تمامی نکات ارزنده تنظیم قرارداد خرید و فروش و انواع آن

2 هفته پیش
تنظیم قرارداد خرید و فروش

برای اینکه تجارت موفق و بی‌نقصی داشته باشید، باید از قراردادهای حقوقی حرفه‌ای استفاده کنید. قراردادهای حقوقی بخش جدایی‌ناپذیر تجارت امروز هستند. بدون این قراردادها سنگ روی سنگ بند نشده و روزبه‌روز شاهد بروز اختلافات جدید در میان طرفین خرید و فروش کالاها خواهیم بود. دراین‌بین آشنایی با نحوه تنظیم قرارداد خرید و فروش اهمیت دوچندان پیدا می‌نماید. هرکسی که به‌نوعی با چنین شرایطی روبرو است، بایستی اطلاعات لازم و کافی برای آن را پیدا کرده و بهترین شرایط را برای خود رقم بزند. ریسک امضاء کردن متنی که از مفاد آن اطلاعات کامل نداشته و برخی از نکات آن را نمی‌دانید، می‌تواند به از دست دادن کامل یا بخشی از سرمایه زندگی شما منجر شود. ازاین‌رو در این مقاله با همکاری وکلای باتجربه و حرفه‌ای لامینگو سعی داریم تا نکاتی ارزنده درباره شرایط تنظیم این قراردادها را برای شما بازگو نماییم.

 

تنظیم قرارداد خرید و فروش در لامینگو

تنظیم قرارداد حقوقی نیاز به پیش‌نیازهایی دارد. داشتن تخصص حقوقی به‌عنوان اصلی‌ترین پیش‌نیاز و در کنار آن داشتن تجربه لازم و کافی درباره شرایط چنین قراردادها به‌عنوان پیش‌نیاز تکمیل‌کننده می‌توانند زمینه‌ساز داشتن یک قرارداد حقوقی محکم و پایدار میان طرفین باشند. در موسسه حقوقی لامینگو وکلا و مشاورین حقوقی برجسته و متبحر، با اتکا به دانش حقوقی و همچنین تجربه چندین ساله خود در زمینه تهیه و تنظیم انواع این قراردادها، اقدام به ارائه خدمات تنظیم و بررسی قرارداد خرید و فروش نموده است.

با این خدمات شما می‌توانید با حرفه‌ای‌ترین شرایط و با دقت به به‌روزترین نکات مربوط به قراردادهای حقوقی این‌چنینی، همیشه یک قدم جلوتر باشید. با توجه به اینکه خرید و فروش به‌خودی‌خود چالش‌های زیادی با خود به همراه دارد، درگیر شدن با مسائل حقوقی این‌چنینی می‌تواند سختی تجارت در بازار امروز را چندین برابر نماید. برای رهایی از این سختی‌ها و همچنین داشتن یک کسب‌وکار بی‌دغدغه، تمام تجربه، تخصص، مهارت و تلاش خود را در اختیار شما قرار داده‌ایم. در لینک زیر می‌توانید همکاری ما را برای قدرت بخشیدن به قرارداد‌های حقوقی خود در زمینه خرید و فروش در اختیار داشته باشید.

تنظیم قرارداد خرید و فروش

 

نکات حقوقی در تنظیم قرارداد خرید و فروش

قرارداد خرید و فروش انواع مختلفی دارد. از خرید و فروش کالاهای معمولی گرفته تا خرید و فروش کالاهای بسیار بزرگ مانند خانه و زمین که در جامعه امروز ما رواج پیدا کرده‌اند. نکات حقوقی مربوط به هر یک از این قراردادها نیز مختص خود آنها است. مهم‌ترین قراردادهای حقوقی که رواج بیشتری در بین کاربران داشته و معمولاً اقدام برای تنظیم قرارداد برای آنها صورت می‌پذیرد، به شرح زیر است:

 • قرارداد خرید و فروش خودرو
 • قرارداد خرید و فروش خانه
 • قرارداد خرید و فروش زمین
 • قرارداد خرید و فروش کالا
 • قرارداد خرید و فروش موتور سیکلت
 • قرارداد خرید و فروش اقساطی
 • قرارداد پیش فروش

به‌راحتی می‌توان درک کرد که در هر یک از این موارد کاربران نیاز به رعایت نکات حقوقی خاصی هستند. اما به‌صورت کلی قراردادهای این‌چنینی دارای نکات حقوقی عمومی نیز هستند که رعایت این موارد نیز برای طرفین الزامی است. نکاتی مانند:

