یک مدرس خطاطی عالی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

2 هفته پیش
نمونه قرارداد استخدام مدرس

امروزه هنر و مهارت خطاطی در بین مردم طرفداران بسیاری پیدا کرده و بااهمیت شده است. بااینکه این هنر در بین تمامی فرهنگ‌ها به چشم می‌خورد، اما در سرزمین‌های اسلامی و به‌خصوص ایران به اوج خود رسیده و از جایگاه خوبی برخوردار است. نقش معلمان در تشویق و آموزش این هنر بسیار پررنگ است.

بااینکه در برخی از مدارس به این هنر اهمیت ویژه‌ای داده شده و بیشتر معلمان هنر مدارس به آموزش این خط می‌پردازند، به‌علت زیاد بودن تعداد دانش‌آموزان، شاید کلاس‌های خطاطی مدارس نتیجه مطلوب را حاصل نکند. به همین دلیل، شما می‌توانید با شرکت در کلاس‌هایی که در آموزشگاه‌های هنری برگزار می‌شود، این مهارت را تقویت کنید.

 

نمونه قرارداد استخدام مدرس در لامینگو

براساس ماده 7 قانون کار، منظور از قرارداد کار، قراردادی است که به‌موجب آن کارگر در قبال دریافت حق‌السعی کاری را برای کارفرما انجام می‌دهد. قالب این قراردادها ممکن است موقت، دائم یا قرارداد کار معین باشد. برای استخدام مدرس خطاطی نیاز است تا قراردادی بین دو طرف امضا گردد تا به قوانینی که در قرارداد اشاره شده است پایبند باشند و خود را مسئول بدانند تا درنهایت حقوق طرفین پایمال نگردد. هر چه قراردادی که برای استخدام مدرس تنظیم می‌کنید دقیق‌تر و اصولی‌تر باشد، همکاری آسان‌تری برای شما حاصل خواهد شد.

تیم حرفه‌ای لامینگو با در نظر گرفتن تمام شرایط و قوانین حقوقی، نمونه قرارداد استخدام مدرس را در اختیار شما قرار داده است. در این قرارداد، تمام نیازها و مسئولیت‌های طرفین ذکر شده است. مجموعه لامینگو پاسخگوی سؤالات شما همراهان عزیز می‌باشد. می‌توانید در صورت ایجاد پرسش و یا ابهام، از راهنمایی کارشناسان حقوقی این مجموعه بهره‌مند شوید.

 

دانلود قرارداد استخدام مدرس

 

چرا خطاطی یاد بگیرم؟

خوش‌خطی را نمی‌توان به‌عنوان یک استعداد خدادادی در نظر گرفت؛ بلکه خوش‌خط بودن را می‌توان یک توانایی به‌شمار آورد. داشتن خط زیبا به‌عنوان یک امتیاز براس اشخاص در جامعه امروزی شناخته شده است. فردی که دستخط زیبایی دارد، از اعتمادبه‌نفس بالاتری نیز برخوردار است. خط زیبا به‌عنوان یک شاخص بسیار مهم تأثیرات بسیار مثبتی ازلحاظ جایگاه و شخصیت برای اشخاص به‌همراه می‌آورد و این امر مهم بر همه آشکار است. اغلب کسانی که از دستخط خوبی بهره‌مند نیستند، دغدغه داشتن خط خوب را دارند.
اگر شما صاحب یک آموزشگاه هنر هستید، می‌توانید با استخدام یک مدرس خطاطی خوب به آموزش بهتر این هنر کمک کنید. فقط یادتان باشد حتماً با مدرس خود قرارداد ببندید. به این منظور، کافی است یک نمونه قرارداد استخدام مدرس خطاطی را تهیه کرده و با وارد نمودن اطلاعات خود، قرارداد را تکمیل کرده و به‌راحتی با مدرس خود یک قرارداد مطمئن و اصولی ببندید. این قرارداد، در وب‌سای لامینگو برای شما در دسترس است.

 

همه چیز درمورد شرایط عقد قرارداد با مدرس

 

نمونه قرارداد استخدام مدرس

 

ویژگی مدرس خطاطی

یک مدرس وظیفه‌شناس و ماهر، به‌دنبال کشف روش‌هایی جدید و جذاب برای آموزش خطاطی است و در قبال وضعیت نوشتار شاگردان خود مسئولیت‌پذیر خواهد بود. عدم توجه مدرس به وضعیت هنرجویانش، بی‌میلی و بی‌انگیزگی را در آنها به‌وجود می‌آورد. حوصله و صبر مربی خطاطی در عملکرد شاگردان می‌تواند مؤثر باشد. از مهم‌ترین وظایف یک مدرس در کنار تدریس و انتقال دانش هنر و دانش خود، تعهد به وظایف خود است. یک مربی خوب باید کلاس‌های خود را رأس ساعتی که در قرارداد برای او تعیین شده است، به‌صورت منظم و با انگیزه کافی برگزار کند.
تمامی تکالیفی که مدرس خطاطی در رابطه با هنرجویان یا همکاران و کارفرمای خود دارد، در قرارداد استخدام مدرس ذکر می‌شود.

 

کانال تلگرام لامینگو

نتیجه‌گیری استخدام مدرس خطاطی

شما در این مقاله با ویژگی‌های یک مدرس خطاطی و نقش آنها در جامعه و تربیت جوانان و نوجوانان آشنا شدید. برای آنکه طرفین بتوانند همکاری اثربخشی را داشته باشند و به مسئولیت‌ها و تعهدات خود عمل نمایند، نیاز به تنظیم قرارداد استخدام خواهند داشت که مجموعه لامینگو توانسته است با در نظر گرفتن تمام شرایط لازم، نمونه قرارداد استخدام مدرس را در اختیار افراد قرار دهد. شما می‌توانید با مراجعه به بلاگ حقوقی لامینگو مقالاتی را در مورد استخدام انواع مربی‌ها و چگونگی تنظیم قرارداد آن‌ها مطالعه نمایید. در پایان، نظرات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال نمایید. امیدواریم مطالب فوق برای شما مفید و کاربردی بوده باشد.

 

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب زهره لطفیان

دیدگاه شما

بدون دیدگاه