قرارداد استخدام مربی ورزش

45,000 تومان
قرارداد استخدام مربی ورزش

قرارداد استخدام مربی ورزش، راهی قانونی برای داشتن یک باشگاه حرفه‌ای و ایمن!

چرا به یک قرارداد استخدام مربی ورزش نیاز داریم؟

امروزه با پیشرفت جوامع و افزایش آگاهی مردم نسبت به اهمیت سلامت جسمانی‌شان و رسیدن به تناسب‌اندام، رفتن به باشگاه‌های ورزشی و استفاده از تجربه و راهنمایی‌های مربیان ورزشی حرفه‌ای در این زمینه بخشی از زندگی روزمره افراد شده است. با توجه به اینکه حرفه مربی‌گری دارای ارتباط مستقیمی با وضعیت سلامتی و جسم افراد دارد، انجام آن به نحو حرفه‌ای و تخصصی امری ضروری به نظر می‌رسد. نکته‌ای که باشگاه‌ها و به‌طورکلی متقاضیان جذب مربی ورزشی به آن باید توجه ویژه‌ای داشته باشند، لزوم فراهم کردن شرایط شغلی قانونی و رضایت‌بخش برای مربیان است. اولین گام برای جذب نیروی استخدامی متخصص پیشبرد قانونی رابطه همکاری با آن‌هاست. درنتیجه یک رابطه همکاری با یک مربی ورزشی حرفه‌ای نیاز به انعقاد یک قرارداد استخدام مربی ورزش دارد، زیرا نه تنها افراد ماهر و حرفه‌ای در این زمینه به دنبال موقعیتی همراه با امنیت شغلی هستند، بلکه وجود یک قرارداد استخدام مربی ورزش تخصصی، انگیزه مربیان ورزش در جهت انجام وظایفشان را نیز افزایش خواهد داد.

چه نکاتی باید در قرارداد استخدام مربی ورزشی درج گردد؟

قرارداد استخدام مربی ورزش مانند سایر قراردادهای استخدامی مطابق با قانون کار تنظیم می‌گردد، که دارای یک‌سری مواد مشترک با سایر قراردادهای استخدامی و از طرفی دارای مواد اختصاصی و ویژه‌ی متناسب با خود موضوع قرارداد نیز هست. اولین ماده برای تنظیم یک قرارداد استخدامی مشخص کردن طرفین قرارداد با ذکر جزییات و مشخصات کامل هر دو طرف است. بعدازآن تبیین دقیق موضوع قرارداد و با توجه به اینکه قرارداد استخدام مربی ورزش دارای یک بازه مشخص زمانی برای همکاری است در زمره‌ی قراردادهای استخدام موقت است و درنتیجه مدت قرارداد باید به‌طور کاملی تبیین گردد. ساعات کار، تعطیلات و مرخصی‌ها نیز باید با توافق طرفین ضمن رعایت ضوابط قانون کار مشخص گردد. متناسب با ساعات کاری مربی ورزش و میزان فعالیت و عملکرد وی نیز مبلغ قرارداد یعنی حقوق و مزد شخص باید تعیین شود. از طرفی تعهدات و وظایف مربی ورزش و محلی که در آن باید به ایفای تعهدات خود نیز بپردازد طی مواد جداگانه‌ای باید تبیین گردد. در یک رابطه دوجانبه علاوه بر فرد کارپذیر که در اینجا مربی ورزش است شخص کارفرما نیز تکالیف و تعهداتی دارد که در قرارداد استخدام مربی ورزش باید درج گردد. نکته دیگر اینکه مطابق قانون کار در صورت بروز هر نوع اختلافی بین طرفین مرجع حل این اختلاف مشخص گردیده که در قرارداد نیز درج آن لازم به نظر می‌رسد.

تعهدات و مسئولیت‌های مربی ورزش مطابق با قرارداد استخدام مربی ورزش چیست؟

یک مربی ورزش حرفه‌ای باید متناسب با شرایط جسمانی و شرایط ویژه‌ی هرکدام از شاگردان خود برنامه‌ای خاص برای افراد جهت رسیدن به اهداف ورزشی‌شان تنظیم کند. از طرفی یک مربی ورزش وظیفه نظاره‌گری را نیز به عهده دارد. با توجه به حساسیت شغلی حرفه مربیگری مطابق قرارداد استخدام مربی ورزش باید این وظیفه بر عهده مربی ورزش قرار بگیرد که در هنگام انجام فعالیت شاگردانش حضور کامل و دائمی داشته باشد. از دیگر وظایف حیاتی یک مربی ورزش حرفه‌ای که باید در یک قرارداد استخدام مربی ورزش حتماً به آن اشاره شود، آشنایی مربی ورزش با اقدامات مرتبط با کمک‌های اولیه در حد متعارف است. درنهایت مربی ورزش باید در ساعات توافق شده با کارفرما در محل کار خود حضورداشته باشد به‌علاوه اینکه باید در رابطه با آراستگی خود شئونات متعارف را رعایت کرده و همچنین در برخورد با شاگردان و سایر مربیان نیز حسن معاشرت را در نظر بگیرد.

قرارداد استخدام مربی ورزش لامینگو

در قرارداد پیش رو تیم حقوقی لامینگو با در نظر گرفتن شرایط حساس شغل مربیگری، ضمن رعایت موارد قانونی مطابق با قانون کار دست به تنظیم قرارداد استخدام مربی ورزش حرفه‌ای و متناسب با نیازهای قراردادی طرفین زده است. در صورت وجود سؤال یا ابهامی در رابطه با مسائل قراردادی می‌توانید از مشاوران حقوقی ما در لامینگو کمک بگیرید.

پرسش های متداول

پرسش و پاسخ
پرسش خود را مطرح نمایید
پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.