چگونه یک راننده مناسب برای کار در آژانس استخدام کنیم؟

2 ماه پیش
نمونه قرارداد استخدام راننده بدون خودرو

امروزه با توجه به مشغله‌هایی که مردم دارند، می‌توان گفت جابه‌جایی سریع، خواسته مشترک تمام افراد است. شلوغی شهرها باعث شده جابجایی افراد از یک نقطه به نقطۀ دیگر در شهر بسیار سخت و زمان‌بر باشد. مخصوصاً زمانی که فرد وسیله‌ای یا نوزدای همراه خود داشته باشد. به همین دلیل تعداد متقاضیان برای استفاده از آژانس‌ها بسیار زیاد است. حال این آژانس‌ها به استخدام راننده با خودرو و حتی بدون خودرو می‌پردازند. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد نمونه قرارداد استخدام راننده بدون خودرو اطلاعاتی ارائه دهیم.

 

در صورتی که قصد استخدام راننده برای آژانس را دارید می‌توانید از طریق لینک زیر نمونه قرارداد استخدام راننده بدون خودرو را دانلود فرمایید. این قرارداد که توسط مشاوران حقوقی متخصص در امور استخدامی تنظیم شده، تمامی جوانب و موضوعات این همکاری را به طور کامل پوشش داده است.

دانلود قرارداد استخدام راننده بدون خودرو

 

شرایط استخدام راننده بدون خودرو جهت کار در آژانس

همانطور که گفته شد متقاضیان آژانس زیاد است و به همین دلیل مدیران آژانس باید رانندگان زیادی داشته باشند تا پاسخگوی نیاز همه افراد متقاضی باشند. حال این مدیران می‌توانند حتی راننده بدون خودرو نیز استخدام کنند. بعضی از آژانس‌ها برای بالا رفتن پرستیژ کاری خود تعدادی ماشین یک مدل با نشان آژانس خود خریداری و طراحی می‌کنند. با این کار نیاز دارند که راننده بدون خودرو استخدام کنند. از طرف دیگر نیز افرادی هستند که به هر دلیلی مالک خودرو نیستند. در این صورت این افراد می‌توانند در این آژانس‌ها استخدام شوند و مشغول به کار شوند.

 

نمونه قرارداد استخدام راننده بدون خودرو

 

اهمیت عقد نمونه قرارداد استخدام راننده بدون خودرو

به طور کلی برای تمام شراکت‌ها و همکاری‌هایی که بین افراد صورت می‌گیرد، قراردادی تنظیم می‌شود. در قراردادها وظایف و تعهداتی که طرفین باید رعایت کنند درج می‌شود. همچنین برای تخلف در هر بند قرارداد نیز جریمه‌ای تعیین می‌شود که با موافقت طرفین است. حال چرا تنظیم قرارداد اهمیت دارد؟ همانطور که گفته شد در قرارداد تعهداتی که طرفین به یکدیگر دارند، ذکر شده است. مسلم است زمانی که این تعهدات به صورت مکتوب باشد و به امضای طرفین برسد، فرد دیگر نمی‌تواند عهدشکنی کند. همچنین جریمه عهدشکنی نیز در قرارداد مشخص شده است و فرد می‌داند در صورت تخلف چه چیزی انتظارش را می‌کشد. در قرارداد تمام چیزهایی که در مدت زمان همکاری دو طرف باید رعایت شود، به طور صریح و کامل ذکر شده است.

تمام نکات کلیدی در استخدام راننده بدون خودرو

 

نمونه قرارداد استخدام راننده بدون خودرو

 

وظایف راننده بدون خودرو

حسن معاشرت و داشتن اخلاق خوب وظیفۀ هر فردی در هر نوع همکاری است. راننده‌ای که در آژانس استخدام می‌شود، موظف است با مدیر آژانس، تمام افرادی که در آن کار می‌کنند و همکاران خود با خوشرویی برخورد کند. همچنین راننده‌ای که در آژانس کار می‌کند باید با مسافران نیز مهربانانه رفتار کند و تا جایی که امکان دارد سعی کند آن‌ها را راضی نگه دارد.
پوششی که متناسب با شئونات اسلامی باشد نیز وظیفۀ هر فردی در محل کار خود است. رانندۀ آژانس که روزانه با افراد مختلفی اعم از خانم، آقا، جوان، پیر و … برخورد دارد و به مکان‌های مختلفی می‌رود، باید پوششی داشته باشد که متناسب با هر شرایط، مکان و زمانی باشد.

