قرارداد استخدام موقت عکاس صنعتی

45,000 تومان
قرارداد استخدام موقت عکاس صنعتی

قرارداد استخدام موقت عکاس صنعتی و تبلیغاتی، ضامن توسعه و موفقیت یک کسب‌وکار

 

عکاسی صنعتی چیست؟

 

کاربرد عکاسی تنها محدود به عکاسی از مجالس و مهمانی‌ها و همچنین اشخاص نیست بلکه یکی از کاربردهای اصلی آن در جهت استفاده در تبلیغات و به‌عبارت‌دیگر عکاسی از محصولات و کاربرد صنعتی آن است. عکاسی صنعتی خود به چند شاخه دیگر تقسیم می‌شود که شامل عکاسی خطوط تولید، عکاسی صنایع و مواد غذایی، عکاسی صنعتی از زیورآلات، عکاسی معماری و دکوراسیون داخلی، عکاسی پوشاک، عکاسی از محصولات آرایشی و بهداشتی و مواردی از این قبیل است.

تاثیر عکاسی صنعتی در توسعه و موفقیت یک کسب‌وکار

 

تبلیغات جزئی از بازاریابی یک مجموعه و بازاریابی یکی از کلیدی‌ترین بخش‌های هر کسب‌وکاری است. تبلیغات حرفه‌ای و اصولی می‌تواند تا حد زیادی ضامن موفقیت و پیشرفت یک کسب‌وکار باشد. از طرفی منجر به رونق کسب‌وکارهای نوپا و از طرف دیگر باعث تداوم محبوبیت و به‌روز شدن کسب‌وکارهای قدیمی خواهد شد. یکی از مهم‌ترین راه‌های داشتن تبلیغات حرفه‌ای استفاده از عکاس یا حتی عکاسان صنعتی است. یک عکاس صنعتی حرفه‌ای و کار بلد می‌تواند با عکس‌برداری اصولی از محصولات یا خط تولید یک کسب‌وکار اصلی‌ترین پل ارتباطی بین آن مجموعه و مشتریان باشد. درنتیجه تنظیم قراردادی تحت عنوان قرارداد استخدام موقت عکاس صنعتی گامی قانونی برای موفقیت یک کسب‌وکار و فعالیت خواهد بود.

عکاس در قرارداد استخدام موقت عکاس صنعتی چه وظایف و تعهداتی خواهد داشت؟

 

با توجه به استخدامی بودن این قرارداد، عکاس به عنوان شخص کارپذیر و طرف دیگر به عنوان کارفرما شناخته می‌شود که در نتیجه هر دو وظایفی نسبت به یکدیگر مطابق قرارداد خواهند داشت. از وظایف عکاس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد، که شامل: حضور منظم و به موقع در محل کار خود، رعایت اصول و موازین اخلاقی در کنار حفظ آراستگی در محل‌کار، رعایت اصول رازداری و محرمانگی نسبت به اطلاعات و داده‌های کسب‌شدده است از طرفی عکاس موظف به بهینه‌سازی عکس‌های تبلیغاتی متناسب با درخواست و نیاز هر مشتری است، در آخر نیز از اصلی‌ترین وظایف یک عکاس صنعتی استفاده از خلاقیت و نوآوری هنگام گرفتن عکس‌ها خواهد بود.

محرمانگی، شرطی حیاتی در قرارداد استخدام موقت عکاس صنعتی

 

با توجه به نوع فعالیت و حرفه یک عکاس اطلاعات و داده‌هایی در اختیار شخص قرار می‌گیرد که ممکن است برای کارفرما و مشتریان دارای ارزش تجاری و درنتیجه جنبه رقابتی داشته باشد. در همین راستا عکاس صنعتی موظف است کلیه اطلاعات اعم از فنی و غیر فنی که در طول مدت قرارداد کسب کرده است را محرمانه تلقی کرده و در صورت افشای آنها نزد رقیب یا اشخاص ثالث مسئول جبران هرگونه خسارت وارده خواهد بود. درنتیجه محرمانگی نیز از شروط اساسی است که باید در یک قرارداد استاندارد استخدام عکاس صنعتی قید گردد.

مرجع حل اختلاف بین عکاس صنعتی و کارفرما کجا خواهد بود؟

 

با توجه به اینکه این قرارداد یکی از انواع قراردادهای تحت حمایت قانون کار است درنتیجه در صورت بروز هرگونه اختلاف در اجرا یا تفسیر مفاد قرارداد نیز مرجع حل اختلاف در این قانون تعیین‌شده است. کلیه اختلافاتی که ممکن است در آینده میان شخص عکاس و کارفرما شکل بگیرد اگر از طریق مذاکره و سازش مستقیم در شورای اسلامی کار یا انجمن‌های صنفی مربوط حل نگردید، می‌باید از طریق هیئت های تشخیص و حل اختلاف به همان ترتیبی که در ماده ۱۵۸ قانون کار مشخص گردیده، پیگیری شود.

قرارداد استخدام موقت عکاس صنعتی لامینگو

 

در قرارداد پیش ‌رو که توسط تیم حقوقی لامینگو به نحو کاملاً تخصصی و متناسب با نیاز هریک از طرفین تنظیم گردیده است متقاضیان می‌توانند تجربه رابطه‌ای موفق و قانونی را در این راستا داشته باشند. همچنین در صورت نیاز به هرگونه مشاوره در مسائل حقوقی می‌توانید از مشاوران حقوقی ما در لامینگو کمک بگیرید.

پرسش های متداول

پرسش و پاسخ
پرسش خود را مطرح نمایید
پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.