تومان 70,000
قرارداد استخدام مشاور حقوقی

قرارداد استخدام مشاور حقوقی

در هر کسب‌وکار از قدیم تا به امروز در کسب‌وکارهای نوین و استارتاپ‌ها، چالش‌های قانونی و حقوقی این فعالیت‌ها امری جدانشدنی از هر کسب‌وکاری بوده است. با توجه به بروز انواع مسائل و چالش‌های حقوقی و ماهیت تخصصی آنها برای رفع و حل آنها نیز نیاز به یک فرد حرفه‌ای و متخصص درزمینه مسائل حقوقی، امری ضروری به نظر می‌رسد. از طرفی باکمی دقت متوجه خواهیم شد که همان‌طور که رفع چالش‌های حقوقی می‌تواند کیفیت کلی یک کسب‌وکار را افزایش بدهد، حل نشدن و حتی رفع ناقص و یا نادرست این چالش‌ها می‌تواند ضرری جبران‌ناپذیر بر بنیان‌ها یک کسب‌وکار وارد سازد. درنتیجه وجود یک مشاور حقوقی در هر کسب‌وکار امری ضروری و لازم جهت ارائه راهکار و راهنمایی‌های حقوقی و قانونی، لازم است و درنتیجه تنظیم قرارداد استخدام مشاور حقوقی امری واجب و اطمینان‌بخش خواهد بود.

6
تعداد صفحات:
1399/10/14
آخرین بروزرسانی:
تومان 70,000
قیمت قرارداد:

برخی از مشتریان قرارداد‌های لامینگو

قرارداد استخدام مشاور حقوقی

قرارداد استخدام مشاور حقوقی، گامی قانونی جهت حل چالش‌های حقوقی کسب‌وکار شما!

اهمیت تنظیم قرارداد استخدام مشاور حقوقی

در هر کسب‌وکار از قدیم تا به امروز یعنی در کسب‌وکارهای نوین و استارتاپ‌ها، چالش‌های قانونی و حقوقی این فعالیت‌ها امری جدانشدنی از هر کسب‌وکاری بوده است. با توجه به بروز انواع مسائل و چالش‌های حقوقی و ماهیت تخصصی آنها برای رفع و حل آنها نیز نیاز به یک فرد حرفه‌ای و متخصص درزمینه مسائل حقوقی، امری ضروری به نظر می‌رسد. از طرفی باکمی دقت متوجه خواهیم شد که همان‌طور که رفع چالش‌های حقوقی می‌تواند کیفیت کلی یک کسب‌وکار را افزایش بدهد، حل نشدن و حتی رفع ناقص و یا نادرست این چالش‌ها می‌تواند ضرری جبران‌ناپذیر بر بنیان‌ها یک کسب‌وکار وارد سازد. درنتیجه وجود یک مشاور حقوقی در هر کسب‌وکار امری ضروری و لازم جهت ارائه راهکار و راهنمایی‌های حقوقی و قانونی، لازم است. به‌طور کلی یک متقاضی کار باانگیزه و باتجربه به دنبال موقعیت‌های کاری است که در آن امنیت شغلی وجود داشته باشد است. تنظیم یک قرارداد تخصصی از راه‌های اساسی در ایجاد امنیت شغلی برای هر دو طرف قرارداد است. در رابطه با مشاور حقوقی نیز واضح است که شخص آشنا با مسائل قانونی و حقوقی رابطه همکاری را ترجیح می‌دهد که از طریق قانونی شکل‌گرفته باشد. درنتیجه تنظیم قرارداد استخدام مشاور حقوقی امری واجب و اطمینان‌بخش خواهد بود.

