تومان 70,000
قرارداد استخدام منشی

قرارداد استخدام منشی

تنظیم دقیق برنامه های روزانه یک مجموعه و وجود هماهنگی در امور دفتری از جمله موارد ضروری جهت تحقق اهداف سازمانی یک کسب‌وکار است بنابراین وجود یک یا چند منشی جهت انجام اموری از قبیل برنامه‌ریزی قرار ملاقات‌ها وجلسات، تدوین گزارش‌های مورد نیاز و به طورکلی همسو نمودن فعالیت‌های یک مجموعه در رابطه با اهداف آن امری ضروری به نظر می‌رسد. علاوه بر وجود مهارت‌های موردنیاز در شخص منشی،انعقاد یک قرارداد استخدام منشی استاندارد نیز می‌تواند اطمینان بخش و ضروری باشد.

6
تعداد صفحات:
1399/09/25
آخرین بروزرسانی:
تومان 70,000
قیمت قرارداد:

برخی از مشتریان قرارداد‌های لامینگو

قرارداد استخدام منشی

نکات حقوقی قرارداد استخدام منشی

تنظیم دقیق برنامه های روزانه یک مجموعه و وجود هماهنگی در امور دفتری از جمله موارد ضروری جهت تحقق اهداف سازمانی یک کسب‌وکار است  بنابراین وجود یک یا چند منشی جهت انجام اموری از قبیل برنامه‌ریزی قرار ملاقات‌ها وجلسات، تدوین گزارش‌های مورد نیاز و به طورکلی همسو نمودن فعالیت‌های یک مجموعه در رابطه با اهداف آن امری ضروری به نظر می‌رسد. علاوه بر وجود مهارت‌های موردنیاز در شخص منشی،انعقاد یک قرارداد استخدام منشی استاندارد نیز می‌تواند اطمینان بخش و ضروری باشد.

موارد ویژه در قرارداد استخدام منشی

برای داشتن یک قرارداد استاندارد استخدام منشی علاوه بر توجه به وجه قانونی قرارداد و منطبق بودن با قوانین از جمله قانون کار می‌باید به ماهیت حرفه موضوع قرارداد استخدامی نیز که در اینجا شغل منشی‌گری است توجه کافی نمود. موارد لازم به‌کاررفته در یک قرارداد استخدام منشی استاندارد شامل موارد زیر است :

طرفین و موضوع قرارداد:

در قرارداد استخدام منشی طرفین مطابق قانون اقدام به انعقاد قرارداد می‌کنند که موضوع استخدام منشی جهت ارائه خدمات نیز باید در آن تبیین شود.

مدت قرارداد:

باتوجه به موقت بودن قرارداد استخدام منشی و احتمال وجود دوره آزمایشی، مدت قرارداد نیز به طور دقیق تعیین می‌گردد.

ساعات کار، تعطیلات و مرخصی‌ها:

در هر قرارداد استخدام طرفین بر سر ساعات کار نیز با یک‌دیگر توافق می‌کنند ازطرف دیگر مشخص کردن میزان تعطیلات و مرخصی‌ها نیز مطابق قانون کار امری لازم به نظر می‌رسد.

مبلغ قرارداد، عیدی و پاداش:

طرفین قرارداد علاوه بر توافق بر سر ساعات کار دررابطه با مبلغ قرارداد نیز باید به توافق برسند. مبلغ قرارداد به همراه عیدی و پاداش منشی در جدولی در قرارداد به نحوی دقیق تبیین گردیده است. لازم به ذکر است این مبلغ در هر حال نمی‌تواند از حداقل پایه حقوق مصوب، کمتر باشد.

وظایف و تعهدات طرفین:

شاید بتوان اصلی‌ترین مواد در یک قرارداد استخدام منشی را مواد مرتبط با وظایف و تعهدات طرفین دانست. تعیین تکالیف و وظایف دقیق منشی از جمله تهیه گزارش روزانه، تنظیم و هماهنگی جلسات و اموری از این دست امری ضروری در هر قرارداد استخدام منشی است. از طرفی تعیین تکالیف و وظایف کارفرما در قبال منشی نیز باید مطابق قانون کار در قرارداد قید شود.

تضمینات:

گرفتن تضمین از منشی در قالب چک تضمینی، سفته یا ضمانت‌نامه بانکی توسط کارفرما امری رایج جهت اطمینان از حسن اجرای تعهدات است که با پایان یافتن همکاری به منشی مسترد می‌شود.

مرجع حل اختلاف:

مرجع حل اختلاف در صورت ایجاد اختلاف بین کارفرما و منشی در ماده ۱۵۷ قانون کار مشخص شده است که در یک قرارداد استخدام منشی نیز یک ماده به این موضوع اختصاص یافته خواهد یافت.

 حق سنوات یا مزایای پایان کار:

مطابق ماده ۲۴ قانون کار در صورت خاتمه قرارداد کار کارفرما مکلف است به منشی که مطابق قرارداد استخدام منشی، یک سال یا بیشتر ، به کار اشتغال داشته است برای هر سال سابقه ، بر اساس آخرین حقوق مبلغی معادل یک ماه حقوق به عنوان مزایای پایان کار به وی پرداخت نماید که این مورد نیز می‌باید در قرارداد قید شود.

فسخ قرارداد:

با توجه به اینکه قرارداد استخدام منشی یک قرارداد استخدام موقت است بنابراین در طول مدت قرارداد هیچ کدام از طرفین (کارفرما یا منشی) مجاز به فسخ یک طرفه قرارداد نیستند.

اهمیت قید محرمانگی در قرارداد استخدام منشی

باتوجه به ماهیت شغل منشی‌گری،منشی یک مجموعه به اساسی‌ترین اطلاعات آن مجموعه دسترسی دارد. از طرفی با توجه به این مسئله و موقتی بودن قرارداد استخدام منشی همواره خطر افشای اطلاعات محرمانه می‌تواند تهدیدی برای کارفرمایان باشد. به جهت رفع این نگرانی شاید بهترین راه ایجاد یک تعهد ضمن قرارداد  برای منشی جهت حفظ محرمانگی و حسن امانتداری در رابطه با این اطلاعات و عدم افشای آن‌ها باشد.

قرارداد استخدام منشی لامینگو :

قرارداد استخدام منشی لامینگو تمامی موارد ذکر شده مطابق قانون کار را در نظر گرفته است. این قرارداد که توسط متخصصان حقوقی با تجربه تنظیم شده است می‌تواند تضمین‌کننده یک تجربه همکاری موفق باشد. ضمن اینکه در صورت وجود هر گونه مشکلی می‌توانید از مشاوره حقوقی مشاوران ما در لامینگو بهره‌مند شوید.

 

در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91070885

تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.