تومان 60,000

قرارداد اجاره صندلی سالن زیبایی

قرارداد اجاره صندلی سالن زیبایی

اعتماد شما ارزشمند است

قرارداد اجاره صندلی سالن زیبایی، قراردادی جدید اما پر خواهان!

 

امروزه با توجه به شرایط جامعه و نیاز و قصد خاصی که هر فرد دارد، قرارداد اجاره صندلی سالن زیبایی به یکی از قراردادهای پر خواهان تبدیل شده است. به دلایل مختلفی ممکن است افراد دست به تنظیم چنین قراردادی بزنند. از طرفی ممکن است شخصی توانایی راه‌اندازی یک سالن زیبایی را به‌صورت مستقل نداشته باشد و از طرف دیگر ممکن است شخص مالک سالن زیبایی صندلی اضافه و به‌عبارت‌دیگر ظرفیت و امکان اجاره صندلی سالن خود به دیگران را داشته باشد. درنتیجه چنین شرایطی افراد اقدام به تنظیم یک قرارداد اجاره صندلی سالن زیبایی می‌کنند.

نکات حقوقی لازم در تنظیم قرارداد اجاره سالن زیبایی

 

هنگام تنظیم یک قرارداد اجاره حرفه‌ای شخص متخصص حقوقی و به‌اصطلاح قرارداد نویس باید به نکات و موارد حقوقی خاصی توجه ویژه‌ای داشته باشد که شامل موارد زیر است:

1)  طرفین قرارداد، پیش از هر چیز باید مشخصات دقیق طرفین قرارداد یا به‌عبارت‌دیگر موجر که همان مالک سالن زیبایی است و مستاجر قید گردد.

2)  مورد اجاره، یکی از مهم‌ترین بندهای هر قرارداد اجاره‌ای تبیین و ذکر دقیق مشخصات مورد اجاره است که باید برای طرفین به نحو روشنی مشخص گردد.

3)  مدت اجاره از مواردی است که ذکر آن در قرارداد اجاره امری ضروری است و همچنین قید این نکته که آیا با توافق طرفین این مدت قابل تمدید است یا خیر.

4)  مبلغ اجاره و نحوه پرداخت آن. یکی از نکات اساسی که باید در قرارداد تعیین گردد بیان مبلغ اجاره‌بهایی است که باید شخص مستأجر بپردازد از طرفی نحوه این پرداخت نیز باید به موردتوافق طرفین واقع شود که ممکن است به‌صورت رهن کامل، ترکیبی از رهن و اجاره یا تنها به‌صورت اجاره باشد.

5)  حقوق و تکالیف موجر و مستأجر. در هر قرارداد اجاره نیز مانند هر قرارداد دیگری طرفین قرارداد نسبت به یکدیگر تکالیف و وظایفی دارند و از طرفی حقوقی نیز به آنها اختصاص داده می‌شود. بیان روشن این موارد علاوه بر سهولت پیشبرد آنها می‌تواند از اختلافات و دعاوی احتمالی آتی نیز جلوگیری بکند.

6)   فسخ قرارداد، هر یک از طرفین قرارداد ممکن است در انجام وظایف خود از جمله پرداخت اجاره‌بها و مواردی از این قبیل کوتاهی و یا بی‌مبالاتی‌هایی داشته باشند که در نتیجه با توافق طرفین یا مطابق قانون حقی تحت عنوان حق فسخ باقیمانده مدت قرارداد برای یکی از طرفین یا هردوی آنها ایجاد خواهد شد.

7)    مرجع حل اختلاف. باید توجه داشت که احتمال بروز اختلافاتی در تفسیر یا اجرای مفاد هر قراردادی ولو قراردادی که به‌صورت کاملاً حرفه‌ای و تخصصی تنظیم گردیده است وجود دارد درنتیجه باید مرجعی جهت حل اختلافات طرفین در قرارداد قید گردد.

8)  نحوه جبران خسارت یکی از نکات کلیدی است که باید در قرارداد اجاره صندلی سالن زیبایی درج گردد تا طرفین ضمانت اجرای سرپیچی از وظایف و تکالیف خود را بدانند.

9)  فورس ماژور یا قوه قهریه ازجمله حوادثی مانند سیل، زلزله، جنگ و امثالهم است که ممکن است در هر کش. ری و برای هر فردی رخ بدهد درنتیجه سؤالی که در چنین مواقعی مطرح می‌شود این است که تکلیف قراردادهایی که در این زمان‌ها امکان انجام و اجرای مفاد آنها وجود ندارد چه می‌شود؟ درنتیجه این نکته نیز از مواردی است که درج و پیش‌بینی آن در قرارداد امری واجب به نظر می‌رسد.

قرارداد اجاره صندلی سالن زیبایی اینبار در لامینگو

 

قرارداد اجاره صندلی سالن زیبایی لامینگو که توسط مشاوران حقوقی متخصص لامینگو تنظیم گردیده است یک قرارداد کاملاً استاندارد و حرفه‌ای در جهت رفع نیازهای قراردادی متقاضیان آن است. امیدواریم این نسخه از قرارداد اجاره منجر به شکل‌گیری تجربه خوشایندی برای شما بشود.

پرسش های متداول

پرسش و پاسخ
پرسش خود را مطرح نمایید
پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.