صفر تا صد آنچه كه بايد در مورد نمونه قرارداد استخدام پرسنل رستوران بايد بدانيم

2 ماه پیش
نمونه قرارداد استخدام پرسنل رستوران

رستوران‌ها برای آن‌که خدمات درخور شایسته‌ای را به مشتری ارائه دهند، می‌بایست محیط بانشاطی را برای خدمات‌رسانی به مشتری مهيا کنند. مشتری برای آن‌که از کارکرد و فعالیت رستوران رضایت داشته باشد، تنها به نوع غذا اهمیت نمی‌دهد؛ بلکه داشتن پرسنل باتجربه و خبره ازجمله پیش‌خدمت، صندوقدار و نظافتچی، نقش مؤثری در رضایت او ایفا می‌کند. مدیر رستوران، برای داشتن یک مجموعه منظم، نیاز دارد در زمان استخدام، افراد باصلاحیت در این زمینه را به‌كار بگيرد. كارفرما برای آن‌که بتواند از بین افراد متقاضی، فرد باتجربه را انتخاب کند، نیاز است یک نمونه قرارداد استخدام پرسنل رستوران را برای این کار آماده کند تا هم جنبه قانونی به کار بدهد و هم کارکنان از وظایف و حقوق خود اطلاع داشته باشند. در این مطلب، سعی کرده‌ایم خلاصه‌ای از مواردی که نیاز است در زمان تنظیم قرارداد استخدام پرسنل رستوران مابین طرفین رعایت شود را بیان کنیم.

 

درصورتي كه شما مايليد درمورد نكات ذكرشده در يك نمونه قرارداد استخدام پرسنل رستوران اطلاعات كافي به دست آوريد يا پیش‌نویس این قرارداد را دریافت کنید، مي‌توانيد از طريق لينك زير با كارشناس حقوقي لامينگو در تماس باشيد.

دانلود قرارداد استخدام پرسنل رستوران

 

 

انواع پرسنل رستوران و وظایف آنها

یک رستوران برای آن‌که بتواند بهترین خدمات را به مشتری ارائه دهد، باید از افراد متفاوتي در سالن و آشپزخانه استفاده کند. در یک آشپزخانه، افراد متعددی مشغول به کار هستند که هرکدام وظایف جداگانه‌ای را بر عهده‌ دارند. برای نمونه، می‌توان به سرآشپز، سرآشپز دوم، آشپز سس، آشپز سبزیجات، آشپز طبخ گوشت و کمک‌آشپز اشاره کرد. هرکدام از این آشپزها، مسئول آماده بخشی از غذایی هستند که برای مشتری سرو می‌شود. البته کمک‌آشپز فردی است که مسئول آماده کردن مواد اولیه برای سفارش‌های روز بعد و کمک به تمام آشپزهای دیگر است. سرآشپز نیز مسئول مدیریت و نظارت بر طبخ غذاهایی است که از آشپزخانه بیرون می‌رود.

پس از آشپزخانه، افراد حاضر در سالن غذاخوری مشغول خدمات‌رسانی به مشتری هستند. این افراد متشکل از پیش‌خدمت، صندوقدار، سرپیش‌خدمت، مسئول خرید مواد غذایی و مسئول انبار است كه هرکدام متناسب با مسئولیت محول‌شده در رستوران فعالیت می‌کنند. به‌طور مثال، سرپیش‌خدمت موظف است میان افراد داخل سالن هماهنگی ایجاد کند. پیش‌خدمت مسئولیت دارد مشتری را در انتخاب غذا کمک کند و همچنین سفارش‌ها را تحویل دهد. مسئول انبار باید فهرستی از مواد غذایی را تهیه کند و در صورت کمبود هرکدام از مواد، از مسئول خرید درخواست تهیه آنها را داشته باشد.