 • مدت قرارداد
 • مشخصات طرفین قرارداد
 • گارانتی‌های لازم
 • تعهدات طرفین
 • تعیین شرایط حل اختلاف و داوری
 • مسئولیت هزینه‌ها
 • موارد فورس ماژور
 • موضوع قرارداد

از  جمله نکات حقوقی هستند که در چنین قراردادهایی باید به آنها دقت شود. در غیر این صورت ممکن است قرارداد ماهیت حرفه‌ای بودن خود را از دست داده و با نقص‌های زیادی همراه باشد. اما چگونه می‌توانیم در این مواقع با توجه به عدم داشتن اطلاعات حقوقی لازم و کافی بهترین تصمیم را بگیریم؟پ

 

تنظیم قرارداد خرید و فروش

 

خدمات مشاوره حقوقی برای تنظیم قرارداد خرید و فروش

در انتهای بند قبل سؤالی را مطرح کردیم که بی‌پاسخ گذاشتن آن می‌تواند ذهن مخاطب را از یک تصمیم درست دور نگه دارد. یکی از خدمات به‌روزی که برای تنظیم قراردادهای حقوقی مانند قرارداد خرید و فروش در اختیار کاربران قرار گرفته است، خدمات مشاوره حرفه‌ای حقوقی برای آن است. در این خدمات مشاوران حقوقی باتجربه و متخصص و وکلایی که در این زمینه تجربه کافی دارند، اقدام به بررسی کامل شرایط قرارداد نموده و بندهای لازم را به آن اضافه و یا بندهای اضافی را حذف می‌نمایند. این روند مبتنی بر مقررات روز تجارت در ایران انجام شده و کاربران می‌توانند بعد از این خدمات با اطمینان بالا و بهترین کیفیت قرارداد خرید و فروش را در اختیار داشته باشند.

با استفاده از خدمات مشاوره حقوقی برای تنظیم قرارداد خرید و فروش شما می‌توانید:

 • قرارداد توافق شده را قبل از امضای نهایی مورد بررسی کامل قرار دهید.
 • از صفر اقدام به تنظیم قرارداد خرید و فروش نمایید.
 • برای مشورت درباره یک بند و یا شرایط خاص از این طریق اقدام کنید.
 • کمبودهای قرارداد خود را متوجه شوید.
 • نکات حقوقی که می‌توانند بار سنگینی را روی دوش شما قرار دهند، درک کنید.
 • به مشکلات حقوقی قابل پیش‌بینی در آینده واقف شوید.
 • و درنهایت تمام تعهدات خود و طرف مقابل را نیز درک کنید.

 

تنظیم قرارداد خرید و فروش خودرو

یکی از رایج‌ترین و متداول‌ترین انواع قرارداد خرید و فروش، مربوط به معامله خودرو است. از این قرارداد به قولنامه خرید و فروش خودرو نیز مشهور است، برای خرید یا فروش خودروهای سواری، وانت و … استفاده می‌شود. این قرارداد تنها مختص به شرکت‌های بزرگ فروش خودرو محدود نبوده و کاربران شخصی نیز می‌توانند از آن برای خرید و فروش خودرو در بین خود استفاده نمایند. البته باید یادآور شویم که بسته به نوع خودرو و شرایط خرید و فروش مانند نقدی بودن یا اقساطی بودن، خودرو صفر یا کارکرده و مواردی ازاین‌دست ممکن است شرایط خاصی بر قرارداد حاکم شود که باید به آن دقت داشته باشید.

خرید و فروش خودرو مخصوصاً خودروهای کارکرده با چالش‌های زیادی همراه است. ازاین‌رو تنظیم قولنامه خرید و فروش خودرو باید حتماً تحت نظر وکیل باتجربه ‌صورت پذیرد. قولنامه‌های معمولی که در برخی مواقع در اختیار کاربران قرار می‌گیرد، نواقص زیادی دارند. هرچند کاربران این نواقص و ایرادات را تنها زمانی متوجه می‌شوند که معامله انجام شده و با مشکلی در خودرو مورد نظر روبرو می‌شوند. برای مثال اگر خودروی مورد نظر سرقتی بوده و یا سند آن ایراد داشته باشد، ممکن است مشکل حقوقی بزرگی را برای شما به وجود آورد. یا درصورتی‌که بخشی از خودرو طی یک قباله دست‌نویس به فرد دیگری اعطا شده باشد، تکلیف چیست؟ این‌ها نکاتی است که تنها بسته به شرایط معامله، وکیل و مشاور حقوقی می‌توانند شما را راهنمایی نمایند.

