قرارداد سئو و بهینه سازی سایت

50,000 تومان
قرارداد سئو و بهینه سازی سایت

قرارداد بهینه‌سازی و سئو سایت، قراردادی الزامی برای دارندگان سایت!

 

بهینه‌سازی و سئو سایت چیست؟

 

عبارت سئو که کوتاه شده عبارت Search engine optimization است به معنای بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو است. همان‌طور که واضح است برای دستیابی به هر سایت یا مطلبی در اینترنت اشخاص ابتدا اقدام به جستجو از طریق موتورهای جستجو می‌کنند. مسئله اصلی که در اینجا مطرح می‌شود این خواهد بود که به چه دلیل و مطابق چه معیارهایی برخی از سایت‌ها در رتبه اول در صفحات جستجو قرار می‌گیرند و برخی دیگر نه؟ پاسخ این سؤال بهینه‌سازی سایت برای جستجو است. به‌عبارت‌دیگر شخص یا اشخاصی تحت عنوان سئوکار اقدام به انجام اعمال مختلفی بر روی سایت موردنظر می‌زنند و درنتیجه آن سایت ازلحاظ جستجو  بهینه‌سازی خواهد شد که بنابراین برای مثال شاهد افزایش تعداد بازدیدکنندگان آن سایت خواهیم شد. سئوکاران نیز مانند هر شخص دیگری برای شروع یک رابطه همکاری قانونی با کارفرمای خود نیاز به تنظیم قراردادی تحت عنوان قرارداد بهینه‌سازی و سئو سایت خواهند داشت.

قرارداد بهینه‌سازی و سئو سایت چه نوع قراردادی است؟

 

بهینه‌سازی یک سایت و به‌عبارت‌دیگر سئو آن مانند هر فعالیت دیگری یک نوع خدمت محسوب می‌گردد که شخص سئوکار در مقابل انجام آن مستحق دریافت حقوق و دستمزد خواهد بود. از طرفی رابطه‌ای که بین شخص سئوکار و طرف دیگر شکل می‌گیرد مانند هر نوع رابطه همکاری دیگری نیازمند تنظیم یک قرارداد است. نوع و قالب قراردادی که توسط مشاور و یا متخصص حقوقی در این زمینه تنظیم می‌گردد باید مطابق با قصد و نیازهای قراردادی طرفین باشد تا مناسب‌ترین قرارداد که کمترین مشکل را برای طرفین ایجاد کند تنظیم گردد.

یکی از انواع قراردادهایی که بین اشخاص شکل می‌گیرد قرارداد پیمانکاری یا پروژه‌ای است. با توجه به اینکه بهینه‌سازی سایت غالباً به‌صورت یک پروژه در میان اشخاص موردتوافق واقع می‌شود درنتیجه شایسته است تا  قرارداد بهینه‌سازی و سئو سایت در قالب قرارداد پیمانکاری تنظیم گردد. همچنین اگر سئوکار در قالب یک شرکت یا تیم پروژه را در دست بگیرند و به‌عبارت‌دیگر شخصی، افرادی را تحت پوشش خود برای انجام کار داشته باشد این نوع قرارداد یک قرارداد پیمانکاری گروهی خواهد بود. اما اگر شخص سئوکار به‌صورت انفرادی اقدام به انجام موضوع قرارداد بکند قرارداد یکی از انواع قراردادهای پیمانکاری تک‌نفره خواهد بود.

 تفاوت‌های قرارداد بهینه‌سازی و سئو سایت با قراردادهای استخدامی چیست؟

 

قرارداد بهینه‌سازی و سئو سایت مانند هر قرارداد پیمانکاری دیگری از شمول قانون کار خارج است که درنتیجه همین مسئله تفاوت‌های اساسی با قراردادهای استخدامی خواهد داشت. برای مثال شخص کارفرما در این نوع قرارداد الزامی به بیمه نمودن شخص سئوکار نخواهد داشت از طرفی در این نوع قرارداد فراهم نمودن ابزار، وسایل و امکانات موردنیاز در جهت انجام موضوع قرارداد که در اینجا بهینه‌سازی سایت است، بر عهده شخص سئوکار خواهد بود. از طرفی با توجه به پروژه محور بودن این نوع از قرارداد الزامی به مشخص نمودن ساعات کاری خاص وجود ندارد ضمن اینکه برای تعیین مبلغ قرارداد نیز استانداردها و حداقل‌های خاصی وجود نخواهد داشت و تنها توافق طرفین بر مقدار موردنظر کافی خواهد بود.

