9 راهی که رهبران به طور تصادفی کارمندان خوب را به فنا می‌دهند!

2 هفته پیش
مشاوره حقوقی کسب و کار

این که یک مدیر خوب باشید، شاید یکی از کارهای سخت و مستلزم تلاش بسیار است. گاهی رهبران کسب‌وکارها سد راه کارمندان قرار می‌گیرند و کارآمدی، ابتکار و مثبت بودن آن‌ها را خود متوقف می‌کنند. مشاوره کسب و کار به شما کمک خواهد کرد تا این موارد را شناسایی و تغییر دهید. در این مطلب به 9 مورد از آن‌ها اشاره شده است.

 

1. برگزاری جلسات غیر ضروری

جلسات کاری نیازمند ایجاد ارزش برای کارمندان است، مانند ایده‌های حاصل از طوفان فکری، رسیدن به یک تصمیم مهم یا هماهنگی در کار. اگر در مورد هر چیز دیگری است، از آن صرف نظر کنید. با انتخاب استراتژیک جلسات خود، زمان هدر رفته را به کارمندان خود برگردانید. با یک برنامه واضح و روشن از آنچه می‌خواهید در یک جلسه پوشش دهید وارد شوید و همه اعضا را حول آن نگاه دارید.

 

این مطلب را بخوانید: 4 انتظار کارمندان از مدیران و نحوه مدیریت در شرایط ابهام

 

2. برقراری ارتباط نامشخص

“بیایید پروژه را تا پایان ماه چهارم به پایان برسانیم” ، به نظر می‌رسد یک دستورالعمل روشن است، اما در واقع این طور نیست. ذینفعان مختلف دارای مهلت‌های متفاوتی هستند و به طرق مختلف در مهلت نهایی مشارکت می‌کنند. بنابراین نمی‌توانند زمان خود را به ترتیب اختصاص دهند. هنگام ابلاغ اهداف کلان یا سایر اهداف کاری به کارمندان، جزئیات خاصی را ارائه دهید و آن‌ها را ترغیب کنید که اگر اهداف دقیق نیستید به شما بگویند.

 

مشاوره حقوقی کسب و کار

 

3. ارائه اطلاعات بیش از حد

از طرف دیگر، ارائه مقدار مناسب اطلاعات به کارمندان ضروری است. غرق شدن در اطلاعات، بسیار رایج است و باعث کاهش بهره‌وری می‌شود. اطلاعات را در قسمت‌های کوچکتر و از طریق کانال‌های مختلف ارائه دهید تا آن‌ها فرصتی برای جذب بهتر اطلاعات بدست آورند. همچنین در صورتی که اطلاعات مهم را در اختیار کارمندان قرار می‌دهید، از عقد قرارداد محرمانگی اطلاعات با آنها غافل نشوید.

4. خیلی کم یا خیلی دیر پاسخ می‌دهید

وقتی کارمندان سؤالی می‌پرسند یا درخواستی می‌کنند، تا زمانی که وقت پاسخگویی آن فراهم شود، آن را نادیده نگیرید. بیاموزید که چگونه سؤالات و درخواست‌ها را اولویت‌بندی کنید. بنابراین همه سریعاً جواب خود را می‌گیرند. اگر نمی‌توانید به سرعت پاسخ دهید، به کارمندان اطلاع دهید که پیام آن‌ها را دریافت کرده‌اید و بزودی پاسخ آن‌ها را خواهید داد.

