قرارداد استخدام موقت عکاس

45,000 تومان
قرارداد استخدام موقت عکاس

 مهم‌ترین نکات حقوقی قرارداد استخدام موقت عکاس

 

این روزها شغل عکاسی دارای رواج بسیاری در میان مردم و جوامع به‌طورکلی بوده است. وجود و افزایش آتلیه‌ها و عکاس‌های اختصاصی نیز شاهدی بر این قضیه است. باید توجه داشت که حرفه عکاسی نیز مانند هر حرفه دیگری می‌تواند در قالب یک رابطه استخدامی بروز پیدا کند و درنتیجه برای شکل قانونی گرفتن چنین رابطه همکاری تنظیم یک قرارداد استخدام موقت عکاس امری ضروری به نظر می‌رسد.

چرا قرارداد استخدام موقت عکاس؟

 

با دقت در قانون کار مصوب سال ۱۳۶۹ درمی‌یابیم که روابط استخدامی بسته به نوع فعالیت، اهداف و شرایط خاص هر یک از طرفین قراردادهای استخدامی خاص خود را نیز دارند که این قراردادها دارای عناصر و ویژگی‌های مختص به خود هستند. انواع قراردادهای استخدامی شامل قرارداد استخدام دائم، در مقابل آن قرارداد استخدام موقت، از طرفی قرارداد استخدام باکار معین و همچنین انواع قراردادهای استخدامی آموزشی و آزمایشی است.

در رابطه با حرفه عکاس گاهی ممکن است بنا به شرایط خاص فعالیت شخص عکاس و اهداف کارفرمای او، طرفین برای رابطه همکاری خود مدت و بازه‌ی زمانی خاصی را در نظر بگیرند و همچنین نیاز به حضور عکاسی در مدت و ساعات مشخصی باشد. در چنین موقعیتی بهترین قالب قراردادی، قرارداد استخدام موقت خواهد بود که در مقابل قرارداد استخدام دائم قرار می‌گیرد و دارای مدت توافق شده و مشخصی برای طول دوره همکاری خواهد بود و از طرفی از تمام مزایای قانون کار نیز بهره‌مند خواهد شد.

چه نکاتی باید در قرارداد استخدام موقت عکاس قید گردد؟

 

1-     مشخصات کامل طرفین قرارداد از موارد اساسی است که باید در هر قراردادی مورد توجه قرار گیرد.

2-     موضوع قرارداد و شرح حرفه و فعالیت‌ شخص عکاس

3-     مدت و بازه‌ی زمانی قرارداد باید مورد توافق هر دو طرف قرار گرفته و در قرارداد مشخص بشود.

4-     ساعات کار، تعطیلات و مرخصی‌های عکاس می‌باید مطابق با رعایت استانداردها و شرایط حداکثری مقرر در قانون کار در قرارداد درج بشود.

5-     مبلغ قرارداد یا به‌عبارت‌دیگر حقوق و مزایای عکاس نیز باید ضمن رعایت شرایط حداقلی مطابق با قانون کار تبیین گردد.

6-     محل انجام کار عکاس در جهت انجام وظایف و تعهدات باید مشخص بشود.

7-     وظایف و تعهدات طرفین نسبت به یکدیگر از اساسی‌ترین بخش‌های هر قرارداد است که باید به‌صورت روشنی برای هر یک از طرفین تبیین گردد.

8-     محرمانگی از شروط اساسی است که ممکن است در هر قراردادی درج گردد، با توجه به حرفه عکاس و دسترسی او به داده‌ها و عکس‌های اشخاص و برای حفظ محرمانگی و حریم شخصی افراد درنتیجه قید چنین شرطی نیز در قرارداد استخدام موقت عکاس ضروری به نظر می‌رسد.

9-     تضمینات از موارد رایجی است که امروزه از طرف قرارداد در جهت حسن اجرای تعهدات و موضوع قرارداد گرفته می‌شود که با به‌پایان رسیدن و انجام این موضوع به شخص عکاس بازگردانده خواهد شد.

10-  فرس‌ماژور یا قوه قهریه از مواردی است که ممکن است در طول مدت هر قراردادی رخ بدهد درنتیجه پیش‌بینی شرایط خاصی برای این دوران نیز ریسک و خطرات ناشی ز عواقب آن را کاهش خواهد داد و به نحوی موجب آسودگی خاطر طرفین خواهد شد.

11- مرجع حل اختلاف که در قانون کار نیز مشخص شده است باید همراه با شیوه حل‌وفصل اختلافات در قرارداد استخدام موقت عکاس به نحو روشنی تعیین گردد.

قرارداد استخدام موقت عکاس لامینگو

 

تیم حقوقی لامینگو، قرارداد استخدام موقت عکاس را به‌صورت کاملاً حرفه‌ای و مطابق با شرایط و استانداردهای حقوقی و قانونی برای متقاضیان استخدام عکاس به‌صورت استخدام موقت فراهم کرده است. امیدواریم با استفاده از این قرارداد و با بهره‌مندی از راهنمایی مشاوران حقوقی ما در لامینگو همکاری خوشایندی برای شما رقم بخورد.

پرسش های متداول

پرسش و پاسخ
پرسش خود را مطرح نمایید
پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.