رایگان
شکواییه اخلال در نظم و آسایش عمومی

شکواییه اخلال در نظم و آسایش عمومی

اخلال در نظم و آسایش عمومی یکی از مواردی است که مطابق قانون مجازات اسلامی جرم انگاری شده و برای آن مجازات در نظر گرفته شده است. جرم اخلال در نظم و آسایش عمومی دارای مصادیق متعدد و متنوعی می‌باشد که از ایجاد اخلال در جشن‌ها و مراسمات مانند اخلال در نظم عمومی در چهارشنبه سوری گرفته تا قدرت نمایی با اسلحه را نیز شامل می‌شود. برای شکایت از مرتکبین هر یک از این اعمال نیازمند تهیه شکواییه اخلال در نظم و آسایش عمومی هستیم که شما می‌توانید آن را به صورت هوشمند و سفارشی از لامینگو دریافت کنید!

1401/05/10
آخرین بروزرسانی:
رایگان
قیمت قرارداد:

برخی از مشتریان قرارداد‌های لامینگو

شکواییه اخلال در نظم و آسایش عمومی

وجود امنیت و آسایش در جامعه یکی از اهداف اصلی دولت‌ها است که دارای اهمیت بسزایی در ایجاد رفاه و آرامش برای افراد یک جامعه نیز می‌گردد؛ از همین روی، در قوانین هر کشور ازجمله کشور ما نیز ایجاد اخلال در نظم عمومی و برهم زدن آسایش عمومی جرم‌انگاری شده و برای آن مجازات نیز در نظر گرفته شده است. اگر شما نیز به یک شکواییه اخلال در نظم و آیش عمومی مطمئن و اصولی نیاز دارید، می‌توانید آن را به صورت هوشمند از لامینگو دریافت کرده و با امضانو آنرا به وسیله امضا دیجیتال امضا کنید.

جرم اخلال در نظم و آسایش عمومی از منظر قانون  

قانون مرجع در رابطه با انواع جرایم کیفری قانون مجازات اسلامی است. در رابطه با تهیه شکواییه اخلال در نظم و آسایش عمومی نیز شایسته است تا از مفاد قانونی مرتبط با این جرم آگاهی داشته باشیم. مطابق ماده ۶۱۸ قانون مجازات اسلامی (تعزیرات و مجازات‌های بازدارنده) هر کس با هیاهو و جنجال یا حرکات غیر متعارف یا تعرض به افراد موجب اخلال نظم و آسایش و آرامش عمومی گردد یا مردم را از‌ کسب و کار باز دارد، به حبس از سه ماه تا یک سال و تا (۷۴) ضربه شلاق محکوم خواهد شد. همچنین چنانچه جرم مذکور در نتیجه توطئه قبلی و دسته‌ جمعی واقع شود، هر یک از مرتکبین به حداکثر‌ مجازات مقرر محکوم خواهند شد.

اثبات جرم ایجاد اخلال در نظم و آسایش عمومی

جهت پیروزی در شکایت علیه مرتکب جرم اخلال در نظم عمومی و اثبات وقوع جرم می‌توان از امارات، دلایل و مدارکی همچون شهادت شهود، گزارش نیروی انتظامی، تصاویر دوربین‌های مداربسته و تحقیقات محلی استفاده کرد.

چگونگی تهیه شکواییه اخلال در نظم و آسایش عمومی از لامینگو

شما ابتدا باید پس از ثبت نام در وب سایت لامینگو وارد قسمت بانک اسناد قضایی سایت شده و پس از ورود به دسته‌بندی شکایت و دادخواست، وارد صفحه شکواییه هوشمند اخلال در نظم و آسایش عمومی شوید؛ درنهایت برای شروع باید به سوالاتی که توسط متخصصین مجرب حقوقی ما جهت تنظیم شکواییه هوشمند تهیه گردیده است پاسخ دهید و پس از آن می‌توانید فایل ورد و پی دی اف شکواییه را متناسب با پاسخ‌هایی که ارائه کرده‌اید دانلود و استفاده کنید.

مشاوره حقوقی اخلال در نظم و آرامش عمومی

از دیگر انواع خدمات آنلاین حقوقی مجموعه لامینگو، ارائه انواع خدمات مربوط به مشاوره حقوقی آنلاین است. شما می‌توانید انواع مشاوره‌های مربوط به پرونده‌های کیفری و جرایم را از برترین وکلا و متخصصین حقوقی لامینگو به صورت تماس تصویری یا تلفنی دریافت کنید و همراه با مشورت مشاور حقوقی اقدام به تهیه شکواییه موردنظر خود نمایید.

مجازات ایجاد اخلال در نظم عمومی در چهارشنبه آخر سال

یکی از روزهای سال که در آن شاهد مصادیق فراوانی از ایجاد اخلال در نظم و آسایش عمومی هستیم، چهارشنبه سوری است. علاوه‌بر اینکه این اعمال می‌توانید از مصادیق جرم اخلال در نظم عمومی مطابق ماده ۶۱۸ قانون مجازات اسلامی باشد، مطابق ماده ۱۲ قانون مجازات قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز هر کس به طور غیرمجاز اقلام یا مواد تحت کنترل را خریداری، نگهداری یا حمل نماید و یا به توزیع یا فروش آنها اقدام کند و یا هر گونه معامله دیگری با آنها انجام دهد به مجازات تعزیری محکوم می‌شود که در رابطه با موارد محترقه مربوط به چهارشنبه آخر سال خرید و حمل مواد محترقه غیرمجاز که برای جشن‌ها و مراسم استفاده می‌شود، مستوجب جزای نقدی از پانصد هزار ریال تا ده میلیون ریال است؛ هرچند مواد محترقه‌ای که به تشخیص وزارت دفاع خطرساز نیست از شمول این ماده و تبصره آن خارج است.

مصادیق اخلال در نظم عمومی

با توجه به کلی بودن عبارت اخلال در نظم و آسایش عمومی، این جرم دارای مصادیق مختلفی است که ازجمله مطابق ماده ۶۱۹ قانون مجازات اسلامی شامل ایجاد مزاحمت برای اطفال و بانوان در اماکن عمومی است که شما می‌توانید شکواییه مربوط به آن را از لامینگو به صورت هوشمند دریافت کنید. از سوی دیگر بر اساس ماده ماده ۶۱۷ قانون مجازات اسلامی (تعزیرات و مجازات‌های بازدارنده) هر کس به وسیله چاقو و یا هر نوع اسلحه دیگر تظاهر یا قدرت‌نمایی کند یا آن را وسیله مزاحمت اشخاص یا اخاذی یا تهدید قرار دهد‌یا با کسی گلاویز شود در صورتی که از مصادیق محارب نباشد به حبس از شش ماه تا دو سال و تا (۷۴) ضربه شلاق محکوم خواهد شد.

در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91070885

تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.