قرارداد استخدام صندوقدار

45,000 تومان
قرارداد استخدام صندوقدار

نکات حقوقی قرارداد استخدام صندوقدار

در هر مجموعه که محصولی اعم از کالا و خدمات ارائه می‌‌شود، وجود یک یا چند فرد تحت عنوان صندوقدار جهت محاسبه قیمت‌ها، دریافت مبلغ از خریداران و به طورکلی تسهیل فرآیند خرید مشتریان ضروری به نظر می‌‌رسد. با توجه به ضرورت وجود صندوقدار در رابطه با امور مالی یک مجموعه، قراردادی نیز که جهت استخدام این فرد تحت عنوان قرارداد استخدام صندوقدار منعقد می‌‌شود حائز اهمیتی دوچندان خواهد بود. در ادامه، بیشتر به شرح اوصاف حقوقی قرارداد استخدام صندوقدار می‌‌پردازیم.

 

نوع قرارداد استخدام صندوقدار

با توجه به دسته‌بندی انواع قراردادها از جمله قرارداد دائم، موقت و قرارداد استخدام با کار معین برای بررسی نوع قرارداد استخدام صندوقدار می‌باید ابتدا به بررسی ویژگی‌های این قرارداد پرداخت.

در ابتدا باید توجه داشت که با توجه به نوع فعالیت در شغل صندوقداری، قراردادی که در این باره به کار می‌‌رود، یک قرارداد استخدامی است. قراردادهای استخدامی خود به انواع مختلفی از قراردادها شامل قرارداد دائمی، موقت و کار معین تقسیم می‌شوند؛ با توجه به خواست و نیاز طرف قرارداد، یعنی کارفرما و توافقات طرفین، نوع این قرارداد استخدامی نیز مشخص می‌‌شود. به دلیل شرایط حاکم بر حرفه صندوقداری، این شغل، ماهیتی روزانه و معین دارد و حضور مستمر صندوقدار را ایجاب می‌کند.

 

در تنظیم قرارداد استخدام صندوقدار چه مواردی باید قید شود؟

1ـ موارد عمومی قراردادهای استخدامی:

ابتدا باید توجه داشت که هر قرارداد استخدامی تحت سیطره قانون کار است. مطابق ماده ۱۰ قانون کار، به طور کلی در هر قرارداد، علاوه بر قید مشخصات طرفین قرارداد یعنی کارفرما و کارگر (در اینجا صندوقدار) باید یکسری موارد عمومی در قرارداد ذکر شود. از طرفی، قرارداد استخدام باید توضیحی در رابطه با نوع حرفه یا همان موضوع قرارداد بدهد که در قرارداد استخدام صندوقدار، همان حرفه صندوقداری و اعمال مرتبط با آن خواهد بود. به علاوه، این قرارداد باید حاوی مواردی همچون حقوق یا مزد مبنا، ساعات کار، تعطیلات و مرخصی‌ها، محل انجام کار، تاریخ انعقاد قرارداد، مدت قرارداد و مرجع حل و فصل اختلافات نیز باشد. در یک قرارداد استخدام استاندارد، اخذ تضمین از کارگر نیز ـ که در اینجا با عنوان صندوقدار در مجموعه کارفرما همکاری می‌کند، در جهت حسن اجرای تعهدات، رایج بلکه ضروری است.

2ـ موارد اختصاصی قرارداد استخدام صندوقدار:

علاوه بر موارد عمومی ذکر شده، یک قرارداد استخدام صندوقدار باید شامل مواردی که شغل صندوقداری وجود آن‌ها را اقتضا می‌کند نیز باشد. یکی از این موارد بحث حفظ حسن امانتداری یا رعایت محرمانگی توسط صندوقدار است. باتوجه به دسترسی صندوقدار به اطلاعات یک یا چند صندوق توجه به محرمانه دانستن این اطلاعات و قید آن در قرارداد حائز اهمیت است. از طرفی با توجه به ماهیت شغل صندوقداری و لزوم ارتباط با مردم و به خصوص تلاش در جهت جلب رضایت مشتری، در قرارداد باید از تاکید بر لزوم رعایت احترام و حسن معاشرت نسبت به مشتریان توسط صندوقدار نیز غافل نماند. در اکثر موارد، متقاضیان کار در قرارداد استخدام صندوقدار باید در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و مجموعه‌های بزرگ مشغول به کار شوند؛ از جملۀ آنها، صندوقدار است که باید با مهارت‌های لازم و مرتبط با حرفه خود آشنا باشد. بنابراین، بعضی از کارفرمایان دوره‌هایی را جهت آموزش و کسب مهارت برای فرد متقاضی تعیین می‌کنند. در نتیجه، قید لزوم شرکت در دوره‌های آموزشی و رعایت دستورالعمل‌های کارفرما در قرارداد استخدام صندوقدار حائز اهمیت است.

 

قرارداد استخدام صندوقدار لامینگو

تیم حقوقی لامینگو، قرارداد استخدام صندوقدار را به نحو اختصاصی تهیه نموده و در اختیار متقاضیان جذب صندوقدار قرار داده است. قرارداد استخدام صندوقدار لامینگو، با رعایت موارد قانونی و ملاحظه جنبه‌های حرفه‌ای مرتبط با صندوقداری به نحوی تخصصی تنظیم شده است. این قرارداد، به لحاظ شغلی و قانونی برای طرفین در راستای پیشبرد فعالیت خود، اطمینان خاطر لازم را ایجاد می‌کند. امیدواریم با استفاده از این قرارداد و بهره‌مندی از تجارب مشاوران حقوقی ما در لامینگو، تجربه همکاری خوشایندی برای شما رقم بخورد.

 

 

 

 

پرسش های متداول

پرسش و پاسخ
پرسش خود را مطرح نمایید
پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.