شرط محرمانگی در قرارداد بهینه‌سازی و سئو سایت

 

با توجه به نوع فعالیت و میزان دسترسی شخص سئوکار به اطلاعات، اسناد و مدارک شخص کارفرما درج شرط محرمانگی یکی از موارد ضروری در این نوع قرارداد به نظر می‌رسد. شخص سئوکار با توجه به شغل و نوع پروژه‌ای که در دست دارد ممکن است به‌صورت مستقیم یا غیرمستقیم و همچنین به‌صورت آگاهانه یا غیرآگاهانه به اطلاعاتی دست یابد که این اطلاعات علاوه بر ارزش تجاری و رقابتی دارای وصف محرمانه باشند که درنتیجه عدم افشای آنها نزد اشخاص ثالث از وظایف شخص مجری پروژه یا همان سئوکار خواهد بود. اما محدوده این شرط به همین‌جا محدود نمی‌شود و باید توجه داشت که هر نوع اطلاعات و داده‌ها اعم از اطلاعات فنی و تکنیکی و یا غیر فنی که شخص به آنها دسترسی پیدا می‌کند باید توسط شخص سئوکار محرمانه تلقی شود و درنتیجه حق افشای آنها را نخواهد داشت، زیرا در غیر این صورت برای شخص سئوکار دارای مسئولیت قانونی، حقوقی و قراردادی خواهد بود.

فورس ماژور در قرارداد بهینه‌سازی و سئو سایت

 

فورس ماژور یا قوه قهریه به هر نوع واقعه یا حادثه خارج از اراده اشخاص تلقی می‌شود که برای آنها غیرقابل پیش‌بینی بوده ازجمله سیل زلزله جنگ و حوادثی از این قبیل. درنتیجه این حوادث گاهی ممکن است امکان پیشبرد موضوع قرارداد برای مدت موقتی غیرممکن گردد که درنتیجه این بند در قرارداد طرفین می‌توانند توافق کنند تا پس از رفع آن فورس ماژور پیش‌آمده قرارداد به حالت سابق خود بازگردد اما گاهی نیز ممکن است که این قوه قهریه به‌طورکلی انجام موضوع قرارداد را غیرممکن کند که درنتیجه طرفین در طی قرارداد توافق می‌کنند تا امکان فسخ قرارداد را درنتیجه این اتفاق داشته باشند.

 قرارداد بهینه‌سازی و سئو سایت در لامینگو!

 

قرارداد بهینه‌سازی و سئو سایت یکی از انواع قراردادهایی است که در عین پرکاربرد بودن، ظرافت‌ها و پیچیدگی‌های خاص خود را دارد که درنتیجه نیازمند تنظیم توسط افراد متخصص در این زمینه را دارد. از طرفی علاوه بر ظرافت‌های خاص حقوقی با توجه به فنی و تخصصی بودن این نوع از قراردادها تنظیم این قرارداد باید توسط شخص یا اشخاص متخصصی صورت بگیرد که به‌تمامی این نکات و مسائل خاص در کنار نیازهای قراردادی و قانونی طرفین آن توجه ویژه‌ای داشته باشد.

در قرارداد پیش رو که توسط تیم مجرب و متخصص حقوقی لامینگو تنظیم گردیده است ضمن در نظر گرفتن تمامی این نکات سعی بر آن بوده تا قراردادی تنظیم گردد که ازهرجهت برای طرفین قرارداد اطمینان‌بخش بوده به‌نحوی‌که کمترین میزان اختلاف در آینده را برای اشخاص به همراه داشته باشد. امیدواریم با استفاده از این قرارداد تجربه رابطه همکاری موفقی برای شما رقم بخورد. در صورت وجود هرگونه پرسش و یا ابهام حقوقی می‌توانید با مشاوران و متخصصان حقوقی ما در ارتباط باشید.

پرسش های متداول

پرسش و پاسخ
پرسش خود را مطرح نمایید
پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.