گام نخست تنظیم نمونه قرارداد استخدام کارمند ؛ ارزیابی!

1 ماه پیش
نمونه قرارداد استخدام کارمند

 

مدیران باهوش برای هر جایگاه شغلی خالی مجموعه خود، به دنبال افراد توانمند آن حوزه هستند. البته یافتن و انتصاب افراد موجه برای یک جایگاه شغلی کار ساده‌ای نیست. به همین دلیل قبل از اینکه یک نمونه قرارداد استخدام کارمند تنظیم و امضا کنید لازم است فرد مورد نظر را یافته و با اصول ارزیابی سازمان خود تطبیق بدهید.

چگونه یک ارزیابی کارآمد داشته باشیم؟

قطعا برای داشتن یک سازمان پویا و موفق نباید تنها به ارزیابی اولیه و قبل از انعقاد قرارداد بسنده کنیم. یکی از مؤلفه‌های مدیران موفق بررسی مستمر کارمندان در تمامی حوزه‌های کاری است. در بررسی اولیه، خروجی این ارزیابی منجر به استخدام افراد مناسب می‌شود اما ارزیابی‌های مداوم باعث می‌شود تا کیفیت کار کارمندان نزولی نباشد و در صورت وجود مشکل نسبت به حل آن چاره جویی کنیم.

دانلود نمونه قرارداد استخدام کارمند

از نتایج ارزیابی‌ها چه استفاده‌ای کنیم؟

علی‌الاصول هر مدیری برای هریک از کارمندان خود یک پرونده کاری تهیه می‌کند. محتویات این پرونده شامل اسناد هویتی، مدارک تحصیلی و مهارتی، مدارک صحت و سلامت جسمانی افراد، نمونه قرارداد استخدام کارمند که بر اساس نوع حرفه هر فرد با وی امضا می‌شود و گزارشات ارزیابی سازمانی که حداقل به صورت سالانه انجام و به پرونده کارمند ضمیمه می‌گردد، خواهد بود.

این مطلب را بخوانید: کلیه نکات حقوقی که باید درباره‌ استخدام کارمند بدانید

با مطالعه گزارشات مختلف از یک کارمند می‌توانید به عنوان مدیر از روند کاری کارمند خود به کارآمدی سیستم مدیریتی خود پی ببرید. البته بدیهی است زمانی این اطلاعات قابل استناد و مورد وثوق خواهد بود که بر اساس ابزارهای به روز و با متدهای استاندارد به دست آمده باشد.

نمونه قرارداد استخدام کارمند

یکی از نتایج انگیزه بخشی که در پی بررسی عملکرد کارکنان خود می‌توانید رقم بزنید، درنظر گرفتن پاداش‌های مناسب و یا امکانات رفاهی و افزایش حقوق است. درواقع یک نمونه قرارداد استخدام کارمند استاندارد باید چارچوبی منعطف داشته باشد تا بتوانید در صورت لزوم با درنظر گرفتن شرایط کارمندان خود، آن را تغییر داده و موارد مورد نیاز را در حیطه قانون به آن اضافه کنید.

قرارداد استخدام کارمند در وبسایت حقوقی لامینگو!

شاید یکی از مهم‌ترین مواردی که می‌تواند انگیزه کارمندان را قوت ببخشد یک قالب قراردادی قانونی و استاندارد باشد. درواقع زمانی که کارمندان متوجه می‌شوند کارفرمای آن‌ها تمام حقوق قانونی ایشان را به رسمیت می‌شناسد با میل و رغبت بیشتری به کار خود ادامه می‌دهند.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

ما در پلتفرم هوشمند لامینگو تلاش کرده‌ایم تا با درنظر گرفتن تمام موارد حقوقی و قانونی قراردادهای استخدامی، یک نمونه قرارداد استخدام کارمند جامع و کارآمد در اختیار شما قرار دهیم. امید است با استفاده از این قرارداد تجربه همکاری خوبی برای شما رقم بخورد.

برای مطالعه سایر مطالب حقوقی ما به لامینگو بلاگ مراجعه بفرمایید. فراموش نکنید که نظرات خود را از طریق کامنت با ما درمیان بگذارید.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب حدیث دلبرد

دیدگاه شما

بدون دیدگاه