تومان 70,000
قرارداد استخدام پرسنل رستوران

قرارداد استخدام پرسنل رستوران

واضح است که برای داشتن یک رستوران موفق وجود پرسنل خدماتی با‌ انگیزه و حرفه‌ای امری ضروری است. یکی از راه‌های جذب افراد حرفه‌ای و ایجاد انگیزه در آن‌ها انعقاد قرارداد استخدام پرسنل رستوران با آن‌ها است.در هر رابطه همکاری بین دو طرف، وجود یک قرارداد از جهت وجهه قانونی بخشیدن به آن رابطه، منجر به افزایش انگیزه در طرفین خواهد شد. از طرفی افراد جویای کار عمدتا درجستجوی شغلی هستند که در آن، رابطه همکاری با انعقاد یک قرارداد همراه باشد، زیرا در این‌صورت پرسنل رستوران با آگاهی کامل از حقوق خویش وارد همکاری می‌شوند.به علاوه وجود یک قرارداد حرفه‌ای استخدام پرسنل رستوران برای شخص کارفرما نیز اطمینان‌بخش خواهد بود.

6
تعداد صفحات:
1399/10/22
آخرین بروزرسانی:
تومان 70,000
قیمت قرارداد:

برخی از مشتریان قرارداد‌های لامینگو

قرارداد استخدام پرسنل رستوران

انعقاد قرارداد استخدام پرسنل رستوران ، شرط داشتن یک رستوران موفق!

چرا باید قرارداد استخدام پرسنل منعقد شود؟

واضح است که برای داشتن یک رستوران موفق وجود پرسنل خدماتی با‌ انگیزه و حرفه‌ای امری ضروری است. یکی از راه‌های جذب افراد حرفه‌ای و ایجاد انگیزه در آن‌ها انعقاد قرارداد استخدام پرسنل رستوران با آن‌ها  است.در هر رابطه همکاری بین دو طرف، وجود یک قرارداد از جهت وجهه قانونی بخشیدن به آن رابطه، منجر به افزایش انگیزه در طرفین خواهد شد. از طرفی افراد جویای کار عمدتا درجستجوی شغلی هستند که در آن، رابطه همکاری با انعقاد یک قرارداد همراه باشد، زیرا در این‌صورت پرسنل رستوران با آگاهی کامل از حقوق خویش وارد همکاری می‌شوند.به علاوه وجود یک قرارداد حرفه‌ای استخدام پرسنل رستوران برای شخص کارفرما نیز اطمینان‌بخش خواهد بود.

قالب قراردادی، قرارداد استخدام پرسنل چیست؟

قراردادهای استخدام انواع مختلفی دارند که شامل قرارداد استخدام دائم، استخدام موقت و استخدام کار معین است. امروزه با توجه به شرایط اقتصادی جامعه قرارداد استخدام دائم کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد و بنابراین پرمخاطب‌ترین قرارداد، قرارداد استخدام موقت است. با‌ توجه به لزوم حضور دائم و همیشگی پرسنل خدماتی رستوران در ساعات مشخص کاری، به‌نظر می‌رسد بهتر است از قالب قراردادی استخدام موقت برای قرارداد استخدام پرسنل رستوران استفاده کرد. بنابراین قرارداد استخدام پرسنل رستوران دارای تاریخ دقیقی برای شروع و پایان یک همکاری است.

مواردی که باید در یک قرارداد استخدام پرسنل رستوران قید شود:

در هر قرارداد استخدامی باید در درجه اول طرفین قرارداد یعنی کارفرما و شخص پرسنل رستوران تعیین و مشخص گردند. از طرفی موضوع قرارداد نیز که در قرارداد استخدام پرسنل رستوران، ایفای تعهدات توسط پرسنل در محل کار خود یعنی رستوران است نیز باید درج گردد. باتوجه به موقتی بودن این قرارداد مدت قرارداد یعنی تاریخ دقیق شروع و پایان زمان قرارداد باید به صورت کاملا واضح تبیین شود. همچنین طرفین باید طی قرارداد بر سر ساعات کاری و میزان حقوق دریافتی نیز که باید با توجه به شرایط مطابق با قانون کار باشد، به توافق برسند. در هر توافقی اصلی‌ترین هدف انجام تکالیف و تعهدات طرفین در مقابل یک‌دیگر است، این تعهدات ممکن است از طریق الزامات مقرر شده در قانون، در قراردادها نوشته شود یا ممکن است با توافقات طرفین (که البته نباید مخالف قوانین امری باشند) در متن قرارداد مندرج گردند.

اگر در ضمن همکاری و طول مدت قرارداد استخدام پرسنل رستوران، مشکلی میان طرفین ایجاد شود، قطعا بهترین راهکار حل و فصل از طریق مذاکره فی‌مابین است. اما اگر به هر دلیلی با مذاکره مشکل برطرف نشد، الزاماً طرفین باید به هیأت تشخیص اداره کار مراجعه کنند.

در آخر لازم است در خصوص نحوه اتمام این قرارداد نکته مهمی را یادآور شویم. بر اساس مقرره قانون کار در قراردادهای استخدام موقت، هیچ یک از طرفین مجاز به فسخ قرارداد نخواهند بود. پس امکان اتمام یک‌طرفه همکاری از سوی کارفرما یا پرسنل رستوران در این قرارداد وجود ندارد.

قرارداد استخدام پرسنل رستوران لامینگو

باید توجه داشت که در هر رابطه استخدامی گرچه وجود یک قرارداد امری لازم و مفید است، اما کافی نیست. بلکه یک قرارداد باید توسط افراد متخصص و به شیوه کاملا حرفه ای تنظیم گردد. ما در لامینگو این نیاز قراردادی شما را با کمک مشاوران حقوقی خود در امر تنظیم قرارداد، برطرف کرده‌ایم. قرارداد استخدام پرسنل رستوران لامینگو توسط تیم حقوقی متخصص آن تنظیم گردیده و در اختیار شما قرار گرفته است.

در صورت وجود هرگونه پرسش یا ابهام می‌توانید سوالات خود را در قسمت زیر مطرح نمایید تا توسط مشاوران حقوقی ما پاسخ داده شوند.

در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91070885

تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.