 

نمونه قرارداد استخدام پرسنل رستوران

 

نحوه پوشش پرسنل رستوران چگونه بايد باشد؟

لباس کارکنان، یکی از مواردی است که باعث جلب رضایت مشتری می‌شود. فرض کنید وارد رستورانی می‌شوید و هرکدام از افراد رستوران متناسب با مسئولیت خود لباس خاصی را پوشیده‌اند؛ این کار نه تنها کمک به زیبایی و یکدست شدن پوشش بین افراد می‌کند؛ بلکه باعث می‌شود مشتری و افرادی که خارج از رستوران هستند، بتوانند پرسنل رستوران را به‌راحتی تشخیص دهند. یکی از مهم‌ترین نوع پوششی که در رستوران‌ها توجه مشتری را جلب می‌کند، پوشش پیش‌خدمت‌ها است. این پوشش، عموماً از یک پیرهن، شلوار و جلیقه تشکیل شده است. لباس افراد آشپزخانه عموماً از یک پیرهن سفید و شلوار و یک کلاه تشکیل شده است. البته لباس سرآشپز رنگ و کیفیت متفاوتی نسبت به دیگر افراد می‌بایست داشته باشد.

به‌طور کلی، لباس کار افراد رستوران باید دارای خصوصیات خاصی باشد. لباس‌ها باید از جنسی خنک، ضد چروک و سبک‌وزن باشد. همچنین، باید برای هر سمت شغلی یک رنگ لباس انتخاب شود. انتخاب فرم لباس کار برای کادر رستوران، نه تنها به شناسایی افراد رستوران کمک می‌کند، بلکه باعث بالاتر رفتن اعتمادبه‌نفس کارکنان و افزایش مسئولیت‌پذیری بین آنها می‌شود. همچنین این کار در برخی از رستوران‌ها خود به‌عنوان یک نوع تبلیغ برند رستوران محسوب می‌شود.

 

نحوه برخورد پرسنل با مشتري در نمونه قرارداد استخدام پرسنل رستوران

نوع برخورد و مدیریت کارکنان در قبال مشتری، خود یکی از عوامل جذب مشتری برای یک رستوران محسوب مي‌شود. در یک رستوران، پیش‌خدمت و مهماندار اولین نفراتی هستند که با مشتری برخورد دارند. به همین علت، نوع ارتباط  آنها در رضایت مشتری تأثیر بسزایی دارد. ارائه خدمات و توجه به جزئیات و اصول میزبانی، از مهم‌ترین مواردی است که لازم است توسط کارکنان رعایت گردد. همچنین، مهماندار باید بسیار هوشیار و با دقت به خواسته‌های مشتری گوش دهد و همیشه توجه لازم به مشتری را داشته باشد.

درصورتی‌که پرسنل با عدم رضایت مشتری‌ درمورد غذای آماده‌شده یا مشکلی که از سمت پرسنل، به‌صورت عمدی یا غير عمدی، مواجه شود، باید بلافاصله مشكل را برطرف و از مشتری عذرخواهی کنند. در این مواقع، مهماندار یا پیشخدمت باید به این نکته دقت کند که مشتری از وضعیت موجود ناراحت است و باید مشکل او به‌سرعت برطرف گردد. مهماندار، پس از بيان مشكل از سمت مشتري، باید یک بار دیگر  مسئله را برای مشتری بازگو كند. این کار، به‌این‌علت صورت می‌گیرد که مهماندار مطمئن شود مشکل مشتری را به‌خوبی درک کرده است. در مرحله بعد، باید از او دلجویی شود و راه‌حل‌های پیشنهادی توسط مهماندار به مشتری ارائه شود. پس‌ از آن‌که با مشتری در مورد راه‌حل پیشنهادی به توافق رسیدند، مهماندار باید مشکل را برطرف و  اعتماد مشتری را نسبت به پرسنل رستوران جلب کند.

