ضرورت تنظیم و انعقاد نمونه قرارداد استخدام فروشنده

2 ماه پیش
نمونه قرارداد استخدام فروشنده

استخدام فروشنده برای افزایش میزان فروش و کسب درآمد در هر فروشگاهی ضروری است. لازم است فرایند اسخدام فروشنده را رعایت اصول حقوقی و قانونی انجام گیرد. از این رو تنظیم قرارداد استخدام فروشنده از اهمیت بالایی برخوردار است. در ادامه، قصد داریم شما را با نحوه تنظیم نمونه قرارداد استخدام فروشنده و ضرورت آن آشنا کنیم.

تنظیم نمونه قرارداد استخدام فروشنده، باعث می‌شود فرد استخدام‌شونده و کارفرما به تمام وظایف خود عمل کرده و مطابق با قانون حقوق خود را دریافت نمایند. اگر قصد تنظیم قرارداد استخدام با فروشنده را دارید، می‌توانید بر روی لینک زیر کلیک کنید. به این صورت، مشاوران حقوقی و وکلای پایه یک دادگستری لامینگو به شما در تنظیم نمونه قرارداد استخدام فروشنده کمک می‌کنند. با این روش، شما در کمترین زمان ممکن قرارداد مورد نظر خود را برای استخدام فروشنده دریافت می‌کنید.

دانلود قرارداد استخدام فروشنده

 

معرفی شغل فروشندگی

شغل فروشندگی را می‌توان هنر فروش محصولات و خدمات معرفی کرد. در واقع، هر فردی که با استفاده از مهارت‌ها و ویژگی‌های خود بتواند فرد دیگری را برای خرید محصول یا استفاده از خدماتی خاص مجاب کند، فروشنده نامیده می‌شود. شغل فروشندگی، از شغل‌های بسیار مهم و حیاتی محسوب می‌شود و فرد فروشنده باید از تمام توان و انرژی خود برای فروش موفق استفاده نماید.

فروشنده باید علاوه‌بر جذب مشتری، توانایی حفظ رضایت مشتریان خود را داشته باشد. وجود یک فروشنده قابل، برای پیشرفت و ادامه حیات هر فروشگاهی لازم و ضروری است. فروشندگی یکی از شغل‌هایی است که بازار نسبتاً خوبی برای استخدام دارد. به همین دلیل، تقریباً تمام مراکز و فروشگاه‌های بزرگ و کوچک اقدام به استخدام فروشنده می‌کنند. از این رو، تنظیم نمونه قرارداد استخدام فروشنده اهمیت بالایی دارد. مسلماً هرچه فروشگاه و کسب‌وکار بزرگ‌تر باشد، به فروشندگان باتجربه‌تر و متخصص‌تری نیازمند است. فروشنده وظایف مختلفی دارد از جمله:

  • ارائه محصولات به مشتری
  • ارائه توضیحات کامل و معرفی محصول به مشتری
  • معرفی مزایای و معایب محصول
  • محاسبه هزینه محصولات خریداری‌شده برای مشتری
  • تشویق و ترغیب مشتری برای خرید از فروشگاه
  • و…

 

نمونه قرارداد استخدام فروشنده

 

اهمیت تنظیم قرارداد برای مشاغل

تنظیم قرارداد در هر شغلی باعث ایجاد امنیت شغلی برای فرد استخدام‌شونده شده و از بروز اختلافات احتمالی میان طرفین جلوگیری می‌کند. قراردادها انواع مختلفی داشته و باتوجه به نوع شغل و نیاز طرفین، مناسب‌ترین نوع قرارداد انتخاب می‌شود. بستن قرارداد باعث ایجاد دلگرمی و اطمینان خاطر برای طرفین آن می‌شود. با تنظیم قراردادی مطمئن، فرد استخدام‌شونده با اطمینان خاطر بیشتری وظایف شغلی خود را به‌درستی انجام می‌دهد. از سوی دیگر، کارفرما در قبال نیروی کار خود وظایفی دارد که در قرارداد ذکر شده‌اند و بر اساس آن به تمام این وظایف عمل می‌کند. نداشتن قرارداد درست و اصولی در بسیاری از مواقع باعث ایجاد تنش‌ها و درگیری‌های مختلف میان کارگر و کارفرما می‌شود.

 

مهم‌ترین نکات برای تنظیم نمونه قرارداد استخدام فروشنده

 

ضرورت انعقاد نمونه قرارداد استخدام فروشنده

فروشندگی نیز، مانند تمام مشاغل دنیا، به یک قرارداد درست و اصولی نیاز دارد. تنظیم قرارداد استخدام فروشنده برای این افراد نیز امنیت شغلی به‌همراه داشته و باعث می‌شود در کنار تعهد به انجام وظایف، به حقوق خود نیز دست یابند. در ادامه، به برخی از مهم‌ترین دلایل ضرورت تنظیم قرارداد استخدام فروشنده اشاره شده است.

 

نمونه قرارداد استخدام فروشنده

 

تعیین دقیق وظایف

با تنظیم قرارداد براساس اصول قراردادنویسی، تمام وظایف و مسئولیت‌های فروشنده به‌صورت کاملاً دقیق مشخص خواهند شد. از این طریق، فروشنده براساس مفاد مندرج در قرارداد تنظیم‌شده باید تمام وظایف خود را به‌نحو احسن انجام داده و در صورت انجام ندادن وظایف خود، کارفرما می‌تواند با توجه به توافقات انجام‌شده و بر اساس قانون با او رفتار کند.

مشخص شدن حق و حقوق فروشنده

یکی دیگر از مواردی که تنظیم قرارداد استخدام فروشنده را به امری ضروری تبدیل می‌کند، مشخص شدن میزان دستمزد، مزایا و سایر حقوق فروشنده است. با تنظیم درست و اصولی قرارداد، تمام موارد مانند دستمزد، حق بیمه، اضافه‌کاری، میزان پاداش و … مشخص شده و کارفرما بر اساس قانون برای پرداخت تمام این موارد اقدام می‌کند.

 

نمونه قرارداد استخدام فروشنده

 

تعیین دقیق محل کار و ساعات کاری برای استخدام فروشنده

یکی دیگر از مزیت‌های تنظیم قرارداد، مشخص نمودن محل کار و زمان دقیق شروع و پایان کار در روز می‌باشد. با تنظیم قرارداد، فرد موظف است در زمان مشخص‌شده در محل کار حضور یابد.

 

کانال تلگرام لامینگو

 

سخن پایانی استخدام فروشنده

همان‌طور که گفته شد تنظیم قرارداد برای هر نوع شغلی اهمیت بالایی دارد. برای تنظیم قرارداد باید تمام موارد حقوقی و نکات لازم را رعایت کرده تا قراردادی کاملاً صحیح تنظیم شود. برای این کار، می‌توانید از مراکز معتبر فعال در این زمینه کمک بگیرید. یکی از مراکز حقوقی بسیار معتبر و شناخته‌شده در این زمینه، لامینگو می‌باشد. لامینگو، پلتفرم هوشمند برای ارائه انواع خدمات حقوقی می‌باشد. وکلا و مشاوران حقوقی مجموعه لامینگو برای ثبت هر نوع قراردادی شما را راهنمایی می‌کنند. برای دریافت مشاوره اختصاصی در زمینه تنظیم نمونه قرارداد استخدام فروشنده، می‌توانید با کارشناسان تماس بگیرید. در صورت نیاز می‌توانید با مراجعه به مجله حقوقی لامینگو اطلاعات جامع و کاملی در این زمینه دریافت کنید.

 

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب مرجان هاشمی

دیدگاه شما

بدون دیدگاه