قرارداد استخدام مدرس

45,000 تومان
قرارداد استخدام مدرس

قرارداد استخدام مدرس، تضمینی برای جذب مدرسان باتجربه و حرفه ای در مجموعه شما!

نکات حقوقی قرارداد استخدام مدرس

امروزه با توجه به شرایط درسی و آموزشی بهره‌گیری از آموزش مدرسان در مؤسسات و آموزشگاه‌هایی به غیر از مدارس و حتی دانشگاه‌ها امری کاملاً رایج و عادی شده است. به‌علاوه نقش مدرس در شکل‌گیری و افزایش انگیزه افراد در فراگیری علم نیز مسئله‌ای غیرقابل‌انکار است. برای جذب مدرسان حرفه‌ای و متخصص در آموزشگاه‌ها و مؤسسات، قرارداد استخدام مدرسی که با آن‌ها تنظیم می‌شود باید قراردادی حرفه‌ای و متناسب با نیازهای طرفین باشد. از طرفی باید توجه داشت که افراد حرفه‌ای عموماً به سمت مجموعه‌هایی برای استخدام جذب می‌شوند که رابطه همکاری که با آن‌ها برقرار می‌کنند در قالب یک قرارداد که مطابق قانون و بر اساس نیازهای طرفین است تنظیم شده باشد.

مزایای تنظیم قرارداد استخدام مدرس

ماهیت حرفه یک مدرس به‌خصوص مدرس دانش‌آموزان به نحوی است که دارای مسئولیت‌ها و تعهدات بسیار مهمی است. بنابراین برای ایجاد آرامش خیال کارفرما و افرادی که با مدرس در ارتباط هستند وجود یک قرارداد استخدام مدرس می‌تواند اطمینان‌بخش باشد. همچنین وجود یک قرارداد در روابط استخدامی به‌طور کلی تضمینی برای جلوگیری از باخت در دعوای احتمالی به وجود آمده در آینده نیز خواهد بود. از طرفی برای خود مدرس نیز مطابق قانون کار در یک قرارداد استخدامی مزایایی همچون حق بیمه شدن، استانداردهایی برای ساعات کاری و حقوق دریافتی نیز وجود دارد. نکته دیگری که حائز اهمیت است بحث تضمین گرفتن از مدرس در ذیل مفاد قرارداد استخدام مدرس جهت حسن اجرای تعهدات توافق شده نیز خواهد بود.

قالب قرارداد استخدام مدرس چیست؟

روابط همکاری دارای انواع مختلفی هستند که یکی از این موارد رابطه استخدامی است. روابط همکاری که در قالب رابطه استخدامی هستند نیاز به تنظیم قراردادهای استخدامی مطابق قانون کار را دارند. قراردادهای استخدامی خود نیز به انواع مختلفی ازجمله قرارداد استخدام موقت، دائم و کار معین تقسیم می‌شوند. رابطه مدرس با کارفرمای خود نیز یک رابطه استخدامی و مستلزم تنظیم یک قرارداد استخدام مدرس است. از طرفی با توجه به اینکه مدرس مطابق جدول درسی و زمانی تعیین‌شده توسط کارفرمای خود باید به‌صورت دائمی و در زمان‌های خاص توافق شده به انجام وظایف خود بپردازد به نظر می‌رسد بهترین قالب استخدامی برای تنظیم یک قرارداد استخدام مدرس قالب قرارداد استخدام موقت باشد. مطابق این قالب قراردادی کارفرما و مدرس برای رابطه همکاری خود یک دوره زمانی مشخصی را تعیین خواهند کرد که البته این مدت با توافق هردو طرف آنها قابل تمدید خواهد بود.

ذکر چه نکاتی در قرارداد استخدام مدرس الزامی است؟

در یک قرارداد استخدام مدرس پیش از هر چیز باید طرفین قرارداد به‌طور دقیق تعیین و مشخص بشوند. از طرفی با توجه به قالب قرارداد استخدام مدرس که در ذیل قرارداد استخدام موقت قرار دارد درج مدت دقیق رابطه همکاری نیز امری لازم است. برای خالی بودن قرارداد از هرگونه ابهام موضوع قرارداد نیز باید به نحو کاملاً روشنی مشخص و درج گردد. بحث دیگر مسئله توافق بر سر ساعات کاری مدرس ضمن مشخص نمودن پاداش و عیدی‌ها مطابق حداقل‌های قانونی و همچنین تعیین میزان حقوق فرد یا همان مبلغ قرارداد استخدام مدرس است. مهم‌ترین بخش هر قرارداد استخدامی نیز بحث تعیین تعهدات و تکالیف طرفین نسبت به یکدیگر است، که این تعهدات مطابق قانون کار و شرایط خاص شغلی و نیازهای طرفین مشخص و تعیین می‌گردد. در آخر قید ماده‌ای جداگانه در رابطه با تعیین مرجعی مطابق ضوابط قانون کار در صورت بروز اختلافات نیز ضروری به نظر می‌رسد.

 

قرارداد استخدام مدرس لامینگو

قرارداد پیش‌رو توسط تیم حقوقی لامینگو با در نظر گرفتن شرایط خاص شغل مدرس و نیازهای قراردادی طرفین تنظیم گردیده است. امید داریم با بهره‌گیری از این قرارداد تجربه موفقی درزمینه رابطه همکاری خود با مدرس برای شما رقم بخورد. همچنین در صورت وجود هرگونه ابهام یا سؤال مشاوران حقوقی لامینگو آماده پاسخ‌دهی به سؤالات شما خواهند بود.

 

پرسش های متداول

پرسش و پاسخ
پرسش خود را مطرح نمایید
پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.