 

نمونه قرارداد استخدام پرسنل رستوران

 

تعهدات كاركنان رستوران در نمونه قرارداد استخدام پرسنل رستوران

رستوران‌ها نیز، مانند تمامی محیط‌های کاری، دارای قوانین و مقررات خاص خود هستند. درصورتی‌که هرکدام از کارکنان این قوانین را به‌صورت عمدی یا غیرعمدی رعایت نکنند، در عملکرد رستوران خلل وارد می‌شود. تفاوتی نمی‌کند این هرج‌ومرج در آشپزخانه رستوران یا در سالن غذاخوری به‌وجود آمده باشد. در هر صورت، ایجاد این بی‌نظمی، عدم اعتماد مشتری و نارضایتی او را در بر دارد. برخی از این قوانین، قوانین و مقررات بهداشتی محیط رستوران و برخی قوانین عمومی حاکم بر محیط رستوران است که فرد متقاضی باید در زمان تنظیم نمونه قرارداد استخدام پرسنل رستوران به آن‌ها توجه کند. در ادامه، به خلاصه‌ای از مواردی که پرسنل رستوران موظف هستند آن‌ها را رعایت کنند، می‌پردازیم.

ازجمله مواردی که پرسنل مجاز به انجام آن نیستند، می‌توان به خوردن غذا در محیط رستوران، استفاده از مواد غذایی رستوران به‌صورت شخصی، خوردن آدامس در زمان کاری در رستوران اشاره کرد. همچنین، کارکنان رستوران، به‌جز افرادی که صلاحیت دارند، حق ورود به بخش‌هایی مانند انبار مواد غذایی و اتاق مدیر رستوران را ندارند. لباس پرسنل همیشه باید مرتب باشد و ظاهر خود فرد نیز باید آراسته باشد. استفاده از تلفن همراه یا شوخی و خنده با صدای بلند در محیط رستوران در ساعات کاری خلاف مقررات است. استفاده از زیورآلات در محیط کار ممنوع است. همچنین پرسنل موظف هستند در ساعات کاری که توسط مدیر رستوران تعیین‌ شده است، در محل کار خود حاضر شوند. درصورتی‌که کارکنان نیاز به تغییر نوبت داشته باشند، باید این مورد با مدیر یا سرپرست رستوران هماهنگ شود.

 

حقوق كاركنان رستوران چگونه محاسبه می‌شود؟

یکی از معضلاتی که در تمامی مشاغل وجود دارد، حقوق و مزایای کارکنان است. عموماً ميزان حقوق و دستمزد کارکنان در زمان تنظیم قرارداد استخدام پرسنل رستوران، مابین کارکنان و کارفرما مشخص می‌گردد. در اکثر موارد، طرفین قرارداد استخدام در زمان تنظیم قرارداد استخدام پرسنل رستوران، مبلغی را به‌عنوان پایه حقوق مشخص می‌کنند. همچنین، حق بیمه نیز توسط مدیر رستوران باید برای هرکدام از کارکنان تعيين و پرداخت گردد. در برخی از رستوران‌ها، درصورتی‌که غذایی به بالاترین حد خود به فروش برسد، مبلغی به‌عنوان پاداش به كاركنان سالن نیز تعلق می‌گیرد.

 

نمونه قرارداد استخدام پرسنل رستوران

 

ويژگي پرسنل خوب براي يك رستوران چيست؟

یک پرسنل ماهر و وظیفه‌شناس، می‌تواند تجربه‌ای عالی برای مشتری به‌وجود بیاورد و در ذهن مشتری رستوران تبدیل به برندی شود که از کارمندان حرفه‌ای و وظیفه‌شناس برای خدمت‌رسانی استفاده می‌کند. برای آن‌که رستوران بتواند نظر مشتری را در تمام زمینه‌ها جلب کند، نیاز است کارمندان آن، به‌جز انجام وظایف خود، بتوانند تعامل خوبی با مشتری داشته باشند. کارمند رستوران باید به‌تمامی مسائل رستوران آگاه باشد و هرلحظه منتظر سؤالی از سمت مشتری باشد. او باید در تمامی موارد مانند لیست غذا، مواد تشکیل‌دهنده آن، مواد حساسیت‌زایی که ممکن است برای مشتری ناخوشایند باشد و حتی در مورد اقدامات بهداشتی اطلاعِ داشته باشد. همچنین، او باید مشتری‌مدار باشد و مهارت لازم برای ایجاد یک رابطه دوستانه با مشتری داشته باشد. او باید بدون از دست دادن آرامش خود، با مشتری مدارا کند و همیشه خود را با هر شرایطی وفق دهد.