قرارداد استخدام مشاور حقوقی چه نوع قراردادی است؟

نوع همکاری افراد و کسب‌وکارها با مشاوران حقوقی با توجه به نیاز طرفین و شرایط هر کسب‌وکار متفاوت است و  درنتیجه شاهد وجود انواع مختلفی از روابط همکاری و قراردادها هستیم. باید توجه داشت که اگر کارفرمایی نیاز به حضور دائمی و همیشگی یک مشاور حقوقی در مجموعه خود داشته باشد، رابطه همکاری کارفرما و مشاور حقوقی یک نوع رابطه استخدامی است. قرارداد استخدام مشاور حقوقی ازاین‌جهت که دارای بازه‌ی زمانی خاصی برای همکاری طرفین است، یک نوع قرارداد استخدام موقت به شمار می‌آید. قرارداد استخدام مشاور حقوقی که یک نوع قرارداد استخدام موقت است در برابر قرارداد استخدام دائم قرار می‌گیرد و تحت شمول قانون کار خواهد بود.

شرط محرمانگی، یک شرط واجب در قرارداد استخدام مشاور حقوقی

با توجه به ماهیت فعالیت و حرفه یک مشاور حقوقی و نوع رابطه او با کارفرما اطلاعاتی در دسترس شخص مشاور قرار می‌گیرد که می‌تواند نقشی اساسی در ادامه حیات یک کسب‌وکار داشته باشد. از طرفی این اطلاعات که خواه به‌صورت ارادی و خواه غیرارادی در اختیار مشاور حقوقی قرار می‌گیرد می‌تواند دارای جنبه رقابتی باشد و درنتیجه افشای آن، ضربه مهلکی به حوزه رقابتی آن کسب‌وکار وارد سازد. شرط محرمانگی راه‌حل قانونی در جهت رفع این خطر برای شخص کارفرما است. در قرارداد استخدام مشاور حقوقی طی یک ماده جداگانه تحت عنوان محرمانگی، تکلیفی بر عهده مشاور حقوقی قرار می‌گیرد که مطابق آن شخص حق افشای اطلاعات به دست آمده در کسب‌وکار موضوع قرارداد را ندارد و باید آنها را محرمانه تلقی کند. در صورت افشای این اطلاعات توسط شخص مشاور حقوقی و ورود خسارت به کارفرما مطابق قرارداد استخدام مشاور حقوقی، شخص مشاور در برابر کارفرما مسئول خواهد بود.

موارد لازم در یک قرارداد استخدام مشاور حقوقی

در یک قرارداد استخدام مشاور حقوقی که مطابق با قانون کار تنظیم می‌گردد، در ابتدا باید مشخصات کامل طرفین قرارداد و سپس موضوع قرارداد تبیین گردد. از طرفی محل کار شخص مشاور حقوقی نیز باید در قرارداد درج شود، ضمن اینکه ساعات کاری که شخص می‌باید در محل کار مشخص‌شده حضور یابد نیز ضمن رعایت الزامات قانون کار و با توافق طرفین باید مشخص گردد. علاوه به راین موارد تعیین دقیق حقوق شخص مشاور حقوقی تحت عنوان مبلغ قرارداد نیز امری ضروری است. نکته دیگری که در انعقاد قرارداد استخدام مشاور حقوقی قابل‌توجه است بحث محرمانگی و حسن امانت‌داری نسبت به مدارک و اطلاعات در دسترس شخص مشاور حقوقی است. در آخر نیز قسمتی از قرارداد به بحث تضمینات و مرجع حل اختلاف باید اختصاص یابد. تضمین گرفتن امری رایج در قراردادهای استخدامی جهت حسن اجرای تعهدات در برابر کارفرما است. همنیطور در رابطه با بحث مرجع حل اختلاف، قانون کار ضوابطی را برای این امر مشخص کرده است که در قرارداد استخدام مشاور حقوقی نیز باید به آن توجه داشت.

قرارداد استخدام مشاور حقوقی لامینگو

در قرارداد پیش رو تیم حقوقی لامینگو با توجه به شرایط خاص رابطه همکاری بین کارفرما و مشاور حقوقی قراردادی مطابق با قانون کار تهیه‌کرده است، که این قرارداد می‌تواند اشخاص را در ایجاد رابطه‌ی همکاری به نحو قانونی و اطمینان‌بخش یاری کند. در صورت وجود هرگونه پرسش یا ابهامی در رابطه با این قرارداد و یا سایر چالش‌های حقوقی می‌توانید از مشاوران حقوقی ما مشورت بگیرید.

در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91070885

تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.