قرارداد راه اندازی سیستم شبکه

50,000 تومان
قرارداد راه اندازی سیستم شبکه

قرارداد راه‌اندازی سیستم شبکه و نکات مهم آن

امروزه اهمیت استفاده از سیستم‌های کامپیوتری بر کسی پوشیده نیست. وظایف کوچک و بزرگ درون سازمانی با هر طیف و عملکردی که باشند به وسیله کامپیوتر انجام می‌شوند.معمولا پیوستگی این وظایف نیاز دارد تا کامپیوترهای مختلف موجود در یک شرکت، به صورت یکپارچه به یکدیگر متصل باشند. این امر از طریق پیاده سازی یک سیستم شبکه جامع و متحد میسر می‌شود. راه‌اندازی سیستم شبکه در یک سازمان معمولا توسط افرادی خارج از مجموعه صورت می‌گیرد. برای تعامل با این افراد به یک قرارداد جامع و کامل نیاز داریم. در این نوشتار قصد داریم به شرح اوصاف قرارداد راه‌اندازی سیستم شبکه بپردازیم.

قرارداد راه‌اندازی سیستم شبکه به چه مسائلی می‌پردازد؟

برای راهاندازی یک سیستم شبکه یکپارچه، باید از افراد متخصص در این حوزه کمک گرفته شود. معمولا این افراد پس از راه‌اندازی سیستم شبکه با ارائه آموزش‌هایی به مسئولین کامپیوتری شرکت عملا موضوع قرارداد را به اتمام رسانده‌اند. اما در یک قرارداد راه‌اندازی سیستم شبکه چه نکاتی باید درج شود؟

قبل از هر چیز بهتر است مبنای حقوقی قرارداد راه‌اندازی سیستم شبکه را توضیح بدهیم. از آنجایی که قراردادهای راه‌اندازی سیستم شبکه به صورت پروژه‌ای انجام می‌شوند آن‌ها را باید در قالب قراردادهای پیمانکاری حساب کنیم.

بر این اساس متخصص شبکه درواقع پیمانکار شناخته می‌شود و موظف است موضوع قرارداد را با توجه به مفاد آن در مدت زمان مشخص شده، به انجام برساند.

وقتی صحبت از قرارداد پیمانکاری به میان می‌آید مشخص می‌شود که در قرارداد راه‌اندازی سیستم شبکه هیچ رابطه استخدامی میان متخصص (پیمانکار) و کارفرما (مسئول شرکت) وجود ندارد. از این امر نتیجه گرفته می‌شود که اولا قیمت قرارداد و درواقع دستمزد پیمانکار ارتباطی با حقوق مبنا و پایه نخواهد داشت، ثانیاً کارفرما وظیفه‌ای درقبال بیمه پیمانکار یا متخصص شبکه ندارد.

در یک قرارداد راه‌اندازی سیستم شبکه علاوه بر نکات فوق باید به نکات مهم دیگری هم پرداخته شود. یکی از مهمترین قسمت‌های یک قراردادی که جنبه فنی دارد قطعا پیوست فنی آن خواهد بود. در قرارداد راه‌اندازی سیستم شبکه هم طبیعتا نوع پیاده سازی سیستم و مباحث فنی که شامل موارد کمی و کیفی خواهد بود در پیوست قرارداد ذکر خواهد شد. درواقع هدف از ایجاد یک سیستم واحد تحت شبکه در هر سازمانی، یکپارچگی سیستم و تعیین سطوح دسترسی افراد مختلف درون سازمان است. تمامی اهداف فوق باید با بالاترین کیفیت و مطابق خواست کارفرما پیاده سازی شود.

تعهدات قراردادی طرفین یکی از مهم‌ترین قسمت‌های یک قرارداد راه‌اندازی سیستم شبکه را شامل میشود. طبیعتا کارفرما موظف است در صورت انجام پروژه مطابق با معیارهای مندرج در قرارداد، مبلغ قرارداد را تمام و کمال پرداخت کند. همچنین ایشان موظف است زیرساخت‌های لازم جهت انجام موضوع قرارداد را فراهم کند.

از طرفی متخصص امور شبکه موظف است موضوع قرارداد راه‌اندازی سیستم شبکه را مطابق با توافقات صورت گرفته به انجام برساند و تأیید کارفرما یا ناظر مشخص شده از سوی وی را جلب کند. همچنین پس از اتمام پروژه طبیعتا متخصص باید یک دوره مشخص به منظور عیب یابی اولیه سیستم در خدمت کارفرما و مجموعه او باشد. از طرفی ارائه آموزش‌های لازم به متخصصین کامپیوتری شرکت کارفرما باید به نحوی صورت پذیرد که آن‌ها بتوانند در نبود متخصص شبکه سیستم را بدون هیچ مشکلی راهبری کنند.

ممکن است به منظور حسن اجرای تعهدات قرارداد راه‌اندازی سیستم شبکه، از متخصص (مجری) ضمانت دریافت شود. این تضامین به منظور حسن اجرای تعهدات از ایشان اخذ می‌گردد و با اتمام موضوع قرارداد و به انجام رسیدن پروژه، به ایشان باز گردانده می‌شود.

قرارداد راه‌اندازی سیستم شبکه لامینگو

تنظیم قراردادهایی که از جنبه‌های فنی بالایی برخوردار هستند طبیعتاً نیازمند یک ارتباط موثر و مستمر، میان مشاورین حقوقی و متخصصین فنی است. در مجموعه لامینگو خوشبختانه با وجود یک ارتباط حرفه‌ای میان این عزیزان، تعامل خوبی جهت تدوین قراردادهای فنی صورت گرفته است. قراردادی که در پیش روی شما قرار گرفته یکی از این نمونه قراردادهاست.

امیدواریم با استفاده از قرارداد راه‌اندازی سیستم‌ شبکه لامینگو، تجربه همکاری خوبی برای شما رقم بخورد.

 

پرسش های متداول

پرسش و پاسخ
پرسش خود را مطرح نمایید
پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.