 

تنظیم قرارداد خرید و فروش

 

تنظیم قرارداد خرید و فروش خانه

قرارداد خرید و فروش خانه یکی دیگر از انواع قراردادهای پرتکرار در جامعه ما ایرانی‌ها است. بازار مسکن از پررونق‌ترین بازارهای اقتصادی و سرمایه‌گذاری ایرانی‌ها است. ایرانی‌ها به صورت کلی به این بازار علاقه زیادی نشان داده و اکثر سرمایه‌های راکد به سمت این بازار سوق داده می‌شود. با وجود اینکه هر روز هزاران ملک در کل کشور معامله می‌شود، اما هنوز هم چالش‌ها و اختلافات حقوقی زیادی را دراین‌باره مشاهده می‌کنیم. مشکلاتی که گاهی شنیدن دلیل بروز آنها خنده بر لب کارشناسان این حوزه می‌آورد. عدم دقت به ساده‌ترین و واضح‌ترین مسائل در هنگام تنظیم قرارداد خرید و فروش خانه باعث می‌شود تا طرفین با مشکلات حقوقی زیادی روبرو شده و خود را در گیرودار این مسائل ببینند.

کاربران باید در نظر داشته باشند که تنها با یک بررسی اجمالی و مشورت با وکیل، تمام این مشکلات به‌راحتی برطرف شده و دیگر از این بابت دردسری متوجه طرفین نخواهد بود. یکی از بزرگترین اشتباهات رایج در قرارداد خرید و فروش خانه استفاده از خدمات مشاورین املاک در این زمینه است. هرچند این دوستان باتجربه بالا می‌توانند در زمینه شناخت و معرفی خانه‌های اکازیون و قیمت‌گذاری روی خانه‌ها نظر کارشناسانه ایراد نمایند، اما مسائل حقوقی مربوط به این قراردادها علاوه بر تجربه نیاز به تخصص و دانش حقوقی هم دارد. کسی که هر روز با این قوانین دست‌وپنجه نرم کرده و از روح آنها با خبر است و همچنین قوانین تازه تصویب شده را به‌خوبی می‌داند، بهترین فرد برای مشاوره در زمینه تنظیم قرارداد خرید و فروش خانه خواهد بود.

 

کلاه‌برداری‌های رایج در قرارداد خرید و فروش

اهمیت دقت به نکات حرفه‌ای تنظیم قرارداد خرید و فروش زمانی بیشتر مشخص می‌شود که با کلاه‌برداری‌های رایج در این عرصه آشنا شوید.

 • فروش زمین دیگران با سند جعلی
 • فروش یک خانه به چند نفر به‌صورت هم‌زمان
 • فروش خودرو کارکرده به‌جای صفر
 • فروش خودرو با قیمت بالا با دست‌کاری مشخصات فنی
 • فروش کالای فاسد شده
 • فروش زمین بدون امکان ساخت
 • فروش خانه‌های کلنگی که مشکل سندی دارند
 • فروش ملک اوقافی یا بنیادی

این‌ها همه نمونه‌های کمی از هزاران روش کلاه‌برداری رایج در قرارداد خرید و فروش هستند که هر روز هم به تعداد آنها اضافه می‌شود. در کنار پیشرفت‌هایی که در جهان امروز در زمینه‌های مختلف شاهد هستیم، صنعت کلاه‌برداری و سرقت نیز با سرعت خوبی در حال رشد بوده و هر روز شاهد ابداع روش‌های تکنیکی‌تر توسط این دست از افراد هستیم. روش‌هایی که شناسایی آنها نیز نیاز به متخصص دارد. حال در چنین شرایطی اگر شما بدون دقت به نکات حقوقی و ایمنی دست به امضای قرارداد خرید و فروش بزنید، ریسک بالایی را متوجه سرمایه‌های خود نموده‌اید. این نکات نه‌فقط برای پر کردن صفحات سایت‌های اینترنتی بلکه برای ایجاد شرایط مطمئن در چنین قراردادهایی به سمع و نظر شما می‌رسد.