چه مواردي را در زمان مصاحبه استخدام پرسنل رستوران بايد در نظر گرفت؟

آنچه امروزه برای یک مدیر، در کنار طراحی و تزئین رستوران، برای پیشرفت و جلب رضایت مشتری اهمیت دارد، استخدام نیروی کاری فعال و ماهر در امر خدمت‌رسانی به مشتری است. افراد شاغل در یک رستوران، علاوه بر اینکه باید به‌ تمامی وظایف خود به‌درستی عمل کنند، می‌بایست فضایی شاد و فرح‌‌بخش برای مشتری ایجاد کنند و فرقی نمی‌کند فرد در چه جایگاه شغلی باشد. در زمان مصاحبه، تجربه کاری و شخصیت‌سنجی، بزرگ‌ترین ابزاري است که باید مورد توجه قرار گیرد.

 

پیشخدمت

 

در یک مصاحبه، برای آن‌که مشخص شود فرد آمادگی لازم برای شغل مورد نظر در رستوران را دارد، عوامل زیادی باید مورد بررسی قرار گیرد. بسیاری از مدیران، در حین مصاحبه، سعی می‌کنند با افراد متقاضی برخوردی دوستانه داشته باشند تا ببینند افراد مهارت ارتباط با مشتری را دارند یا می‌توانند از زبان بدن خود به‌درستی استفاده کنند؟ همچنین، برخی از مدیران اعتقاد دارند که مصاحبه رسمی نمی‌تواند خواسته‌های آنها را به خوبی تأمین کند. به همین علت، آنها از افراد متقاضی می‌خواهند به‌صورت آزمایشی در چند نوبت مختلف، در سمتی که خواهان آن هستند، مشغول به کار شوند و مدیر پس از مدت مشخصی نظر خود را در مورد او ارائه مي‌دهد.

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

نكته‌ای كه در پايان بايد به ياد داشته باشيد

با توجه به اینکه امروزه مردم به‌وفور از رستوران به‌عنوان محیطی برای برگزاری جلسات خود، چه خصوصی و چه جلسات کاری، استفاده می‌کنند، مدیر یک رستوران موظف است علاوه بر ایجاد محیطی آرام و خاطره‌انگیز برای مشتریان، افرادی را استخدام کند که صلاحیت کاملی برای این کار داشته باشند. برای داشتن صلاحیت کافی برای کار در یک رستوران، فرد باید علاوه‌بر دارا بودن خصوصیات شخصیتی منحصربه‌فرد، با شرایط کاری نیز به‌خوبی آشنایی داشته باشد تا در آینده با مشکل مواجه نشود. هر فردی که متقاضی کار در رستوران است، می‌تواند بعد از مطالعه یک نمونه قرارداد استخدام پرسنل رستوران به‌صورت آزمایشی در یک رستوران شروع به فعالیت کند و توانایی خود را در اين زمينه ارزیابی و از راهنمایی متخصصین درزمینه استخدام پرسنل رستوران استفاده کند. درصورتی‌که مایلید نظرات خود را در مورد این مطالب با ما درمیان بگذارید، می‌توانید به وبلاگ لامینگو مراجعه کنید.

2
برچسب ها :
نویسنده مطلب زهره مدرسی

دیدگاه شما

2 دیدگاه