قرارداد اجاره

45,000 تومان

قرارداد اجاره به تبیین روابط فی‌مابین موجر و مستأجر می‌پردازد. موضوع مورد اجاره یا به تعبیری مال‌الاجاره می‌تواند ملک مسکونی یا اداری و تجاری یا همان مغازه و هم‌چنین اتومبیل باشد. البته هر نوع منفعتی را می‌توان تملیک کرد یا در واقع اجاره داد اما ما در این قرارداد تنها به این موارد که پرکاربردترین مسائل قرارداد اجاره هستند می‌پردازیم.

در قرارداد اجاره لازم است مشخصات دقیق مال مورد اجاره و هم‌چنین نوع استفاده مستأجر از آن معلوم گردد. شرایط این مال در زمان تحویل به مستأجر که تاریخ بسیار مهمی در این قرارداد است و همچنین در زمانی که قرارداد خاتمه می‌یابد بررسی و مشخص گردد.

حدود تعهدات و حقوقی که موجر و مستأجر دارا خواهند بود در قسمت تعهدات قرارداد ذکر شود و ضمانت اجرای تخطی از آن‌ها درج گردد.

در مورد پرداخت بهای مال مورد اجاره و نحوه پرداخت آن، پرداخت هزینه‌های کلی و جزئی لازم جهت استفاده از مورد اجاره و سایر توافقات مالی، لازم است به دقت به سوالات مربوط به آن‌ها پاسخ دهید و در قسمت ثبت اطلاعات تکمیلی قرارداد جزئیات لازم را ذکر نمایید.

در پایان چنان‌چه در روند پرسش، پاسخ و دریافت فایل قرارداد و حتی بعد از آن به مشاوره متخصصان حقوقی ما نیاز داشتید حتماً با لامینگو تماس بگیرید.

پرسش های متداول

پرسش خود را مطرح نمایید
پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.