قرارداد استخدام پرستار سالمند

45,000 تومان
قرارداد استخدام پرستار سالمند

قرارداد استخدام پرستار سالمند در منزل، راهی قانونی برای آسایش سالمندان

نکات حقوقی قرارداد استخدام پرستار سالمند در منزل

سالمندان با توجه به شرایط خاص و ویژه‌ای که دارند نیازمند مراقبت‌های خاص نیز هستند. اما از طرفی با توجه به شرایط جدید جوامع شاید انجام این کار توسط اطرافیان شخص سالمند بسیار دشوار به نظر برسد درنتیجه نیاز به یک پرستار دلسوز و حرفه‌ای برای سالمند ضروری به نظر می‌رسد. باید توجه داشت که رابطه کارفرما با پرستار سالمند درواقع یک نوع رابطه همکاری بین کارفرما و کارپذیر و به‌طور خاص‌تر یک نوع رابطه استخدامی است. این رابطه استخدامی مانند هر نوع رابطه همکاری دیگری برای رسمی شدن و چهره‌ی قانونی بخشیدن به آن نیازمند تنظیم یک قرارداد است. به‌علاوه باید توجه داشت که حرفه پرستاری و مراقبت از سالمند دارای موقعیت شغلی و ماهیتی حساس است که تنظیم حرفه‌ای آن واجب و نیازمند دقت فراوان است. ذکر این نکته نیز ضروری به نظر می‌رسد که با توجه به ماهیت شغل پرستار سالمند و لزوم حضور همیشگی شخص پرستار در کنار سالمند قالب قراردادی مناسب برای قرارداد استخدام پرستار سالمند در منزل، قالب قراردادی استخدام موقت باشد. زیرا مطابق این نوع قرارداد مدت همکاری بین کارفرما و پرستار دارای بازه زمانی توافق شده و معینی است.

در قرارداد استخدام پرستار سالمند، یک پرستار چه وظایفی بر عهده دارد؟

پرستاری از یک شخص سالمند نه تنها امری احساسی بلکه بسیار پیچیده و حساس است، بنابراین در یک قرارداد استخدام پرستار سالمند وظایف و تکالیف شخص پرستار باید با توافق طرفین یعنی کارفرما و خود پرستار سالمند و همچنین مطابق نیازها و موقعیت شخص سالمند مشخص گردد. 

یک قرارداد علاوه بر اینکه وظایف پرستار را برای هر دو طرف به نحو کاملاً روشنی تبیین می‌کند با وجهه قانونی بخشیدن به این تعهدات منجر به‌ دقت عمل بیشتر و افزایش کیفیت عملکرد پرستار نیز خواهد شد. نمونه‌ای از تکالیف و وظایف یک پرستار در قرارداد استخدام پرستار سالمند شامل حضور به‌موقع پرستار در محل کار خود که عموماً همان منزل شخص سالمند است،در نظر گرفته میشود. با توجه به ماهیت شغل پرستاری سالمند و حساسیت آن حضور به‌موقع شخص از تکالیف پرستار است، هرچند ممکن است در بسیاری از موارد ساعات کاری پرستار و موقعیت شخص سالمند به نحوی باشد که حضور دائمی شخص پرستار را طلب کند.

 از دیگر وظایف حیاتی که بر عهده یک پرستار سالمند است و باید در یک قرارداد استخدام پرستار سالمند حتما به آن توجه گردد تکلیف تنها نگذاشتن شخص سالمند توسط پرستار است. با توجه به اینکه عموما سالمندان درگیر انواع بیماری‌های خاص و ناتوانی‌هایی هستند رها نکردن آن‌ها توسط یک پرستار سالمند حرفه‌ای امری واجب و از تکالیف او است. از طرفی با توجه به اینکه اکثر افراد سالمند مجبور به مصرف یا تزریق انواع داروها هستند پرستار وظیفه دارد در رأس ساعات تعیین‌شده توسط کارفرما و مطابق دستورالعمل‌های آموزش داده‌شده به وی عمل کند. از دیگر مواردی که باید در یک قرارداد استخدام پرستار سالمند به‌عنوان وظایف پرستار درج گردد رعایت حسن معاشرت و احترام گذاشتن به شخص سالمند است.

وظایف کارفرما در برابر پرستار در یک قرارداد استخدام سالمند چیست؟

در هر قرارداد استخدامی طرفین قرارداد در برابر یکدیگر وظایفی دارند. در یک قرارداد استخدام پرستار سالمند در منزل، کارفرما نیز در برابر پرستار وظایفی به عهده دارد، ازجمله تکلیف بیمه نمودن پرستار که مطابق قانون کار امری الزامی است. به‌علاوه اگر ساعات کاری پرستار و شرایط سالمند به نحوی باشد که حضور شبانه‌روزی پرستار ضروری باشد کارفرما مطابق قرارداد استخدام پرستار سالمند موظف است مکان مناسبی را جهت اقامت پرستار در محل کار/ منزل سالمند فراهم کند.  شاید از مهم‌ترین وظایف یک کارفرمای پرستار سالمند آموزش کافی و لازم پرستار نسبت به داروهای مصرفی و بیماری‌های خاص سالمند باشد، که البته حق دریافت مبلغی در برابر  این آموزش‌ها را هم ندارد. 

قرارداد استخدام پرستار سالمند در منزل لامینگو

در قرارداد پیشرو سعی تیم حقوقی لامینگو بر آن بود که ضمن رعایت تمام نکات قانونی و حقوقی مرتبط با یک قرارداد استخدامی، نکات ویژه و متناسب با قرارداد استخدام پرستار سالمند در منزل نیز به نحو کاملا تخصصی و حرفه‌ای رعایت شود. امیدواریم با استفاده از قرارداد استخدام پرستار سالمند لامینگو  همکاری موفق و قانونی را با پرستار خود تجربه کنید. در صورت وجود هر گونه مشکلی می‌توانید از مشاوره حقوقی مشاوران ما در لامینگو بهره‌مند شوید.

پرسش های متداول

پرسش و پاسخ
پرسش خود را مطرح نمایید
پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.