یکی دیگر از مفاد نمونه قرارداد استخدام راننده بدون خودرو ، علاقه به کار و مهارت فرد در آن است. به عنوان مثال راننده باید تمام قوانین را بداند و رعایت نیز بکند. برای رانندگان آژانس‌ها این مسئله  اهمیت بیشتری دارد. چراکه علاوه بر اینکه در صورت بروز اتفاقی جان راننده در خطر است، جان مسافران نیز به خطر می‌افتد. همچنین بهتر است راننده آژانس، تمام میانبرها و راه‌های فرعی که ترافیک کمتری دارند و مسافر را زودتر به مقصد می‌رسانند، بلد باشد. این موضوع به جذب مشتری و رضایت او نیز کمک زیادی می‌کند. در صورت بروز اتفاقی که ناشی از بی‌توجهی راننده به قوانین باشد و به طور کلی راننده مقصر باشد، باید تمام خسارات وارد شده را جبران کند.

نمونه قرارداد استخدام راننده بدون خودرو

 

در صورت وجود عیب و مشکلات فنی ماشین چه کسی هزینه را می‌پردازد؟

در استخدام راننده بدون خودرو، وظیفۀ مراقبت از ماشین به عهده راننده است. او موظف است از تمام کارهایی که موجب آسیب رسیدن به ماشین شود، پرهیز کند. همچنین باید در صورت مشاهده نقص فنی در خودرو سریعاً آن را به مدیر آژانس اطلاع دهد تا او به رفع مشکل با هزینۀ خود اقدام کند. در غیر این صورت اگر هر اتفاقی برای خودرو یا مسافران پیشامد کند، راننده مسئول است و باید خسارت را جبران کند. همچنین راننده موظف است تمام موارد بهداشتی و ایمنی را رعایت کند.
وظیفۀ دیگری که رانندگان بدون خودوری آژانس‌ها دارند، این است که تنها حق دارند، مسیری که مسیر مسافر است طی کند و باز گردد. حق هیچ گونه استفاده شخصی از خودرو برای راننده وجود ندارد.

هزینه‌های سوخت خودرو و دیگر هزینه‌های مربوط به خودرو به صورت متعارف در بازه‌های زمانی مشخص تعیین می‌شود که مدیر آژانس باید بپردازد. اگر این هزینه‌ها در بازه زمانی مشخص شده بیشتر از حد متعارف باشد و از آن بیش از حد تجاوز کند، راننده خود باید این هزینه‌ها را بپردازد.

از مفاد دیگر نمونه قرارداد استخدام راننده بدون خودرو برای آژانس این است که راننده باید بعد از پایان کار روزانه خودرو را در پارکینگ مشخص شده گذاشته و روز بعد برای شروع کار آن را بردارد. راننده نمی‌تواند با خودروی آژانس به منزل برود، زیرا این کار به منزلۀ استفاده شخصی از خودور است.

کانال تلگرام لامینگو

نتیجه‌گیری استخدام راننده

با توجه به تقاضای زیاد افراد برای استفاده از آژانس‌ها برای جابه‌جایی، مدیران این آژانس‌ها باید رانندگان زیادی برای این کار استخدام کنند. حال می‌توانند هم راننده با خودرو استخدام کنند و هم راننده بدون خودرو استخدام کنند. در این مقاله شرایطی که باعث می‌شود، راننده بدون خودرو برای آژانس استخدام کرد، بیان کردیم. همچنین مفاد قرارداد که وظایف راننده و کارفرمایی که باهم همکاری می‌کنند، ذکر شد. نمونه قرارداد استخدام راننده بدون خودرو برای آژانس را می‌توانید از وب‌سایت لامینگو دریافت کنید.

همچنین در بلاگ حقوقی لامینگو دیگر مقاله‌های مربوط به استخدام راننده و دیگر مسائل برای استفاده شما وجود دارد. می‌توانید در صورت داشتن سؤال از کارشناسان و متخصصان مجرب لامینگو راهنمایی بگیرید. اگر هر نظر، انتقاد یا پیشنهادی دارید، آن را در قسمت نظرات وب‌سایت با ما در میان بگذارید.

 

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب زهره لطفیان

دیدگاه شما

بدون دیدگاه