قرارداد اعطای نمایندگی خدمات پس از فروش

40,000 تومان
قرارداد اعطای نمایندگی خدمات پس از فروش

قرارداد اعطای نمایندگی خدمات پس از فروش ، ضامن ارائه خدمات مطمئن به مشتریان!

امروزه شرکت‌هایی که به تولید محصولات مختلف اشتغال دارند، برای ارائه خدمات بهتر و همچنین پیاده‌سازی اصل مشتری‌مداری، واحدهای جداگانه‌ای با عنوان واحد خدمات پس از فروش راه‌اندازی می‌کنند. این واحدها در اصل وظیفه پاسخ‌گویی به مشتریان، بعد از خرید محصولات را خواهند داشت. قطعا سازوکاری که باید با این واحد و افراد تحت سرپرستی آن پیاده‌سازی کرد نیازمند یک قرارداد مدون و اصولی خواهد بود. در این قسمت ضمن ارائه یک نسخه استاندارد از قرارداد اعطای نمایندگی خدمات پس از فروش، به شرح اوصاف آن هم می‌پردازیم.

قرارداد اعطای نمایندگی خدمات پس از فروش یک قرارداد استخدام نیست!

زمانی‌که به عنوان یک شرکت تولیدکننده تصمیم به ایجاد واحد خدمات پس از فروش می‌گیرید شاید بزرگ‌ترین دغدغه شما نحوه تعامل با این افراد باشد. بسیاری از افراد با تصور اینکه با راه‌اندازی این واحد دچار چالش‌های قرارداد استخدام خواهند شد، نسبت به این اقدام دچار تردید می‌شوند. اما بهترین راهکار برای تعامل با افرادی که به عنوان ارائه‌دهنده خدمات پس از فروش شرکت شما فعالیت می‌کنند، قرارداد اعطای نمایندگی خدمات پس از فروش خواهد بود.

قرارداد اعطای نمایندگی خدمات پس از فروش به چه نکاتی می‌پردازد؟

در ضمن این قرارداد شما این امکان را به افراد می‌دهید که به عنوان نماینده از جانب شما و کسب‌وکارتان، به افرادی که محصولات شما را خریداری کرده‌اند، خدمت‌رسانی کنند. پس قالب این قرارداد قالب یک قرارداد نمایندگی خواهد بود.

نماینده به عنوان عضوی امین از سوی مجموعه شما اقدام به نصب و راه‌اندازی، تعمیر یا تغییر محصولات خواهد کرد. اما در این راستا قطعا سیاست‌ها و رویه‌هایی وجود دارد که باید از سوی شرکت تبیین گردد.

برای آنکه یک نفر بتواند نمایندگی خدمات پس از فروش شما را دریافت کند طبیعتاً باید از منظر فنی آموزش‌های لازم را ببیند و حداقل‌های مورد نظر را کسب کند. پس از دریافت آموزش‌های اولیه، زمان امضای قرارداد اعطای نمایندگی خدمات پس از فروش خواهد رسید. نماینده پس از امضای این قرارداد موظف خواهد بود در چارچوب مشخص شده توسط شرکت عمل کند.

در این قرارداد لازم است ضمن توضیح و شرح کامل تعهدات نماینده، آیین نامه‌ها و مصوبات داخلی شرکت هم به متن قرارداد پیوست شود. از طرفی سازوکار پرداخت حق نمایندگی در هر شرکتی با سایر شرکت‌ها متفاوت است.به همین منظور بهتر است این سازوکار پرداخت هم جزء پیوست‌های قرارداد نمایندگی قرار بگیرد.

یکی از دغدغه‌های شرکت‌ها در تنظیم و امضای قرارداد اعطای نمایندگی خدمات پس از فروش، امکان سوءاستفاده نماینده از برند و نام تجاری شرکت است. از مهم‌ترین مواردی که باید در متن این قرارداد مندرج گردد، مباحث مربوط به حقوق مالکیت فکری و برند شرکت است تا امکان هر نوع سوءبرداشت در خصوص اعطای مجوز خاص یا به طور کلی هرگونه حق مالکیتی منتفی گردد.

طبیعتا شرکت هم در قبال نماینده وظایفی دارد که باید آن‌ها را انجام دهد. کارهایی از قبیل تأمین قطعات، تسویه حساب ماهانه و امکان ارائه آموزش‌های فنی لازم از مجموعه اقداماتی است که می‌توان در این قسمت ذکر کرد.

هر شرکتی باید برای بررسی عملکرد نمایندگان خدمات پس از فروش یک سیستم پیگیری فعال داشته باشد. چنانچه هر کدام از نمایندگان عملکرد ضعیفی از خود ارائه دهند، طبیعتاً با ارائه گزارش عملکرد نماینده، توسط واحد پیگیری، قابل اقدام و اعطای حق فسخ به شرکت خواهد بود.

قرارداد اعطای نمایندگی خدمات پس از فروش ، این بار در لامینگو

در نتیجه تعاملات بسیاری که مشاوران حقوقی ما با متقاضیان قراردادهای مختلف دارند، متوجه شدیم جای خالی یک نسخه از قرارداد اعطای نمایندگی خدمات پس از فروش در بانک قراردادهای لامینگو خودنمایی می‌کند. لذا بر آن شدیم تا یک قرارداد استاندارد اعطای نمایندگی خدمات پس از فروش منطبق بر آخرین تغییرات قانونی تنظیم کنیم و در دسترس شما قرار دهیم. در این قرارداد تمام تلاش تیم حقوقی ما درنظر گرفتن نیازهای روز این جامعه از افراد بوده است تا بتوانیم یک خروجی قابل قبول ارائه دهیم. امیدواریم با استفاده از این قرارداد تعاملات خوبی برای شما رقم بخورد.

 

 

پرسش های متداول

پرسش و پاسخ
پرسش خود را مطرح نمایید
پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.