خیلی از ما که ممکن است شما هم در این دسته باشید، بر این تصور زندگی می‌کنیم که چنین مواردی برای ما پیش نمی‌آید. کلاه‌برداری هم مانند حادثه‌ای است که خبر نمی‌کند. ازاین‌رو هیچ‌کسی از قرار گرفتن در معرض این اتفاق مبرا نیست. حتی افرادی که با دقت بالا اقدام به تنظیم قرارداد خرید و فروش می‌نمایند، با یک سهل‌انگاری کوچک سرمایه‌های سنگینی را به باد می‌دهند. حالا تصور کنید که بدون هیچ دقتی بخواهید قرارداد خرید و فروش را امضا کنید؟ این سارقان و کلاهبردارن نیستند که زمینه اولیه چنین خلاف‌هایی را ایجاد می‌نمایند، بلکه کاربران و افرادی که بی‌توجه به نکات حقوقی و ایمنی دست به امضای چنین قراردادهایی می‌زنند، زمینه‌ساز اقدام‌های این‌چنینی هستند.

 

خریدوفروش

 

تنظیم قرارداد خرید و فروش کالا

خرید و فروش کالا به‌عنوان مشهودترین تجارت در دنیای امروز خود را معرفی کرده است. از خرید فروش روزانه در سوپرمارکت‌ها گرفته تا خرید و فروش کالاهای اساسی همگی در این گروه تجارتی قرار می‌گیرند. البته که وقتی صحبت از تنظیم قرارداد خرید و فروش کالا به میان می‌آید، منظور خرید و فروش کالاهای روزانه نیست. قرارداد بستن برای این دست از کالاها غیرمعقول است. اما خرید و فروش‌ها در سطح کلان حتی برای یک کالای کوچک نیاز به تنظیم این قرارداد دارد. از یک آب‌معدنی کوچک گرفته تا کالاهای بزرگ وقتی در حجم بالا خریداری می‌شوند، بایستی در چارچوب قواعد حقوقی صورت گرفته و این نکات درباره آنها مورد ارزیابی قرار گیرد.

خرید و فروش‌های مدت‌دار زمینه‌ساز ایجاد تعهداتی برای خریدار و فروشنده است. برای اینکه هر دو طرف به تعهدات خود پایبند باشند، نیاز به مکتوب کردن تمام توافقات وجود خواهد داشت. از این گذشته برای خرید کالاهای بزرگ نیز این چالش برقرار است. ازاین‌جهت کاربرانی که در تجارت‌های این‌چنینی فعال هستند، حتماً باید شرایط مربوط به این نوع از قراردادها را در نظر گرفته و سپس با توجه به این نکات برای آینده کسب‌وکار خود قدم بردارند. عدم دقت به چنین موضوعاتی می‌تواند در آینده‌ای نه‌چندان دور نابودی کسب‌وکارهای کوچک را رقم بزند.

 

تنظیم قرارداد خرید و فروش زمین

زمین نیز یکی از مواردی است که خرید و فروش آن در سطح زیاد در کشور رواج دارد. از خرید و فروش زمین‌های باغی و کشاورزی گرفته تا زمین‌های مسکونی و تجاری در وسط شهرهای بزرگ در این دسته قرار می‌گیرد. پرواضح است که برای خرید و فروش زمین نیاز به تنظیم قرارداد حقوقی در اولویت قرار می‌گیرد. قرارداد خرید و فروش زمین می‌تواند مانع از کلاه‌برداری‌های رایج در این بازار شده و از آن گذشته شرایط را برای یک خرید ایده‌آل برای کاربران رقم بزند. کاربران باید در نظر داشته باشند که خرید و فروش زمین در کنار همه مزیت‌ها و منفعت‌هایی که دارد، به‌قدری چالش‌برانگیز است که در حال حاضر فعالان این بازار بدون استفاده از خدمات وکیل حتی پای قرارداد‌های این‌چنینی هم نمی‌روند.

زمین‌هایی که هنوز در وسط شهرهای بزرگ ساخته نشده و بی‌استفاده مانده‌اند، ممکن است با مشکلات حقوقی زیادی روبرو باشند. از مشکلات سندی گرفته تا مشکلات مربوط به انحصار ورثه و مواردی ازاین‌دست، ازجمله موانع فروش و ساخت ساختمان در این زمین‌ها است. اگر شما به عنوان یک سرمایه‌گذار و یا سازنده قصد خرید چنین زمین‌هایی را دارید، ابتدا باید از همه این جهات خیال خود را راحت کنید. برای این منظور ترفندهای زیادی را باید اجرا نمایید. از استعلام این شرایط از شهرداری و سازمان ثبت اسناد گرفته تا استفاده از خدمات وکیل و مشاور حقوقی برای چنین مواقعی لازم و ضروری است.

