قرارداد استخدام پرستار کودک در منزل

45,000 تومان
قرارداد استخدام پرستار کودک در منزل

قرارداد استخدام پرستار کودک در منزل، ضامن قانونی امنیت و آسایش شما و فرزندتان

نیاز به پرستار کودک، یک نیاز جدید اما واجب!

امروزه با پیشرفت جوامع و افزایش مخارج زندگی عمدتا در خانواده‌ها والدین مجبور به داشتن شغلی خارج از خانه هستند. مسلما داشتن یک شغل حتی به صورت پاره‌وقت به همراه خانه‌داری و نگهداری از کودک یا کودکان کاری طاقت‌فرسا و در برخی موارد حتی غیرممکن به نظر می‌رسد. وجود یک پرستار برای کمک در انجام کارهای‌خانه و نگه‌داری از کودکان امروزه امری کمک‌کننده و عادی شده است. به همین منظور در ادامه به شرح قرارداد استخدام پرستار کودک می‌پردازیم.

چرا نیاز به یک قرارداد استخدام پرستار کودک در منزل داریم؟

قبل از هرچیز باید بدانیم که رابطه والدین با پرستار کودک یک رابطه استخدامی است. بنابراین والدین، کارفرمای پرستار محسوب می‌شوند و قانون کار بر رابطه آن‌ها حکم‌فرما خواهد بود. از طرفی با وجود یک قرارداد استخدام پرستار بین طرفین وظایف و تعهدات هر دو طرف به صورت توافقی و کاملا واضح مشخص خواهد شد. و از آنجا که شغل پرستاری کودک شغلی بسیار حساس است تنظیم یک قرارداد استخدامی به این رابطه وجهه قانونی و اطمینان‌بخشی خواهد داد. یک قرارداد استخدام پرستار تخصصی باعث افزایش جدیت کار پرستار در حرفه خود و نیز تعیین دقیق تعهدات کارفرما نسبت به پرستار مطابق قانون کار خواهد بود.

قرارداد استخدام پرستار کودک چه نوع قراردادی است؟

پرستار کودک باید به صورت دائم و همیشگی در کنار کودک و در محل‌کار خود که عموما منزل کارفرما است حضور داشته باشد. به نظر می‌رسد با توجه به ماهیت شغل پرستاری قرارداد استخدام موقت بهترین نوع برای قرارداد استخدام پرستار کودک باشد. قرارداد استخدام موقت همان‌طور که از نام آن پیداست قراردادی است که دارای یک مدت مشخص و توافق شده بین طرفین برای رابطه همکاری است و به همین دلیل در مقابل قرارداد استخدام دائم قرار می‌گیرد.

مطابق قرارداد استخدام پرستار کودک، پرستار چه وظایف و تعهداتی دارد؟

باتوجه به حساسیت و شرایط خاص کاری شغل پرستاری کودک، به نظر می‌رسد که در قرارداد استخدام پرستار کودک وظایف و تکالیف پرستار باید به نحو دقیق و روشنی تبیین گردد. از جمله این تکالیف می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: ۱ـ حضور به موقع در محل‌کار مطابق ساعات‌کاری توافق شده. باید توجه داشت که با توجه به اهمیت مدیریت زمان در رابطه با شغل پرستاری شخص  پرستار موظف است که در ساعات معین مشخص شده در قرارداد در محل‌کار خود حضور پیدا کند. ۲ـ تنها نگذاشتن کودک: شاید از مهم‌ترین تکالیفی که یک پرستار نسبت به کارفرما و فرزند/ فرزندان او دارد رها نکردن آن‌ها باشد باتوجه به شرایط خاص کودکان توجه به این نکته بسیار مهم و ضروری به نظر می‌رسد و حتی در صورت نقض این تعهد توسط پرستار برای او می‌تواند موجب مسئولیت بشود. ۳ـ لزوم حسن امانت‌داری و رعایت محرمانگی: باتوجه به اینکه محل‌کار پرستار کودک عموما منزل کارفرما است باید توجه داشت که نحوه استفاده شخصی از وسایل باید به نحو روشنی در قرارداد درج بشود. از طرفی باتوجه به ماهیت شغل پرستاری قید لزوم حفظ محرمانگی نسبت به اطلاعات به‌دست آمده توسط پرستار نیز امری ضروری به‌نظر می‌رسد. ۴ـ تبیین دقیق وظایف پرستار نسبت به کودک از جمله تهیه غذا، لزوم رعایت بهداشت کودک، کمک به انجام تکالیف درسی و غیره نیز در یک قرارداد لازم است.

البته در مقابل والدین که در قرارداد استخدام پرستار کودک کارفرما هستند نیز وظایفی در مقابل پرستار دارند. از جمله بیمه نمودن پرستار مطابق قانون کار و همچنین فراهم آوردن محلی مناسبی جهت اقامت پرستار درصورتی‌که ساعات کاری وی اقتضا کند.

قرارداد استخدام پرستار کودک لامینگو

قرارداد استخدام پرستار کودک در لامینگو با بررسی دقیق نیازهای قراردادی والدین نسبت به پرستار کودک خود توسط تیم حقوقی متخصص این مجموعه تنظیم گردیده است. از طرفی در قرارداد پیش‌رو حقوق پرستار نیز مطابق قانون کار درج گردیده است. امید داریم با استفاده از قرارداد استخدام پرستار کودک لامینگو از طریق قانونی امنیت و آسایش برای شما و کودکانتان فراهم بشود. در صورت وجود هر گونه مشکلی می‌توانید از مشاوره حقوقی مشاوران ما در لامینگو بهره‌مند شوید.

 

پرسش های متداول

پرسش و پاسخ
پرسش خود را مطرح نمایید
پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.