیم نمایید.

 

این مطلب برای شما مفید است: همه‌چیز درباره تنظیم قرارداد محرمانگی و عدم افشای اطلاعات به انگلیسی

 

اصطلاحات اولیه تنظیم قرارداد به انگلیسی برای قراردادهای فروش کالا

برخی از اصطلاحات اولیه مورداستفاده در قراردادهای فروش کالا به انگلیسی به شرح زیر هستند:

  • قرارداد فروش Sales Contract
  • توافقنامه فروش Sales Agreement
  • خریدار Buyer
  • فروشنده Seller
  • نحوه پرداخت Payment
  • گارانتی Warranties
  • ریسک مربوط به حمل‌ونقل Risk of Loss

البته بایستی متذکر شویم که این اصطلاحات و عبارت دارای معادل‌هایی هم هستند که بسته به نوع قرارداد و کالای موردنظر برای فروش ممکن است از آنها استفاده شود. برای تنظیم قرارداد فروش بایستی حتماً با استفاده از مشاوره متخصص و وکیل پایه یک دادگستری بهترین شرایط را در قراردادهای خود ایجاد نمایند.

 

در انتها باید بدانید

در انتها باید بدانید که قراردادهای فروش کالا مسائل و نکات مربوط به خود را دارد. برای اینکه بتوانید تجارت موفق و بی‌دردسری داشته باشید حتماً باید قبل از هر اقدامی با استفاده از تخصص و تجربه مشاورین با این مسائل و نکات آشنا شده و دقت کافی به آنها داشته باشید.

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

همچنین کاربران می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه قرارداد انگلیسی  فروش کالا از سایر مقالات بخش بلاگ حقوقی لامینگو استفاده نمایند. از بخش نظرات نیز می‌توانید سؤالات و ابهامات خود را در زمینه تنظیم قراردادهای تجاری با مشاورین ما در لامینگو در میان بگذارید.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب توحید ره‌گشای

دیدگاه شما

بدون دیدگاه