 

تنظیم قرارداد خرید و فروش

 

تنظیم قرارداد خرید و فروش موتور سیکلت

موتور سیکلت ازجمله وسایلی است که خرید و فروش آن به دلیل نوع کاربری که دارد، رواج زیادی پیدا کرده است. از خرید و فروش موتورسیکلت‌های کلاسیک و کلکسیونی گرفته تا موتورسیکلت‌های مورد استفاده برای جابجایی در سطح شهر، بازار داغی را برای این محصول به وجود آورده‌اند. اما دقت کنید که خرید و فروش موتورسیکلت نیز باید تحت شرایط قانونی و حقوقی صورت گرفته و لازم است تا کاربران از قراردادهای حقوقی برای این منظور استفاده نمایند. با توجه به اینکه این وسیله ممکن است برای کلاه‌برداری‌های مختلفی اعم از:

 • فروش موتور سیکلت سرقتی
 • فروش موتور سیکلت دیگران
 • فروش موتور سیکلت خراب شده و بی‌کیفیت
 • فروش موتور سیکلت کارکرده به‌جای نو

و مواردی ازاین‌دست قرار گیرد، لازم است تا خریداران هم‌زمان با بررسی فنی محصول موردنظر، از قرارداد حقوقی برای کنترل این شرایط نیز استفاده نمایند. عدم دقت به این موارد می‌تواند منجر به به وجود آمدن مشکلات زیادی شود. ازاین‌رو دقت به تمام نکات ارائه‌شده برای تنظیم قرارداد خرید و فروش برای خرید و فروش موتور سیکلت نیز باید مورد توجه قرار گیرد. همه ما در تجارت و خرید و فروش‌های خود به دنبال دست‌یابی به بهترین شرایط هستیم. برای این منظور مسائل حقوقی مربوط به قراردادها تجاری می‌توانند یکی از الزامات همیشگی باشند.

پیشگیری کردن از کلاه‌برداری‌های این‌چنینی سخت اما با دقت و رعایت نکات احتیاطی امکان‌پذیر است. شاید شما بر این تصور باشید که یک الی دوباره قصد خرید و فروش موتور سیکلت را دارید اما همین یکی دو بار هم می‌تواند یکی از صدها مورد کلاه‌برداری گزارش شده روزانه در این تجارت باشد. ازاین‌رو رعایت این نکات حتی برای این دست از عزیزان نیز الزامی است.

 

تنظیم قرارداد خرید و فروش اقساطی

یکی دیگر از انواع خرید و فروش‌هایی که شرایط زندگی امروزی باعث شده در میان کاربران رواج پیدا کند، خرید و فروش اقساطی است. خرید و فروش اقساطی مزیت‌های بسیار زیادی برای کاربران دارد. البته این نوع از خرید و فروش می‌توانند عیب‌های پرتعدادی هم به دنبال داشته باشد. فارغ از مزایا و معایب چنینی خرید و فروش‌هایی، دقت به نکات حقوقی مربوط به آنها باید در اولویت قرار گیرد. اگر برای خرید یک کالای بزرگ نیاز به استفاده از خدمات فروش اقساطی هستید، بایستی تعهدان خریدار را در یک قرار با وی توافق نمایید. از طرف دیگر فروشندگان نیز برای دریافت کامل حق‌وحقوق خود در قبال در اختیار گذاشتن کالای مورد نظر بایستی به دنبال تضمینی باشند.

خرید و فروش اقساطی برای کالاهای زیادی صورت می‌پذیرد. از فروش اقساطی یخچال و تلویزیون گرفته تا کالاهای بزرگ‌تر مانند خانه و ماشین و … . شرایط مربوط به این خرید و فروش‌ها نیز به نسبت نوع کالا و قیمت آن می‌تواند متفاوت باشد. ازاین‌رو برای چنین مواقعی لازم است تا حتماً با مشاور حقوقی در این زمینه به گفتگو بپردازید. هرچند درصدهای سود در چنین مواقعی به‌عنوان اصلی‌ترین چالش پیش روی کاربران قرار می‌گیرد، اما علاوه بر آن نکات دیگری هم وجود دارد که بایستی حتماً مورد توجه قرار گیرد.

