قرارداد استخدام بازاریاب بیمه

45,000 تومان
قرارداد استخدام بازاریاب بیمه

قرارداد استخدام بازاریاب بیمه، گامی قانونی برای داشتن بازاریابان بیمه حرفه‌ای!

 

اهمیت استخدام بازاریاب بیمه برای کسب‌وکار شرکت‌های بیمه

 

این روزها با توجه به تغییر سبک زندگی و جوامع نیاز به بیمه از نیازهای اساسی هر فردی به‌حساب می‌آید. بیمه به‌منظور کاهش ریسک و خطرات احتمالی در زندگی است که درنتیجه آن برای فرد آرامش خاطر نسبی در رابطه با موضوع بیمه ایجاد خواهد شد.  اما در رابطه با شرکت‌ها و مراکز ارائه دهنده بیمه، از کلیدی‌ترین بخش‌ها در کسب‌وکار یک شرکت بیمه بخش فروش آن و در معنای دقیق‌تر بحث تبلیغ و بازاریابی در جهت فروش آن است. با توجه به اینکه امروزه بحث بیمه در زمینه‌های مختلف زندگی از بیمه حوادث گرفته تا بیمه عمر واردشده است درنتیجه انتخاب بیمه و خدمات شرکت‌های بیمه که متناسب با شرایط و نیازهای خاص هر فرد باشد، امری بسیار مهم و اساسی است. اما سؤالی که به ذهن متبادر می‌شود این است که با توجه به اهمیت فراوان استفاده از انواع بیمه‌نامه ها شناخت و چگونگی انطباق بیمه مناسب با شرایط و نیاز شخص از چه طریق امکان‌پذیر خواهد بود؟ امروزه بیمه‌ها بسیار تخصصی‌تر و دارای دسته‌بندی های خاص و جزئی‌تری شده‌اند، که درنتیجه این امر انتخاب بیمه‌نامه مناسب امری تخصصی محسوب می‌شود و شخص متقاضی نیازمند راهنمایی‌های حرفه‌ای و تخصصی خواهد بود. بازاریاب بیمه، شخصی است که وظیفه انجام این فعالیت‌ها را بر عهده دارد، به‌عبارت‌دیگر یک بازاریاب بیمه وظیفه تبلیغ بیمه‌نامه های ارائه شده توسط شرکت بیمه به نحو روشن و صادقانه را دارد و همچنین وظیفه راهنمایی اشخاص متقاضی بیمه، علاوه بر روشن ساختن آنها در رابطه با حدود حقوق و تکالیفی که نسبت به بیمه‌گر خواهند داشت را دارد.

لزوم تنظیم قرارداد استخدام بازاریاب بیمه

 

همان‌طور که ملاحظه شد شغل بازاریابی بیمه، حرفه‌ای با ظرافت‌ها و حساسیت خاص خود است. با توجه به ماهیت و اهمیت رابطه‌ای که بین شخص کارفرما و بازاریاب بیمه شکل می‌گیرد این رابطه را می‌توان یکی از انواع روابط استخدامی دانست، و درنتیجه برای وجهه قانونی بخشیدن به آن ضرورت تنظیم یک قرارداد استخدام بازاریاب بیمه امری ضروری به نظر می‌رسد. قرارداد استخدام بازاریاب بیمه مطابق با قانون کار و با توجه به تعیین بازه‌ی زمانی مشخص برای همکاری طرفین جزء قراردادهای استخدام موقت محسوب می‌شود. درنهایت تنظیم یک قرارداد استخدام بازاریاب بیمه هم برای شخص کارفرما به جهت گرفتن تضمین‌ لازم از شخص بازاریاب و وجود شروطی همچون حفظ محرمانگی و همچنین برای شخص بازاریاب با توجه به رعایت موارد قانونی امری اطمینان بخش خواهد بود، که نهایتاً منجر به افزایش کیفیت رابطه همکاری طرفین خواهد شد.

وظایف بازاریاب بیمه مطابق با قرارداد استخدام بازاریاب بیمه چیست؟

 

در یک قرارداد استخدام بازاریاب بیمه حرفه‌ای که توسط یک شخص یا گروه متخصص در امور حقوقی تنظیم می‌گردد وظایف شخص بازاریاب باید به نحو کاملاً دقیق و با جزئیات تبیین گردد. ازجمله وظایف و تعهدات اصلی یک بازاریاب بیمه شامل معرفی انواع مختلف بیمه نامه‌ها ضمن راهنمایی متقاضیان در انتخاب مناسب‌ترین نوع آن، همچنین وظیفه ارائه توضیحات کامل و کافی در خصوص هرکدام از انواع بیمه نامه‌ها را دارد و از طرفی می‌باید به‌تمامی پرسش‌های احتمالی شخص متقاضی یا همان بیمه‌گذار پاسخ بدهد. در مرحله تکمیل فرم‌ها و مدارک لازم برای بیمه متقاضی، بازاریاب موظف است در تکمیل فرم‌های لازم همکاری تمام و کمالی با شخص داشته باشد تا ابهامی برای شخص بیمه‌گذار در این خصوص باقی نماند. از مهم‌ترین وظایف بازاریاب بیمه که حتماً باید در قرارداد استخدام بازاریاب قید شود، این مسئله است که شخص بازاریاب بیمه، شخصاً حق دریافت وجهی از بابت حق بیمه را از شخص بیمه‌گذار ندارد بلکه واریز وجه تنها باید مطابق با ضوابط مشخص‌شده از جانب کارفرما صورت گیرد.

شرط محرمانگی، شرطی اساسی در قرارداد استخدام بازاریاب بیمه

 

ماهیت حرفه بازاریابی بیمه، دسترسی بازاریاب به اطلاعات و مدارکی را اقتضا می‌کند که می‌تواند ازلحاظ کسب‌وکار برای کارفرما و به‌طورکلی شرکت بیمه جنبه رقابتی و درنتیجه نقشی حیاتی در کسب‌وکار را داشته باشد. در این موارد درج موادی جداگانه تحت عنوان محرمانگی در قرارداد استخدام بازاریاب بیمه امری واجب به نظر می‌رسد که باید نسبت به آن توجهی ویژه داشت. مطابق این ماده از قرارداد بازاریاب بیمه می‌باید تمام اطلاعاتی را که در رابطه با موضوع قرارداد خود خواه به‌صورت آگاهانه و خواه به‌صورت غیرارادی به‌دست می‌آورد را محرمانه تلقی نموده و آن را برای اشخاص ثالث افشا نکند زیرا در غیر این صورت در برابر خسارت‌های وارده به کارفرما مسئول خواهد بود.

قرارداد استخدام بازاریاب بیمه لامینگو

 

در قرارداد پیش رو تمام سعی تیم حقوقی لامینگو بر آن بوده تا ضمن رعایت موارد قانونی مطابق با قانون کار، ملاحظات و شرایط خاص مرتبط با شغل بازاریابی بیمه نیز رعایت گردد، تا در صورت استفاده متقاضیان از این قرارداد تجربه‌ی همکاری اطمینان‌بخش و قانونی متناسب با نیازهای قراردادی برای طرفین رقم بخورد. شما میتانید در صورت وجود هرگونه پرسش و یا ابهامی از تجربه مشاوران حقوقی لامینگو نیز استفاده کنید.

پرسش های متداول

پرسش و پاسخ
پرسش خود را مطرح نمایید
پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.