 

5. تلاش برای کنترل همه چیز

مدیران ذره‌بینی بدترین مانع هستند. مانع شدن برای کارمندان در کار، دامنه فعالیت یا نقش آن‌ها باعث می‌شود که بهره‌وری و توانایی‌های آن‌ها خنثی شود و اشتیاق آن‌ها برای نوآوری و کار کاهش یابد. روانشناسان می‌توانند تشخیص دهند که چرا این کار را می‌کنید. با این حال اولین گام این است که این رویه را متوقف کنید. جزیی‌نگری را رها کنید و به کارمندان خود آزادی عمل دهید. صرفا راهنمایی و پیشنهادات خود را ارائه دهید، نه دستور و فرمان.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

6. پیشروی با احساسات

احساسات جای خود را دارد، حتی در محل کار، اما ورود بیش از حد آن در کار می‌تواند به یک تیم آسیب برساند. تیم‌ها از برخورد با سرمربی که عصبانی از مشکلاتش است، جلوگیری می‌کنند. آن‌ها فقط سعی می‌کنند مشکلات و موقعیت‌ها را به تنهایی اداره کنند. درعوض، از هوش هیجانی و اجتماعی استفاده کنید تا دریابید که چرا این‌گونه واکنش نشان می‌دهید و چگونه می‌توانید با آن برخورد کنید. در این صورت برخورد با شما آسانتر خواهد شد و تیم شما شادتر و پربارتر خواهد بود.

مشاوره حقوقی کسب و کار

 

7. عدم قاطعیت

ضعف در تجزیه و تحلیل زمانی اتفاق می‌افتد که می‌خواهید قبل از تصمیم‌گیری، هر گزینه‌ای را در نظر بگیرید. برخی می‌گویند عدم قاطعیت بدتر از اشتباه است. به عنوان یک مدیر، تیم شما به دنبال راهنمایی و رهبری شما هستند و این بدان معناست که هر روز تصمیمات زیادی بگیرید. بنابراین شما باید قاطع باشید. تیم به شما احتیاج دارد که در مورد دوره‌ای تصمیم‌گیری کنید تا بتوانند با روزهای خود را اداره کرده و ادامه دهند. خوب است اگر اشتباهی مرتکب شوید، همیشه می‌توانید محور باشید و با اوضاع سازگار شوید. تیم از شما قدردانی خواهد کرد که سریع عمل کردید تا آن‌را اصلاح کنید.

 

این مطلب را بخوانید: 3 استراتژی برای بهبود انگیزه تیم

 

8. تغییرات بیش از حد

یک مدیر که به ایده‌های جدید می‌پردازد و اولویت‌های تیم خود را به سرعت تغییر می‌دهد، می‌تواند یک مشکل باشد. به عنوان مثال، رهبرانی که ابتکار عمل جدیدی را برای جایگزینی مواردی که هنوز فرصت کار برای آن‌ها فراهم نشده است در نظر می‌گیرند. یا کسانی که فناوری را جایگزین هر چیزی می‌کنند. کارمندان شروع به زیر سوال بردن صلاحیت، چشم‌انداز و مدیریت منابع شما می‌کنند. لازم به ذکر است که آن‌ها نسبت به شغل و آینده شرکت احساس ناامنی خواهند کرد. پس از تصمیم‌گیری، نظر خود را تغییر ندهید. در صورت نیاز به دریافت مشاوره کسب و کار به منظور تصمیم‌گیری بهتر در موضوعات کسب و کارتان، به لینک زیر مراجعه فرمایید.

 

دریافت مشاوره کسب و کار

 

9. انتقاد بدون تمجید

همه اشتباه می‌کنند، و ذکر اشتباهات آسان است. اما این معنای سرزنش کردن کارمندان نیست. رهبران خوب از ذکر اشتباهات به عنوان راهی برای معرفی راه‌حل‌ها به منظور کمک، مانند آموزش بیشتر، تغییر استراتژی‌ها و تغییر نقش‌ها، آسیب‌ها را به حداقل می‌رسانند. آنها روی راه‌حل‌های مشکلات تمرکز می‌کنند، بنابراین دیگر اشتباهات تکرار نمی‌شوند.

 

امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شود. نظرات خود را در این خصوص با ما به اشتراک بگذارید. مجله حقوقی لامینگو همواره با جدیدترین مطالب در دسترس شماست.

 

 

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب حدیث دلبرد

دیدگاه شما

بدون دیدگاه