برای مثال فرض کنید از یک فروش اقساطی در 10 قسط 8 قسط آن را پرداخت کرده‌اید و در دو قسط نهایی مشکلی دارید. آیا فروشنده می‌تواند به همین دلیل کالای مورد نظر را از شما پس گرفته و کل مبالغ پرداخت شده را به‌عنوان جریمه ضبط کند؟ اگر در زمان تنظیم قرارداد خرید و فروش اقساطی به این نکات دقت نکرده باشید، ممکن است این اجازه را به وی داده باشید. یا شرایط برعکسی ممکن است برای فروشنده رخ داده و خریدار از پرداخت اقساط خود سر باز زند.

 

خریدوفروش

 

تنظیم قرارداد پیش فروش

نوع دیگری از قرارداد خرید و فروش مربوط به پیش فروش کالاهایی هستند. کالاهایی مانند خانه‌های در حال ساخت، خودرو و مواردی ازاین‌دست در چنین برنامه‌هایی قرار گرفته و خریداران و فروشندگان ممکن است از مزیت‌های پیش فروش استفاده نمایند. پیش فروش این امکان را برای فروشندگان به وجود می‌آورد که بتوانند هزینه‌های مورد نیاز خود را تأمین نمایند. همچنین به خریداران نیز این اجازه را می‌دهد که با قیمت‌های به‌صرفه و در چند قسط خرید خود را انجام دهند. با این شرایط نیاز است تا یک قرارداد محکم میان طرفین تنظیم شود. در غیر این صورت مشکلات زیادی می‌تواند گریبانگیر این افراد باشد.

 • عدم اجرای تعهدات توسط فروشنده
 • عدم تحویل و یا تحویل دیرهنگام کالای مورد نظر
 • بروز مشکلاتی در حین تولید و یا ساخت
 • مغایرت داشتن مشخصات کالای فروشنده با کالایی که تحویل گرفته می‌شود.

این‌ها نمونه‌هایی از مشکلاتی است که در صورت عدم تنظیم قرارداد پیش فروش گریبانگیر طرفین می‌شود. تمام این مشکلات تنها با یک‌بار دقت کامل به قرارداد و مشاوره گرفتن از یک فرد حقوقدان و متخصص در این زمینه‌ها قابل رفع است. عدم دقت به این موضوعات می‌تواند سودهایی که ما از چنین خریدها و یا فروش‌هایی انتظار داریم را به ضررهای هنگفتی تبدیل کرده و شرایط را برای هر دو طرف بسیار پیچیده نماید. اگر به ضررهای چنین قراردادهایی دقت کنید درک خواهید کرد که پرداخت هزینه‌های مربوط به خدمات مشاوره برای این منظور اصلاً قابل‌توجه هم نخواهد بود. هزینه‌ای که می‌تواند از ضررهای بسیار سنگین در این موارد جلوگیری نماید.

کانال تلگرام لامینگو

 

در انتها باید بدانید

به بررسی انواع قرارداد‌های خرید و فروش پرداختیم و نکاتی را نیز درباره هر یک مرور کردیم. این قراردادها ازجمله قراردادهایی هستند که هر روز با آنها سروکار داریم. از این گذشته همه ما یک یا چند با در طول زندگی نیز آن را تجربه کرده و یا خواهیم کرد. ازاین‌رو لازم است همه کاربران اطلاعات کافی درباره چنین مواقعی را کسب کرده و در صورت لزوم، با اطمینان بالا برای آن اقدام نمایند. احتیاط شرط اساسی و اصلی در چنین مواقعی است. همه ما قبل از خرید یک وسیله درباره شرایط و قیمت آن تحقیقات لازم را به عمل آورده و سپس برای خرید اقدام می‌کنیم. این عمل برای تهیه بهترین وسیله با بهترین قیمت صورت می‌پذیرد. اما در این میان عدم دقت به نکات مربوط به تنظیم قرارداد خرید و فروش و مشاوره‌های حقوقی می‌تواند تمام زحمات ما را به باد دهد.

کاربرانی که برای کسب اطلاعات جزئی‌تر و تخصصی‌تر درباره هر یک از انواع قرارداد‌های خرید و فروش که در این مقاله به آنها اشاره کردیم هستند، می‌توانند در بلاگ حقوقی لامینگو به این مقالات دسترسی داشته باشند. نکاتی مانند بررسی تخصصی مفاد هر یک از این قراردادها و نکاتی که در حین تنظیم آنها باید مدنظر قرار گیرد، ازجمله مطالب عنوان شده در این مقالات برای کاربران است. همچنین در انتهای این مقاله امکان درج نظرات و سؤالات نیز برای کاربران وجود دارد.

6
برچسب ها :
نویسنده مطلب توحید ره‌گشای

دیدگاه شما

6 دیدگاه